ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
acuvue oasys i 2 godzinki+wampir, beznadziejne soczewki
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    acuvue oasys i 2 godzinki+wampir, beznadziejne soczewki

    autor: zaakochany » 22 maja 2007, 21:53

    soczewki ogolnie dobre i wszystko byloby pieknie gdyby nie g?upi producent?!?! dzisiaj na tabene przespa?em sie w tych szk?ach 2 godzinki poppoludniu i poszedlem do sklepu a tam pan wzial mnie za alkoholika!! wrocilem do domu a ty zamiast bialek czerwone plamy na oczach, pobieglem do okulisty i sie okazalo ze mialem niesamowicie niedotlenione oczy!! z soczewka na oku wszystko ok co do krzywizny tylko razem z okulista nie moglismy dojsc dlacfzego producent napisal ze mozna spac w soczewkach acuvue oasys i advance tydzien?? chyba po tym czasie niemialbym oczu...najlepszy paradoks w tym ze moja siostra wyspala sie w proclear (raz jej sie zdarzylo) i nic oczy bielutkie a spala cala noc!! producent ma chyba zle poukladane w glowie, niemozliwe ze trafilem akurat na felerne szoczewki bo w advance w ktorych niby tesh mozna spac mialem to samo!! jeszcze musze sie pomeczyc 4 tygodnie!! i wracam do air optixow N&D moich ukochanych soczewek!! ale tak dla przykladu, Ci ktorzy nosza acuvue oasys powiedzcie tu na forum czy rowniez macie tak strasznie niedotlenione oczy po drzemce w nich? prowadze bardzo szybki tryb zycia i gdybym mial zdejmowac szkla za kazdym razem kiedy przymkne oczy na wiecej niz 30 min to nie wiem, ale chyba awykonalne!! jestem zniesmaczony firm? johnsons and johnsons , niewiem jak mozna nabierac klientow i kosztem zdrowia oczu?? i gdzie to 147DK/t????????chyba nie w tej soczewce!!
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    PrzemczaN
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 32
    Rejestracja: 26 kwietnia 2007, 21:10
    Lokalizacja: Tarn??w

    autor: PrzemczaN » 22 maja 2007, 22:09

    Ja dok?adnie to nie mog? odpowiedzie? na Twoje pytanie , bo nigdy nie spa?em w soczewkach i nie zamierzam. Oczywi?cie nosz? oasisy. Mog? jednak powiedzie? ?e nawet po d?ugim noszeniu, oczy s? OK. M??j dzie? ?e tak powiem pracuj?cy trwa do?? d?ugo, a nie wyobra?am sobie teraz chodzenia bez soczewek dlatego cz?sto nosz? je d?u?ej ni? te zalecane 12h i wszystko jest OK. Nigdy nie nosi?em innych soczewek, bo nosz? od niedawna i te przepisa? mi okulista, ale jestem z nich jak najbardziej zadowolony, tyle ?e w nich nie spa?em.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 22 maja 2007, 22:32

    mysle ze to nie wina soczewek tylko twoje oko w taki sposob reaguje na ten material z ktorego zrobiona jest soczewkach. Moze one po prostu nie sa dla ciebie.
    zaakochany pisze:gdzie to 147DK/t????????chyba nie w tej soczewce!!
    DK/t to nie wszystko !! jak znasz dobrze ang to gdzies tu na forum dawalem o tym artykul mozna sie z tego dowiedziec wiele ciekwych rzeczy.

    BTW coopervision wydaje sie byc na prawde solidna firma ja tylko czekam kiedy do nas trafia ich nowe soczewki biofinity :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 22 maja 2007, 22:56

    co to za soczewki te biofinity?? moglbys powiedziec cos wiecej?? tzn ja w oasisach w czasie dnia tesh jest super mam biale oczy itd, no ale po drzemce jest strasznie, zapewnie wroce albo do air opix albo do procler z ktorych tesh bylem bardzo zadowolony i poczekamy na jaks nowosc, moze jeszcze cos lepszego
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 22 maja 2007, 23:12

    http://www.coopervision.com/uk_europe/p ... .asp?id=12

    Niestety nie wiem kiedy to trafi na nasz rynek

    Biofinity (CooperVision), which is due to come to the market sometime within the next year. This lens combines a high Dk (128) with relatively low modulus (0.75), which appears to offer the right combination of Dk to modulus.

    Podobno w testach soczewka pobila Optixy N&D pod wzgledem komfortu ostrosci widzenia.
    Soczewka jest zrobiona z nowego materialu comfilcon A.

    Again, practitioners have high hopes for the next generation of silicone hydrogel lenses. In a clinical trial of Biofinity (comfilcon A) versus the Focus Night & Day and PureVision, Biofinity’s performance was superior in terms of comfort, vision and overall preference
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 12 czerwca 2007, 20:31

    zaakochany to ?e po jednej drzemce mia?e? czerwone oczy to wcale nie oznacza ?e s? niedotlenione, bo taki proces niedotlenienia trwa kilka lat, lub najmniej kilka miesi?cy, chocia? soczewki Acuvue Oasys maj? du?? przepuszczalno?? tlenu i raczej ma?o mo?liwe ?e naczynka krwiono?ne b?d? wrasta?y. Twoje oczy mog?y by? podra?nione lub parametry soczewki ?le dobrane. Ja czyta?em ulotk? Acuvue Oasys i tam rzeczywi?cie pisa?o ?e mo?na spa? przez tydzie?, ale tylko po zatwierdzeniu przez okulist?, gdy obejrzy twoje oczy.
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości