ODPOWIEDZ Posty: 23 Strona 1 z 1
Jak widzicie w nocy ??
  • prezest12
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 27 maja 2007, 15:52
    Lokalizacja: szczecin

    Jak widzicie w nocy ??

    autor: prezest12 » 29 maja 2007, 15:13

    witam. mam taki problem , mianowicie w dzien kiedy chodze w soczewkach jest wszystko ok bardzo dobrze widze moge powiedziec ze nawet tak jak w okularach natomiast jest wielki problem gdy wejde do slabo oswietlonego pomieszczenia lub w nocy wtedy to jest koszmar, wszystkie swiatla przyjmuja takie dziwne otoczki takie poprostu duchy jest to strasznie meczace. gdy spojrze na jakies mocne swiatlo otoczki znikaja ale po chwili znowu sie pojawiaja. nikt mi nie umie odpowiedziec na to pytanie zaden okulista , bylem w dwoch salonach i nic ciagle cos wymslaja ale nic sensownego.
    moze ktos z was mial taki problem?? i jak sobie poradziliscie ?? piszcie prosze
    dodam tylko ze mialem soczewki adwance i teraz mam i wear'y
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 29 maja 2007, 16:39

    Mam co? takiego ale ja zn??w jak patrze bez okular??w na ?wiat?o a naprzyk?ad jest noc to wtedy to ?wiat?o mi si? rozmazuje i powstaje taka jakby plama ????ta.ale nie wiem czemu tak sie dzieje
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 29 maja 2007, 17:56

    W nocy to si? ?pi :P a tak na powa?nie to sprawd? czy:

    - okulary s? czyste
    - oczy nie s? zm?czone

    je?eli ?adne z tych to nie mam poj?cia co moze by? przyczyn? :gwizd:

    Kasiulka, natomiast u Ciebie, to mi tez si? zdarza :D ot??? bez okular??w widz? zamiast ?wiat?a okr?g :P normalka

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 04 czerwca 2007, 20:41

    Mi takie rzeczy czasami si? zdarza?y gdy zbli?a? si? termin wyrzucenia soczewek.
    Czy przypadkiem nie nosisz ich wi?cej ni? jest zalecane?


    PS>wolbashi czego ty piszesz o okularach jak prezestowi12 chodzi o soczewki?
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 06 czerwca 2007, 17:27

    PS>wolbashi czego ty piszesz o okularach jak prezestowi12 chodzi o soczewki?
    ups przepraszam, zrozumia?am, ?e zdejmuje soczewki i zak?ada okulary.

    W takim razie te otoczki to s? wtedy gdy masz s?abo nawil?one soczewki, mi si? r??wnie? zdarza takie co? :) r??wnie? gdy oczy s? zm?czone zdarzaj? si? takie otoczki (masz wilgotne soczewki, ale otoczki s? widoczne), njlepiej nie przenosi? soczewek d?u?ej ni? 10 godzin, w ko?cu oko tez si? m?czy.

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • nati88
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 17 lipca 2007, 17:08
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: nati88 » 17 lipca 2007, 17:22

    Witam. Ja nosze soczewki od kilku lat. W dzie? jest ok ale w?a?nie jak zaczyna si? ?ciemnia? to ju? jest koszmar... Bardzo kiepsko widze w nocy cz?sto sie zahaczam o cos i w og??le... to jest okropne chcia?abym widziec normalnie w nocy. Jak ide np. z kole?ank? to musze sie jej pod r?ke trzymac bo inaczej pewnie bym juz lezala na ziemi... Nie wiem czemu tak jest??
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 17 lipca 2007, 17:28

    Mo?e by? wiele powod??w tego: m.in zm?czenie lub to ?e nosisz soczewki zbyt d?ugo. Ja co prawda nie mam takich problem??w :) wszytsko jest ok u mnie w nocy :) ale kiedy? jak nosi?em Focusy kolorowe to tez mia?em problemy z widzeniem w nocy...
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • nati88
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 17 lipca 2007, 17:08
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: nati88 » 17 lipca 2007, 17:33

    Raczej nie wydaje mi si? by to by?o zm?czenie... Jak chodze na jakies imprezy na noc to w dzie? wtedy zdejmuje je i zak?adam dopiero przed wyj?ciem i dalej to samo... moze to s? z?e soczewki... (firma actifresch 400) chyba bede musia?a sie jednak przej?c do innego okulisty moze on pomo?e... bo mysla?am ze wi?kszosc ma takie problemy z widzeniem w nocy dop??ki nie znalaz?am tego forum...
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 17 lipca 2007, 20:54

    heh, problemy z soczewkami mog? si? pojawi?, gdy:

    - nosisz je ca?y dzie? i oko jest zm?czone podw??jnie
    - zak?adasz je dopiero przed wyj?ciem na wieczorn? imprez?, ale oczy ju? s? zm?czone po ca?ym dniu

    Zdarzaj? mi si? obydwie te sytuacje, zreszt? ostatnio zrobi?am to co ty za?o?y?am soczewki ok. 18 i ledwo wytrzyma?am w samochodzie, bo obraz zaczyna? si? zamazywa?: suche powietrze, zm?czenie oczu po ca?ym dniu.

    Widocznie najlepiej zak?ada? soczewki po porz?dnym odpoczynku :) czyli rano :) ewentualnie wspomaga? si? koplami do oczu i przebywa? w pomieszczeniach o wilgotnym powietrzu :)

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 17 lipca 2007, 21:14

    zrobcie test po prostu wyspijcie sie porzadnie po poludniu i wstancie tak k. 21 aby sprawdzic czy to rzeczywiscie zmeczenie.

    Obawiam sie jednak ze wolbashi ma racje. zwroccie uwage ze rano po solidnym wypoczynku widzimy (a przynajmniej ja) ostrzej :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 17 lipca 2007, 22:15

    wolbashi pisze:zak?adasz je dopiero przed wyj?ciem na wieczorn? imprez?, ale oczy ju? s? zm?czone po ca?ym dniu
    nati88 o takie zmeczenie mi chodzi?o :spac:
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • nati88
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 17 lipca 2007, 17:08
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: nati88 » 18 lipca 2007, 00:19

    ok zobacze nast?pnym razem, ale no przeciez wy chyba nie spicie ca?y dzien i potem w nocy soczewki zakladacie i widzicie super?? :mrgreen:
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 18 lipca 2007, 08:45

    nati88, ja nawet w nocy nie mam soczewek, poprostu nie wytrzymuj? tyle czasu, mo?e jaka? drzemka by pomog?a i od?wierzy?a troszk? oczka :) Sama nie nosze soczewek w nocy, ostatnio wytrzyma?am na weselu tylko do 1 nad ranem (papierosy, suche i ciep?e powitrze, oraz zm?czenie oczu soczewkami jak i po ca?ym dniu) soczewki za?ozy?am dopiero na godzink? przed wyj?ciem czyli by?am oko?o 10 godzin, ale nie wi?cej :)

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 18 lipca 2007, 10:24

    nati88 pisze:ok zobacze nast?pnym razem, ale no przeciez wy chyba nie spicie ca?y dzien i potem w nocy soczewki zakladacie i widzicie super??
    haha proste ze nie. chodzi o to zeby po prostu sciagnac soczewki po przyjsciu ze szkoly pracy itp i dac oczom troche odpoczac, dotlenic je moze jakas krotka godzinna drzemka byla by wskazana i dopiero pozniej zakladamy soczewki :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 18 lipca 2007, 16:08

    Ja tam nie zauwazylem zebym gorzej widzial po dlugim noszeniu soczewek ;) nieraz po 3 doby nosze i widze tak samo zarowno w dzien jak i w nocy :)
    nati88 pisze:Bardzo kiepsko widze w nocy cz?sto sie zahaczam o cos i w og??le... to jest okropne chcia?abym widziec normalnie w nocy. Jak ide np. z kole?ank? to musze sie jej pod r?ke trzymac bo inaczej pewnie bym juz lezala na ziemi...
    Widzisz nieostro czy moze zbyt ciemno by moc dostrzec szczegoly??
    \
  • nati88
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 17 lipca 2007, 17:08
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: nati88 » 18 lipca 2007, 17:01

    Mi si? wydaje ?e ja po prostu mam chyba jak?s wade kt??ra mi uniemozliwia dobre widzenie po zmroku... W miejscach kt??re znam to sie jeszcze poruszam normalnie ale gdzies gdzie jestem pierwszy raz to ju? jest ci?zko... Owszem gdy jest dobrze o?wietlona ulica to widze ale jak ju? wejde np. gdzie? mi?dzy bloki to tragedia... i to wcale nie o to chodzi ze po ciemku nikt nie widzi bo jak ide z kim? to ta osoba normalnie daje rade a ja ide jak kompletny ?lepiec...
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 18 lipca 2007, 17:21

    az takiej "slepoty nocnej" to ja u siebie nie zauwazylem :P a powiedzcie mi jak to jest u was z taka rzecza. Kojarzycie zapewne te male znaczki w lewym gornym rogu w TV (te okreslajace wiek osoby ktora moze ogladac). Ja w dzien widze je idealnie w nocy(nieoswietlony pokoj) natomiast rozmazane :/ chociaz moge odczytac. Odleglosci to ok 5 m. Sprawdzcie jak to u was wyglada
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 18 lipca 2007, 17:49

    nati88 pisze:Mi si? wydaje ?e ja po prostu mam chyba jak?s wade kt??ra mi uniemozliwia dobre widzenie po zmroku
    No wlasnie jakies to podejrzane mi sie wydawalo :P moze cos z nieodpowiednia praca teczowki? Za malo swiatla pada na siatkowke i w efekcie nie widzisz dobrze w nocy...
    \
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 18 lipca 2007, 19:46

    nati88 pisze:Mi si? wydaje ?e ja po prostu mam chyba jak?s wade kt??ra mi uniemozliwia dobre widzenie po zmroku... W miejscach kt??re znam to sie jeszcze poruszam normalnie ale gdzies gdzie jestem pierwszy raz to ju? jest ci?zko
    wiesz co te objawy to mi wygl?daj? na kurz? ?lepot? czyli ?e nie widzisz zbyt dobrze po zmroku, zazwyczaj jest to wi?zane z niedoborem witaminy A, kt??r? znajdziesz w marchwii, rybie, ma?le, jajach, mleku, w?tr??bce, serze, t?ustym mi?sie, pomidorach.

    Sprawd? czy te samoe objawy masz, gdy nosisz okulary, wystarczy ?e sprawdzisz to w zaciemnionym pokoju z ma?? ilo?ci? ?wiata prze?wituj?c? przez drzwi :) Je?eli potwierdzi si? to dla okular??w r??wnie? to by? mo?e oznacza to niedob??r witaminy A.

    Sama po zmiarzchu widz? w miare dobrze i raczej nie mam a? takich problem??w z widzeniem po zmroku:)

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    PrzemczaN
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 32
    Rejestracja: 26 kwietnia 2007, 21:10
    Lokalizacja: Tarn??w

    autor: PrzemczaN » 18 lipca 2007, 21:43

    Woozie, ja te? troszk? gorzej widz? jak jest ciemno ni? w dzie?. Nie tak ?eby mi to jako? bardzo przeszkadza?o, ale r???nica jest. Poza tym widz? te? r???nic? jak jest pi?kny bezchmurny dzie? i np. jak jest du?e zachmurzenie. To chyba ta sama sprawa, bo przez chmury promienie s?oneczne nie przechodz? ju? tak dobrze i w efekcie jest mniej ?wiat?a. A wracaj?c do tego wieczora, to my?l? ?e dochodzi tu jeszcze efekt zm?czenia.
  • didine
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 23 marca 2007, 23:21
    Lokalizacja: Krakow

    autor: didine » 21 lipca 2007, 22:37

    ja powiem tak,znajdzcie dobrego okuliste i zrobcie wszelkie mozliwe badania bo takie dolegliwosci jakie opisujecie nie sa absolutnie normalne,to morze byc rzeczywiscie kurza slepota albo inne swinstwo,chyba ze soczewki sa zle dobrane napewno trzeba to wyjasnic jak najszybciej,z oczami nie ma zartow. ja nosilam soczewki kilka ladnych lat i nigdy opisywanych przez was dolegliwosci nie mialam!W nocy widzialam dokladnie tak samo jak w dzien nawet gdy bylam bardzo zmeczona.Dlatego mowie wam ze takie zle widzenie w mroku nie jest normalne.Powodzenia
    Pozdrawiam :papa:
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 27 lipca 2007, 18:46

    co? wam zacytuj?:
    Aberracja sferyczna wynika z niezdolno?ci oka do jednoczesnego zogniskowania promieni ?wiat?a wpadaj?cych przez ?rodek i przez obrze?a ?renicy. Jest zjawiskiem zwi?zanym z budow? oka, ale mo?e by? te? spowodowana noszeniem tradycyjnych soczewek kontaktowych lub okular??w (aberracja indukowana). Zjawisko to wp?ywa na jako?? widzenia. Aberracja sferyczna wyst?puje u 90% ludzi - nawet u ludzi mog?cych pochwali? si? dobr? ostro?ci? widzenia. Jest to cytat z ulotki soczewek Pure Vision B&L. Ja polecam silikonowo - hydro?elowe, lepiej utrzymuj? nawil?enie oka, przez co oko tak si? nie m?czy. Mo?na je nosi? d?u?ej i nie ma ryzyka przyklejenia do rog??wki, gdy si? zdrzemnie lub prze?pi ca?? noc :spac: Spr??bujcie soczewek o asferycznej powierzchni, mog? tak?e poprawi? widoczno?c w nocy lub podczas deszczu. Powierzchnia asferyczna - na ca?ej powierzchni naniesiona jest moc. Pami?tajcie o nawil?eniu!! to najwa?niejsze. Pozdrawiam :papa:
  • nati88
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 17 lipca 2007, 17:08
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: nati88 » 28 lipca 2007, 13:10

    wybior? sie jednak najpierw do okulisty, bo ju? nie by?am prawie rok... a zawsze chodzi?am raz na miesi?c... zobaczymy co powie. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ Posty: 23 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 23 gości