ODPOWIEDZ Posty: 13 Strona 1 z 1
Wada wzroku a wiek ?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    Wada wzroku a wiek ?

    autor: woozie » 14 maja 2007, 18:46

    Moje pytanie jest nastepujace :)

    Do jakiego wieku wada moze sie cofnac ? i pytanie nr 2 czy jest jakis wiek kiedy wada przestaje rosnac ? czyzby to bylo magiczne oczko czyli 21 ?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 15 maja 2007, 19:08

    Operacje laserowe wykonuje si? zawsze po 20 roku ?ycia bo niby wtedy wada prestaje rosn??.Czyli tak do 20 roku wada mo?e rosna? ale to r???nie jest z tym jednym d?u?ej rosnie wada innym kr??cej.Wszystko zale?y od intensywno?ci rosni?cia wady wzroku.Mi z roku na rok przybywa?o o jedn? dioptrie wi?cej.A jak na przyk?ad w przypadku mojego brata kt??remu co 3 lata przybywa?a tylko jedna dioptria.Wszystko zale?y od organizmu.Pytanie nr1 A od kiedy wada mo?e si? cofa? ;) nie s?ysza?am o samoczynnym cofaniu si? wady wzroku przynajmniej u mnie co? takiego nie wyst?pi?o
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 25 września 2007, 18:35

    napewno wada przestaje rosn?? po 20 roku ?ycia??
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 25 września 2007, 19:20

    My?l?, ze to magiczne 21 lat jest r??wnie? zwi?zane poniek?d z procesami dojrzewania. S?ysza?am gdzie?, ?e cz?owiek rozwija si?, dojrzewa, buzuj? hormony do ok. 21 lat u niekt??rych d?u?ej, ale my?l? ?e to jest poniek?d zwi?zane z tym. Dla przyk?adu teraz mam 18 lat a moja wada post?powa?a w okresie naj intesywniejszego rozwoju hormonalnego po??czonego z intensywnym wzrostem w g??r?. Aktualnie robi? badania co jaki? czas i jak na razie wada nie post?puje mi jak wtedy 1 dioptria na rok tylko powoli lub w og??le nie post?puje. Jak na razie nie by?a zmuszona kupowa? nowych okular??w z powodu rosn?cej wady tylko zniszczonych oprawek.

    Jednak?e wiek 21 lat nie oznacza, ze do tego wieku wada b?dzie nam rosn?? a potem ju? nie :P To nie jest t.zw. deadline :D

    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 25 września 2007, 19:44

    tak to prawda 21 lat nie jest tym wyznacznikiem. wada moze jednak rosnac nieco wolniej po tym okresie :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 07 października 2007, 18:47

    woozie pisze:wada moze jednak rosn?? nieco wolniej po tym okresie
    o matko:( to mnie pocieszyli?cie...jak bede mia?a z -15 to sie zabije...!
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 29 stycznia 2016, 23:43

    Dziękuję za pomoc, okulistka przyjęła mnie w trybie pilnym, więc w gabinecie znalazłam odpowiedź na moje pytanie.
    Ostatnio zmieniony 04 lutego 2016, 17:38 przez Daisy, łącznie zmieniany 2 razy.
  • PannaAnna
    Posty: 0
    Rejestracja: 09 października 2018, 10:40

    Re: Wada wzroku a wiek ?

    autor: PannaAnna » 09 października 2018, 10:53

    A ja mam inny problem, też związany z wiekiem i wadą wzorku, ale że tak powiem z innej perspektywy. Pytanie głównie kieruje do osób po 40-stece. Czy faktycznie zauważyliście, że wasz wzrok się pogorszył po tych magicznych 40 tych urodzinach? Duże teraz na ten temat czytałam, chociażby w tym artykule http://zobacztozjzo.com.pl/prezbiopia.html, jest wyraźnie napisane że po 40stece praktycznie każdego dopada prezbiopia, czyli gorsze widzenie z bliska. Mi jeszcze niby parę lat zostało, ale tak się zastanawiam, czy faktycznie jest to taka nagminna przypadłość. W końcu 40 stka to jeszcze nie starość.
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 301
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    Re: Wada wzroku a wiek ?

    autor: mexx » 09 października 2018, 23:06

    Niestety. Zdolność do akomodacji zmniejsza się w zasadzie od urodzenia. W wieku ok. 40-42 lat to zmniejszenie akomodacji jest już na tyle duże, że zaczynają być zauważalne problemy przy obserwacji blisko położonych obiektów, np. z czytaniem. Jest to przypadłość naturalna i niestety nieunikniona, jeżeli tylko uda się dożyć tego wieku. Producenci soczewek dokładają starań, aby ten graniczny wiek ujawnienia dolegliwości obniżyć, wprowadzając różne soczewki wspomagające akomodacje. Najchętniej obniżyliby go pewnie do wieku grupy „starszaków” w przedszkolu.
    W artykule jest tylko pewna nieścisłość. O starczowzroczności mówimy w przypadku płci męskiej. W przypadku kobiet można mówić co najwyżej o prezbiopii.
  • PannaAnna
    Posty: 0
    Rejestracja: 09 października 2018, 10:40

    Re: Wada wzroku a wiek ?

    autor: PannaAnna » 15 października 2018, 10:41

    Dziękuję za słowa otuchy:) Dobrze wiedzieć, że jakby co to mnie dopadnie tylko prezbiopia, bo starczowzroczność, brzmi po prostu okropnie:)
  • Zadra
    Posty: 0
    Rejestracja: 15 października 2018, 12:08

    Re: Wada wzroku a wiek ?

    autor: Zadra » 16 października 2018, 13:36

    Ja na razie tylko okulary do czytania mam zalecone dioptria 0,5+, a mam 33 lata.
  • Awatar użytkownika
    Tropiciel
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 0
    Rejestracja: 28 lutego 2019, 13:02
    Kontakt:

    Re: Wada wzroku a wiek ?

    autor: Tropiciel » 22 marca 2019, 10:47

    U mnie wada wzroku rośnie cały czas - a mam już prawie trzydziestkę na karku. Mój ojciec miał dokładnie tak samo. Moja mama widzi doskonale - nawet jak na swój wiek.
  • portek
    Posty: 0
    Rejestracja: 28 września 2017, 10:49

    Re: Wada wzroku a wiek ?

    autor: portek » 20 stycznia 2020, 15:11

    Jest rzeczą oczywistą, że z wiekiem pogarsza się wzrok... tylko niektórzy seniorzy mają dobry wzrok... czym to jest spowodowane?... może genami...
ODPOWIEDZ Posty: 13 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 9 gości