ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1
Początkująca - pieczenie oczu
  • Kokabel
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 08 czerwca 2007, 12:08
    Lokalizacja: Katowice

    Początkująca - pieczenie oczu

    autor: Kokabel » 08 czerwca 2007, 12:19

    Od czterech dni jestem posiadaczk? soczewek filmy Ciba Vision AIROPTIX.
    Po za?o?eniu soczewek przez ca?y czas czuj? lekkie pieczenie. Nie jest to dla mnie bardzo uci??liwe, ale jednak jestem tym zaniepokojona.
    Jaka mo?e by? tego przyczyna? Czy jest to wina p?ynu (Solo Care Aqua), czy soczewki kontaktowe s? ?le dobrane, a mo?e mam alergi?? Mo?e to dlatego, ?e oczy nie s? jeszcze przyzwyczajone? Dodam, ?e soczewki dobiera? mi specjalista i stwierdzi?, ?e mog? nosi? soczewki kontaktowe.
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:15 przez Kokabel, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 08 czerwca 2007, 12:31

    4 dni!?
    To daj oczom kilka dni na przyzwyczajenie sie... to zbyt krotki okres aby stwierdzic co jest nie tak. Na poczatku pewnie i tak nie nosisz 8-10h, bo trzeba oczko przyzwyczaic i zazwyczaj nosi sie po kilka godzin przedluzajac czas noszenia z dnia na dzien.

    Nie mylisz strony lewa/prawa? Dobrze pielegnujesz?

    Moze byc kwestia alergiczna, moze byc kwestia adaptacyjna, moze byc wiele wiele innych czynnikow.

    Jak bedzie trwalo to okolo tygodnia to udaj sie z powrotem celem konsultacji
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 08 czerwca 2007, 13:05

    fakt teraz taki "dobry" okres na alergie ale jak dopiero zaczelas nosic to tak jak lemur mowi daj oczkom sie przywyczaic bo to dla nich tez cos nowego :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Kokabel
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 08 czerwca 2007, 12:08
    Lokalizacja: Katowice

    autor: Kokabel » 08 czerwca 2007, 13:27

    Nie myl? stron, chocia? i tak mam tak? sam? moc do obydwu oczu. Piel?gnuj? je tak jak nale?y... A jest mo?liwo??, ?e b?d? musia?a z nich zrezygnowa? ca?kowicie?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 08 czerwca 2007, 13:30

    Kokabel pisze:Nie myl? stron, chocia? i tak mam tak? sam? moc do obydwu oczu
    Pytalem raczej a lewa/prawa strone jeden soczewki - jak ubrania ma lewa i prawa strone

    Nawet jezeli masz lewe=prawe to nie nalezy mieszac soczewek. W razie infekcji przenosisz sobie soczewkami na drugie oko, dlatego raz zalozona soczewka np na oko prawe powinna do konca terminu byc zakladana na oko prawe (w przypadku jak Twoim, ze OP=OL)

    Czy jest taka mozliwosc o rezygnacji calkowitej - nikt tego nie wyklucza. Czasami sa takie przypadki ze po krotkim okresie noszenia soczewek klient sie nie adaptuje, czuje dyskomfort - gdy wszystko jest ok, soczewki, dobor, plyn itp. - soczewka zostaje odrzucona.
  • Kokabel
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 08 czerwca 2007, 12:08
    Lokalizacja: Katowice

    autor: Kokabel » 08 czerwca 2007, 13:52

    Rozumiem... Czyta?am troch? na temat soczewek kontaktowych, ale nigdzie nie pisa?o, ?e na pocz?tku mo?na odczuwa? pieczenie. Co do samej soczewki to le?y idealnie - nie uwiera, ani nie ucieka. Mo?e rzeczywi?cie powinnam odczeka? troch? d?u?ej...
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 08 czerwca 2007, 20:24

    No nie wiem czy nalezy z tym czekac... skoro to Ci przeszkadza to powinnas sie udac do okulisty? Moze masz wrazliwe oczy i nietolerujesz plynu? Mozesz sprobowac z AOSept+ ale wydaje mi sie ze plyn po kilkunastu minutach noszenia zostaje zastapiony przez zwykle lzy i ew. zostaje w soczewce pare witaminek z grupy B + tauryna :)
    \
  • Kokabel
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 08 czerwca 2007, 12:08
    Lokalizacja: Katowice

    autor: Kokabel » 08 czerwca 2007, 20:49

    No zobaczymy jak si? sprawy potocz?. Narazie dzi?kuj? wszystkim za pomoc :)
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 10 czerwca 2007, 22:29

    Jak poradzic sobie jesli mam alergie i nosze soczewki miesieczne?? Okulista mowi mi ze jedyne wyjscie dla mnie to jednodniowe ale ja sie na to nie chce zgodzic.... po ok 7 godz noszenia czuje lekkie pieczenie i "cialo obce" na oku....... :< :eek: :eek: :<
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 11 czerwca 2007, 00:50

    na pewno sa jakies krople dla alergikow
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości