ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
Źle dobrane szkła czy przyzwyczajenie?
  • Anmon
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 25 kwietnia 2007, 14:30
    Lokalizacja: Kielce

    Źle dobrane szkła czy przyzwyczajenie?

    autor: Anmon » 02 maja 2007, 11:14

    Witam, prosz? o pomoc. Odebra?am nowe okulary. Poprzednio noszone mia?y szk?a -2,0 i 2,5 , ka?dy z -0,25 cylinderkiem. Okulistka (dr n.med.) przy doborze nowych szkie? stwierdzi?a, ?e ten malutki cylinder mo?na pomin?? i da?a mi na obydwoje oczu -3,0.Zrobi?am sobie okularki i ....mam watpliwo?ci co do doboru tych szkie?. Owszewm, z daleka i patrz?c normalnie jest wszystko OK, ale z patrz?c z bliska wydaj? mi si? za mocne ( mam dziwne wra?enie, trudne do opisania, jakby braku ostro?ci). Nie wiem czy to kwestia sugestii, czy mo?e musz? si? do nich przyzwyczai? (nie ja ale moje oczy) czy sa to z?e szk?a. Je?li by?by to przypadek z?ego doboru szkie?, to za?amka :(, bo zap?aci?am du?o za soczewki.Ale mam pytanko do fachowc??w: czy to mo?e by? problem dostosowania si? i przyzwyczajenia oczu do nowych okular??w? i ile to mo?e trwa??
    Z g??ry dzi?kuj? za pomoc i pozdrawiam
    Anmon
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 11:09 przez Anmon, łącznie zmieniany 1 raz.
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 02 maja 2007, 11:49

    Musisz sie przyzwczaji? do nowych mocych.Wiadomo ze narazie wydaj? ci si? za ostre.Ale to ca?kiem normalne.Ile to mo?e trwa?.ja najcz??ciej przyzwyczajam si? jakie? dwa dni.Nie weim ile to mo?e tobie zaj?? ale tak kilka dni najd?u?ej.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 02 maja 2007, 12:49

    "Wydawanie sie" zawsze jest. Trzeba sie przyzwyczaic, czasami to trwa dluzej, czasami krocej...
    Jezeli chodzi sie regularnie na badania wzroku (np. co roku) to wtedy zmiana nastepuje lagodniej... jezeli chodzi sie co 3lata lub pozniej to jest wiekszy przeskok mocy (nie jest to regula)
    Wiec prosze dac sobie jeszcze czasu na przywzyczajanie, nie myslec o tym co sie widzi tylko patrzec... jak do dwoch/trzech tygodni nie bedzie zmiany przy ciaglym noszeniu okularow prosze udac sie na konsultacje w miejscu gdzie bylo badanie i tam wyjasnic swoje niepokoje.
  • Anmon
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 25 kwietnia 2007, 14:30
    Lokalizacja: Kielce

    autor: Anmon » 02 maja 2007, 13:57

    Witam ponownie, bardzo dzi?kuj? za pomocne s?owa. mam nadziej?, ?e to w?a?nie kwestia przyzwyczajenia, bo moje obecne szk?a sa dobrane po 7 letniej przerwie (wiem, wiem, wstyd!!!):(
    Jeszcze raz dzi?ki za pomoc.
    pozdrawiam Wszystkich a przede wszystkim zawsze pomocnego Lemura:)
    Anmon :brawo:
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 02 maja 2007, 17:25

    Anmon pisze:obecne szk?a sa dobrane po 7 letniej przerwie
    polecam Ci wizyty kontrolne maksymalnie co 2lata, zalecane raz na rok. Wtedy bedziesz lagodniej przechodzil ewentualne zmiany.
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości