ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1
Problem z nowymi szkłami
  • jakob
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 05 maja 2007, 01:13
    Lokalizacja: wrocÂ?aw

    Problem z nowymi szkłami

    autor: jakob » 05 maja 2007, 01:29

    Mam pewien problem podobny do problemu Anmona z moimi nowymi szk?ami. Nie dawno by?e u okulisty po mniej wi?cej 1,5 roku. Wtedy mia?em wade - 075 na oboje oczu, teraz mam - 1,5 r??wnie? na dwoje oczu cho? tym razem dosta?em jeszcze cylindry na jedno oko - 0,75 a na drugie - 1. Zakupi?em nowe szk?a i jak za?o?y?em pierwszy raz okulary z nowymi soczewkami to mia?em jakby wszystko rozmyte pomy?la?em, ?e s? ewidentnie za mocne, ale optyk powiedzia? ?e mo?e by? to spowodowane cylindrami w okularach. Nosze je ju? 4 dzie? i jest lepiej, wszystko widz? bardzo wyra?nie ale jako? dziwnie, trudno to opisa?. Widz? troch? jakby przesz szk?o powi?kszaj?ce. G?owa mnie ju? boli od noszenia tych okular??w. Poczeka? jeszcze jaki? czas czy uda? si? do okulisty? Czy tych cylindr??w mo?e by? za du?o? Dzi?ki z g??ry za pomoc.
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 11:09 przez jakob, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 06 maja 2007, 17:31

    Dlaczego myslicie ze forum jest dobrym sposobem na odpowiedz "czy nie sa za mocne, czy nie jest za duzo" itp, itd... na tego typu pytanie nie ma odpowiedzi.

    Kazdy musi sie przyzwyczaic, a jezeli sa problemy to musisz sie udac osobiscie w miejsce gdzie dokonywales badania/zakupu okularow i tam wyjasniac te kwestie.


    jezeli czytales o problemach Anmona to pewnie przeczytales ze okres adaptacji moze trwac kilka dni/tygodni...
  • Anmon
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 25 kwietnia 2007, 14:30
    Lokalizacja: Kielce

    Re: Problem z nowymi szkÂ?ami

    autor: Anmon » 08 maja 2007, 09:50

    Witaj, ja ju? nosz? moje nowe okularki tydzie? i dopiero teraz mysl?, ?e si? prawie przyzwyczai?am. W Twoim przypadku jest do?? znaczna r???nica pomi?dzy starymi i nowymi szk?ami, wi?c na pewno musisz si? tez przyzwyczai?. Pos?ucha?am Lemura i nie zastanawia?am si? jak widz?, tylko patrzy?am przez nowe okulary. Ale faktycznie je?li po tygodniu, dw??ch b?dzie problem to chyba trzeba i?? najpierw do potyka, ?eby sprawdzili parametry okular??w (czy s? zgodne z zapisam na recepcie) a potem do okulisty.
    Pozdrawiam sredecznie
    Anmon
  • jakob
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 05 maja 2007, 01:13
    Lokalizacja: wrocÂ?aw

    autor: jakob » 14 maja 2007, 22:17

    Ju? prawie przyzwyczai?em si? do okular??w, dzi?ki za pomoc.
  • Anmon
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 25 kwietnia 2007, 14:30
    Lokalizacja: Kielce

    autor: Anmon » 15 maja 2007, 08:09

    No widzisz, czyli trzeba czasu. Tak samo jak w moim przypadku - ju? wszystko jest OK, ale faktycznie potrzebowa?am tygodnia ?eby si? przyzwyczai?. Pozdrawiam serdecznie
    Anmon
  • bolomat
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 15 maja 2007, 21:16
    Lokalizacja: Koniecpol

    autor: bolomat » 15 maja 2007, 21:37

    Panowie co rozumiecie przez poj?cie "przyzwyczai?" ? Czy jest mo?liwe ,?e pomimo z?ej widoczno?ci w okularach co? si? poprawi i zaczniemy w nich widzie? normalnie? Na czym polega ta ca?a adaptacja/asymilacja wzroku do okular??w?
  • Anmon
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 25 kwietnia 2007, 14:30
    Lokalizacja: Kielce

    autor: Anmon » 16 maja 2007, 09:25

    Witam, przyzwyczai? tzn (w moim oczywi?cie przypadku) widzie? wszystko normalnie - ostro??, bez rozmywania obrazu itp.
    Ostatnie okulary wymaga?y du?o d?u?szego czasu na przyzwyczajenie si?, ni? poprzednio u?ywane. Ale teraz jest wszystko OK i znowu nie czuj? ,?e mam okulary.
    A tak na marginesie jestem kobiet?, pomimo przewrotnego nicku.

    pozdrawiam
    Anmon
ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości