ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Nienaturalna praca oka w okularach po zdjęciu soczewek
  • chmiel
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 30 maja 2007, 15:05
    Lokalizacja: Warszawa

    Nienaturalna praca oka w okularach po zdjęciu soczewek

    autor: chmiel » 30 maja 2007, 17:24

    Witam
    Mam -4 w obu oczach. Czasami nosz? soczewki kontaktowe (kt??rych nie lubi? ale cz?sto s? niezast?pione), zwykle jednak chodz? w okularach. Zauwa?y?em, ?e przy d?u?szym chodzeniu w soczewkach oko musi si? p???niej dostosowywa? do okular??w. Mam wra?enie, ?e okulary wymuszaj? jaki? nienaturalny spos??b patrzenia.
    Ostatnio zrobi?em sobie nowe okulary do chodzenia i dosta?em drug? przeciws?oneczn? korekcyjn? par? "gratis". Te nowe okulary do chodzenia s? jeszcze gorsze ni? poprzednie (wymuszaj? nienaturalny spos??b patrzenia, kr?ci mi si? w g?owie, oczy bol?). Te drugie gratisowe przyciemniane s? natomiast doskona?e! Zupe?nie nie czuj? dyskomfortu po zdj?ciu kontakt??w i za?o?eniu ich na nos.
    Jaka mo?e by? przyczyna tego nienaturalnego widzenia? Optyk przekonuje ?e musz? si? przyzwyczai? ale czy to mo?liwe skoro w tych przeciws?onecznych widz? dobrze i komfortowo?
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 11:06 przez chmiel, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 30 maja 2007, 18:37

    chmiel pisze:przekonuje ?e musz? si? przyzwyczai? ale czy to mo?liwe skoro w tych przeciws?onecznych widz? dobrze i komfortowo?
    no chyba jednak nie ma racji... sprawdz (popros) ich wykonanie u innego
  • chmiel
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 30 maja 2007, 15:05
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: chmiel » 31 maja 2007, 10:26

    W ko?cu tak zrobi?.
    Ale czy mog? prosi? o wypunktowanie jakie mog? by? przyczyny. Optyk sprawdza odleg?o?? ?rodk??w optycznych (czyli jak rozumiem odleg?o?? mi?dzy osiami ogniskowymi) i wszystko mu si? zgadza. Ale czy np. k?t mi?dzy osiami ogniskowymi mo?e mie? wp?yw na poprawne widzenie?
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości