ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
szary fotochrom czy brązowy?
  • mr6319
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 10 maja 2007, 23:46
    Lokalizacja: PuÂ?tusk
    Kontakt:

    szary fotochrom czy brązowy?

    autor: mr6319 » 11 maja 2007, 00:28

    Witam.
    Dosta?em recept? na okularki: antyrefleks UV, i chcia?bym mie? w nich jeszcze fotochrom. Optyk zacz?? mi co? nawija? o r???nicy w fotochromie. M??wi, ?e szary jest brzydszy i si? gorzej ?ciemnia od br?zowego. Oprawke wybra?em sobie czarn? wi?c chyba szary fotochrom by?by wskazany?
    Co o tym myslicie?
    Acha i jeszcze jedno: czy o t? now? generacj? fotochromu trzeba specjalnie pyta? czy jest to standard. A jezeli nie standard to jaka jest r???nica w cenie?
    Pozdrawiam wszystkich okularnik??w...
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 11:09 przez mr6319, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 11 maja 2007, 09:32

    Nie wiem jak mozna stwierdzic, ze cos jest "brzydsze", to klient ma wybrac a nie optyk narzucic w tym przypadku swoje zdanie!
    Ja posiadam osobiscie szare Transitions V. Barwione tez szare...

    Moze popros tego optyka o zademonstrowanie jak barwi sie szary i braz i sam zadecyduj (chyba ze nie posiada lampy UV u siebie na zakladzie)

    Nowa generacja jest tylko na soczewce plastikowej i tez jest kilka rodzajow fotochromowej soczewki. Jezeli chcesz najnowsza (ta ktora jest reklamowana - pytaj o soczewki Transitions V), ceny? Zapytaj Twojego optyka.
    Chcesz wiedziec wiecej o Transitions... poczytaj forum lub zajrzyj na nasza strone
    http://www.optometria.info.pl/bielawski ... ransitions
    Tam tez sa pokazane roznice pomiedzy brazowym a szarym... w tym przypadku roznica przyciemnienia maksymalnego to chyba 3-5% wiec nie ma mowy o 'gorszym' przyciemnianiu.
  • mr6319
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 10 maja 2007, 23:46
    Lokalizacja: PuÂ?tusk
    Kontakt:

    autor: mr6319 » 11 maja 2007, 10:02

    Chyba si? pogubi?em. W ma?ych miejscowo?ciach jest trudno o rzeteln? informacj? od tzw. fachowca. ?ciemniaj? jak cholera. Kto? kiedy? powiedzia?: sprzedawca dopiero wtedy zacznie m??wi? prawd? o towarze gdy zauwa?y,?e masz poj?cie o czym on m??wi...
    Plastik - szk?o? Transitions V - Transitions? na jakich mo?na co zastosowa?. Jak si? maja do siebie ceny plastik??w do szklanych?
    Mam na okulary przeznaczon? kwot? 500 z?, oprawka oko?o 200(pe?na nie ?y?kowa) reszta to szk?a. Co najlepiej wybra??
    Dzi?ki za pomoc.
    Laik ma wsz?dzie trudno...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 11 maja 2007, 10:18

    Jezeli masz oprawke "pelna" to mozesz zamontowac plastikowe jak i szklane soczewki.
    I tu masz kilka do wyboru...
    szklane:
    - cos o nich napisac... jak to szklo: tansze, tlukace, mogace odpryskiwac, mniej bezpieczne dla oka przy np. upadku, wypadku itp ale tez spelniajace swoje normy. Wiele osob w nich chodzi i jest OK.
    Jezeli nie szklo a nieco drozsze plastiki od nich to opisany ponizej przypadek z soczewkami Solio czy SunSensors.

    plastikowe:
    - jakies soczewki ekonoFoto firm NoName (ktorych tak szczerze nie polecam)
    - soczewki np. Solio (Hoya), SunSensors (JZO) czy innych renomowanych firm, ktore sa tansze od Transitions V, ale jezeli kogos nie stac na Transitions to jest to znacznie lepsze rozwiazanie niz soczewki szklane! Znacznie lepiej sie przyciemniaja i odbarwiaja niz szklane. Juz warte przemyslenia.
    - no i Transitions (gorna polka jezeli chodzi o soczewki o zmiennym zabarwieniu)
    Kazde wystepuja w wersji szarej i brazowej
    Przy soczewkach plastikowych nie dochodzi do roznego zabarwienia jezeli lewa i prawa soczewka roznia sie zdecydowanie moca... jak przy szkle.

    Napewno wybierz soczewki z powloka antyrefleksyjna.

    ps. zapytaj zawsze z jakiej firmy bedziesz mial soczewki, a i zawsze mozesz poprosic o torebki po soczewkach... pamietaj ze soczewke fotochromowa mozna wymienic jedna (po zarysowaniu/stluczeniu) pod warunkiem ze wiesz dokladnie z jakiej jest firmy i jaki rodzaj powloki zostal naniesiony.
  • mr6319
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 10 maja 2007, 23:46
    Lokalizacja: PuÂ?tusk
    Kontakt:

    autor: mr6319 » 11 maja 2007, 10:38

    No to mi si? troszk? rozja?ni?o. Naj?mieszniejsze jest to, ?e optyk nawet nie wspomnia? o nazwie firmy jakiej soczewki chce mi w?o?y?, a o soczewkach to tylko tyle, ?e plastiki s? du?o dro?sze od szklanych. Po prostu trzeba by? dobrze przygotowanym na rozmow? z optykiem.
    Wielkie dzi?ki.
  • juras29
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 13
    Rejestracja: 14 kwietnia 2007, 21:04
    Lokalizacja: Jastrzebie Zdroj

    autor: juras29 » 13 maja 2007, 00:22

    Zastanawiam sie za co pracownicy zakladow optycznych biora kase. :wstyd: U mnie w Jastrzebiu to potrafia tylko ?ciemniac,a doradzaja ci to co" wyczuja", ze ci pasuje mysle ,ze tak nie powinno byc! Zadnej fachowej porady.
    dziekuje i pozdrawiam
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 10 gości