ODPOWIEDZ Posty: 12 Strona 1 z 1
Ankieta dla użytkowników soczewek Acuvue
  • Okulista zaleca Ci wymiane soczewek Acuvue co:

    dwa tygodnie
    4
    25%
    miesiąc
    12
    75%
     
    Liczba głosów: 16
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    Ankieta dla użytkowników soczewek Acuvue

    autor: Debian » 10 czerwca 2007, 21:19

    Robi? t? ankiet? z czystej ciekawo?ci. Wiem ?e jak niekt??rzy s?ysz? temat czy Acuvue s? dwutygodniowe czy miesi?czne to szczerz? z?by i wywou?uje to bardzo negatywne emocje :D
    Ale t? ankiet? robi? z czystej ciekawo?ci, chce wiedzie? czy wi?cej okulist??w zaleca noszenie miesi?czne czy dwutygodniowe. Ankieta dotyczy soczewek Acuvue 2, Advance i Oasys
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:15 przez Debian, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 10 czerwca 2007, 21:30

    To ja Ci od razu odpowiem jak jest... pisalem o tym na forum toczac dysputy z wooziem (o ile pamietam - wyszukiwarka pomoze)

    Wszystko zalezy od trybu noszenia, jezeli codziennie po kilka godzin to raczej korzystac z nich w trybie 2tygodnie, jezeli nie zbyt "mocno" sa eksploatowane to ze wskazaniem na miesiac.
    Producent "wypuscil" te soczewki jako 2-tygodniowe - co widnieje na opakowaniu oraz instrukcji obslugi.

    Zalecajac niejako noszenie tych soczewek specjalista po kilku dniach noszenia ocenia stan oka i wtedy powinien podczas konsultacji powiedziec czy mozesz nosic miesiac czy raczej przestrzegac 2-tygodniowego terminu. Ale nie mozna od razu powiedziec (nos 2tygodnie, miesiac..., czy jak to mozna spotkac... a jak ponosi Pani/Pan i 2miesiace to sie nic nie stanie - ostatnie zachowanie pozostawie bez komentarza)

    Reasumujac... powinno sie 2tygodnie, wskazanie na miesiac powinno byc po noszeniu kilkudniowym i pozniejszych konsultacjach ze specjalista a nie na wlasna odpowiedzialnosc. Tyle mojego zdania... wiec ja tutaj zaglosowalbym na opcje ktorej NIE ma, czyli
    2 tygodnie lub miesiac w zaleznosci od kilku czynnikow


    Ale oczywiscie uzytkownicy soczewek J&J biora udzial i glosuja jak przepisane zostali te grupe soczewek przez specjaliste?
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 11 czerwca 2007, 08:41

    Ale oczywiscie uzytkownicy soczewek J&J biora udzial i glosuja jak przepisane zostali te grupe soczewek przez specjaliste?
    Tak tylko przez specjaliste, nie na w?asn? r?ke. Ja by?em u dw??ch okulistek i ka?da z nich m??wi?a ?e mo?na nosi? przez miesi?c, a gdy jednej powiedzia?em ?e wsz?dzie czytam ?e to s? dwutygodniowe, to powiedzia?a ?e to soczewki maj? jaki? atest (czy jak to sie tam nazywa) na miesi?czne soczewki. Je?li to prawda, to mo?e J&J zaleca wymian? dwutygodniow? dlatego ?e jest mniejsze ryzyko zanieczyszczenia, ale w rzeczywisto?ci soczewka nie traci swoich w?a?ciwo?ci materia?owych przez miesi?c. Ale ?adna z tych okulistek nie m??wi?a ?e po kilku dniach ocenia si? stan oka i wtedy powie czy nosze przez 2 tygodnie, czy przez miesi?c. Odrazu powiedzieli ?e wymieniam co miesi?c i tyle.

    Ja my?l? ?e ta znaczna wi?kszo?? okulist??w kt??ra zaleca wymiane co miesi?c nie wysysali sobie tego z palca, tak samo jak nie m??wi? ?e soczewki jednodniowe mo?na nosi? przez 2 dni, tylko napewno maj? to na szkoleniach, a tam przecie? kitu by im nie wciskali.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 11 czerwca 2007, 09:09

    Debian pisze:?e soczewki jednodniowe mo?na nosi? przez 2 dni, tylko napewno maj? to na szkoleniach, a tam przecie? kitu by im nie wciskali.
    wierz mi ze jezdze na spotkania szkoleniowe firm produkujacych soczewki i NIKT z przedstawicieli takiego slowa nie powiedzial. Przynajmniej jezeli chodzi o firmy Ciba Vision oraz J&J
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 11 czerwca 2007, 10:46

    Nie wiem czy dobrze zrozumia?e? ale ja napisa?em:
    nie m??wi? ?e soczewki jednodniowe mo?na nosi? przez 2 dni,

    Na stronie soczewkikontaktowe.pl mo?na zada? pytanie do specjalisty. Kiedy? spyta?em si? w?a?nie o system noszenia Acuvue Advance:
    Wyb??r soczewek ACUVUE ADVANCE jest bardzo dobrym wyborem. S? to soczewki wysokiej klasy prezentuj?ce wysoki poziom bezpiecze?stwa i komfortu. Aby wykorzysta? te zalety soczewki nale?y nosi? we w?a?ciwym systemie i wed?ug zalece? swojego lekarza okulisty (nie optyka!). Zalecanym cyklem wymiany dla tych soczewek s? 2 tygodnie. Dotyczy to szczeg??lnie intensywnego trybu noszenia – codziennie, po kilkana?cie godzin. Je?li soczewki nie s? noszone tak intensywnie, dopuszczalne jest przed?u?anie tego cyklu – jednak po konsultacji ze swoim lekarzem okulist?.
    Zalecanym p?ynem do tych soczewek jest p?yn Opti Free firmy Alcon.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 11 czerwca 2007, 10:55

    Nie mowia bo nie nosi sie soczewek jednodniowych 2dni :D
    One maja zupelnie inny material. I dobrze zrozumialem. Bo sugerujesz ze jednodniowe mozna nosic 2dni. Otoz specjalisci nie mowia ze jednodniowe nosi sie 2dni bo na szkoleniach NIKT z producentow o takiej mozliwosci NIE wspomina. To jest soczewka higieniczna wiec nie wchodzi w gre jej czyszczenie itp... inna nazwa soczewki jednodniowej to soczewka jednorazowa co chyba jednoznacznie stwierdza fakt jej uzytkowania.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 11 czerwca 2007, 11:00

    Lemur jednak dobrze mnie nie zrozumia?e?. Ja nigdy bym nie nosi? jednodniowej 2 dni. To by? tylko przyk?ad. Chodzi mi poprostu o to ?e okuli?ci przed?u?aj? termin tylko soczewek Acuvue, tak wi?c skoro nie mowi? ?e air optix mo?na nosi? 2 miesi?ce, optimy 6 miesi?cy to dlaczego m??wi? ?e Acuvue rzeczywi?cie mo?na nosi? przez miesi?c a nie tylko dwa tygodnie. Przecie? gdzie? to musieli im powiedzie?.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 11 czerwca 2007, 11:21

    Ok!
    Ale ja Ci pisze, ze na spotkaniach szkoleniowych przedstawiciele firm Ciba Vision czy J&J (bo na takich bywam) nie mowia nic o takiej mozliwosci.
    Jedyne co moge potwierdzi to sytuacje J&J, ze producent zostawia decyzje specjaliscie (2tygodnie lub 1 miesiac) ale po konktroli i sprawdzeniu oka jak zachowuje sie z dana soczewka. Jezeli sa objawy niepokojace, dyskomfort - to 2tygodnie. Jezeli jest ok - do MIESIACA - ale po obejrzeniu oka, nie na "chybil-trafil" taka jest opinia przedstawicieli firmy i producenta J&J.

    Czesto dzieje sie tak ze to sami uzytkownicy postepuja tak jak im kolega/kolezanka podpowie i wiele osob dobiera soczewki samemu - wtedy w razie komplikacji oczywiscie tez pretensje miec do kolegi/kolezanki lub samego siebie.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 11 czerwca 2007, 11:25

    Ok. dzi?ki! Jak ja by?em rok temu u okilisty, to najpierw za?o?y? mi soczewki, potem na za 15 minut przyszed?em ?eby sprawdzi? jak zachwouje si? soczewka i oko. W moim przypadku by?o wszystko w porz?dku, Czy 15 minut to moze by? za ma?o ?eby stwierdzi? czy mog? nosi? przez miesi?c?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 11 czerwca 2007, 11:27

    Nie moim zdadaniem i intencja czy ktos robi to tak a nie inaczej i jak powinien (zebys mnie dobrze zrozumial) bo nie po to powstalo to forum.

    My to mowimy dopiero po wizycie konsultacyjnej ktora nastepuje po 3-7 dni od momentu dopasowania soczewki. Pozniej przed koncem terminu przydatnosci soczewki. Jezeli sa jakies objawy niepokojace lub sam klient po tym tygodniu twierdzi ze niebardzo, to albo 2-tygodnie lub zmieniamy soczewki na inna firme po kolejnym dopasowaniu.
    Mamy klientow na Oasys, ktrorzy nosza je w systemie 2tygodniowym a i takich co nosza w miesiecznym - z roznych wzgledow, kilku osobistych (komfortowych) inni zdrowotnych itp, itd...
    Osoby powinny w miare regularnie korzystac z wizyt kontrolnych, bo pewne stany "chrobowe" nie tworza sie w 2-6miesiecy, tylko to trwa! Dlatego tak sa one wazne! A jak wiadomo w wiekszosci przypadkow NIE czuc poczatkow zmiany stanu.

    Pytanie!
    Ile osob kupiloby soczewki Oasys gdyby wszyscy mowili ze sa dwutygodniowymi? A tak skoro wiekszosc nie mowi ze sa to dwutygodniowe...?
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 11 czerwca 2007, 11:32

    Dobrze ?e przynajmniej troch? mnie uspokoi?e?, bo ja my?la?em ?e ten Johnson to ka?e tylko wszystkim co 2 tygodnie wymienia? i nie widzi innych mo?liwo?ci. Ja nie mam ?adnych niepokoj?cych objaw??w, ale jak nied?ugo b?de szed? do okulisty to powiem zeby obejrza?a oko i potwierdzi?a ?e mog? nosi? przez miesi?c.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 11 czerwca 2007, 12:57

    alez piekna dyskusja z checia przeczytalem :P a prawda jest taka ze okulisci swoje a uzykownicy swoje :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
ODPOWIEDZ Posty: 12 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości