ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Problem z okularami
  • bolomat
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 15 maja 2007, 21:16
    Lokalizacja: Koniecpol

    Problem z okularami

    autor: bolomat » 15 maja 2007, 21:23

    Witam serdecznie!
    Mam problem z okularami - to m??j pierwszy sprz?t korekcyjny , otrzyma?em go w sobot? ; mam astygmatyzm ; 2x soczewka cylindryczna ; x1,5 na lewym oku i x 3 na prawym ; problem polega na tym ,?e odk?d zacz??em u?ywa? okular??w m??j wzrok znacznie si? pogorszy?. Widz? za mg?? , ostro?? uleg?a zmianie. W okularach jest ju? zupe?nie tragicznie bol? mnie w nich oczy ; czy to mo??iwe ,?e wzrok tak d?ugo si? przyzwyczaja?

    Okulary dobiera?em w fachowej plac??wce u lekarza okulisty posiadaj?cego odpowiednie kompetencje , martwi? si? tym faktem bo okulary kosztowa?y 470 z? a jak dot?d s?u?? negatywnie.
    Czy mog? liczy? na popraw? , czy szk?a zosta?y ?le dobrane? wszystko dzia?o si? bardzo szybko lekarz dobiera? szk?a rutynowo w zasadzie jedno po drugim , nie zakrapia? mi ocz??w , ani nie dawa? w mi?dzy czasie czego? do przeczytania pyta? po prostu czy widz? lepiej. Oczywi?cie widzia?em lepiej ale przez 5-10 min nie wi?cej , po tym okresie wszystko si? pogarsza.

    Zak?adaj?c szk?a wszystko jest wi?ksze - to fakt , aczkolwiek ostro?? pozostawia wiele do ?yczenia - widz? wszystko rozmyte w minimalnie innej palecie kolor??w - bardziej wyblak?ej
    Czy jest ryzyko uszkodzenia wzroku je?eli okulary zosta?y ?le dobrane?

    Prosz? o odpowied? Pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 15 maja 2007, 21:37

    prosze przeczytac podobne problemy
    viewtopic.php?t=459
    viewtopic.php?t=456
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości