ODPOWIEDZ Posty: 13 Strona 1 z 1
Soczewki toryczne
  • itrusta88
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 29 kwietnia 2007, 10:19
    Lokalizacja: Gliwice

    Soczewki toryczne

    autor: itrusta88 » 29 kwietnia 2007, 10:24

    Witam
    Chcialam wypytac o pare rzeczy.
    Otoz mam astygmatyzm nadzwroczny z cylindrami -4.25 oko prawe i minus 4.00 oko lewe i zamierzam kupic soczewki toryczne.
    Prosze mi powiedziec czy przy tak duzej wadzie zostaja mi tylko soczewki roczne?
    Co oznacza na karteczce z wynikami skrot No, Vd, Pd??
    Czy jest prawda ze mozna zmniejszyc wartosci cylindryczne poprzez dodanie wartosci sferycznych?
    Z gory dziekuje z odpowiedz...
    Pozdrawiam...
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 29 kwietnia 2007, 11:36

    itrusta88 pisze:Otoz mam astygmatyzm nadzwroczny z cylindrami -4.25 oko prawe i minus 4.00 oko lewe i zamierzam kupic soczewki toryczne.
    Ot??? podane warto?ci to warto?ci cylindr??w mam rozumie??
    itrusta88 pisze:Prosze mi powiedziec czy przy tak duzej wadzie zostaja mi tylko soczewki roczne?
    To czy powinno sie kupi? soczewki roczne to zalezy od wielu czynnik??w: promienia krzywizny, mocy (sferycznej), warto?ci cylindrycznych, ?rednicy oraz od producenta. Jedni producenci produkuj? takie soczewki dla kr??tszych okres??w a inni dla d?u?yszch. Oczywi?cie mam rozumie?, ?e by?a pani u okulisty i przepisa? ju? pani konkretne soczewki i konkretnego producenta? Bo je?eli tak to oznacza, ?e dla Pani wady oraz parametr??w nie znalaz? innych soczewek o kr??tszych okresie.
    itrusta88 pisze:Co oznacza na karteczce z wynikami skrot No, Vd, Pd??
    odno?nie tego pytania to nie bardzo pani pomog?
    itrusta88 pisze:Czy jest prawda ze mozna zmniejszyc wartosci cylindryczne poprzez dodanie wartosci sferycznych?
    gdyby tak by?o to okulista sam by zaproponowa? to rozwi?zanie, zreszt? astygmatyzm to nie jest to samo co kr??tko- b?d? dalekowzroczno?? ASTYGMATYZM, r??wniez gdyby tak si? da?o korygowa? t? wad? to nie powsta?yby takie szk?a jak toryczne :)

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 29 kwietnia 2007, 11:41

    viewtopic.php?t=382&highlight=astygmatyzm

    viewtopic.php?t=248&highlight=astygmatyzm&view=newest

    viewtopic.php?t=414&highlight=astygmatyzm

    viewtopic.php?t=284&highlight=astygmatyzm

    poczekaj na lemura on ci odpowie dokladnie a tymczasem poczytaj wyzej zamieszczone linki moze choc troche to pomoze :)

    a tu wypowiedz ali w jednym z postow

    "prawda. w soczewkach miesi?cznych cylinder wyst?puje tylko do 2,25
    wiec Twoja wada kwalifikuje sie tylko do rocznych.. chyba, ?e troch? poczekasz, na soczewki kwartalne indywidualne, kt??re ma wprowadzi? Ciba jeszcze w tym roku :) na pewno pojawi si? informacja:)"
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • itrusta88
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 29 kwietnia 2007, 10:19
    Lokalizacja: Gliwice

    autor: itrusta88 » 29 kwietnia 2007, 13:03

    Tak podane wartosci to wartosci cylindrow...
    Duzo czytalam juz na ten temat, nie interesuje sie tym tematem od dzisiaj takze te watki podane przez woozie juz przegladnelam wczesniej. Wiem ze astygmatyzm to nie jest to samo ale spotkalam sie z takim stwierdzeniem i chcialam sie upewnic jak to naprawde jest od kogos znajacego sie na rzeczy.
    Bylam u okulisty, nie przepisal mi konkretnie nic tylko kazal zadzwonic nastepnego dnia mowiac ze oni w tym zakladzie sie nie zajmuja tak powaznymi przypadkami bo jest na to maly popyt i ze wszystko mi powie przez telefon. No wiec zadzwonilam i pani doktor pokierowala mnie do lekarza specjalisty w tej dziedzinie jak to stwierdzila i ze goraco mi go poleca... Napisalam temu panu juz meila niestety narazie brak odpowiedzi.
    U tej pani doktor gdzie bylam mialam robione badania, i mialam wrazenie ze sa to badania dokladne, juz pod soczewki kontaktowe jak sie jednak okazuje chyba nie dokonca bo nie znam krzywizny przynajmniej nic mi tu nie pisze takiego. Albo ja nie umiem odczytac karteczki. A jest ich az 4 jak to pani doktor stwierdzila 2 do tego zakladu gdzie pojde po soczewki (niby juz maja wszystko gotowe tylko dobrac soczewki), a jedne jakby mi sie cos zawieruszylo, tylko szkoda ze wszystkie 4 roznia sie od siebie...
    Przepraszam za takie zamieszanie i dociekliwosc po prostu strasznie zalezalo mi na soczewkach i na czasie, od dziecka o tym marzylam a teraz zaczynam watpic ze kiedykolwiek pozbede sie kompleksu... Wiec jesli moge prosic o pomoc kogos kto ma o tym pojecie to bd wdzieczna...
    Pozdrawiam

    [ Dodano: 29 Kwi 2007 01:05 ]
    co do tego ze ciba ma wprowadzic soczewki kwartalne indywidualne tez juz to czytalam bylam na stronie ciby i niestety nic narazie na ten temat nie znalazlam...
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 29 kwietnia 2007, 14:14

    itrusta88 pisze:Przepraszam za takie zamieszanie i dociekliwosc po prostu strasznie zalezalo mi na soczewkach i na czasie, od dziecka o tym marzylam a teraz zaczynam watpic ze kiedykolwiek pozbede sie kompleksu... Wiec jesli moge prosic o pomoc kogos kto ma o tym pojecie to bd wdzieczna...
    Pozdrawiam
    za co tu przepraszac po to jest to forum :)

    Lemur wroci z "delegacji" :P to na pewno ci sensownie odpowie :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • itrusta88
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 29 kwietnia 2007, 10:19
    Lokalizacja: Gliwice

    autor: itrusta88 » 29 kwietnia 2007, 15:10

    No mam nadzieje
    Ale naprawde mam juz dosc jesli chodzi o ta moja wade :(
    Z tego co sie orientowalam w necie a orientowalam sie duzo to z soczewkami dla mnie moze byc trudno :(

    [ Dodano: 29 Kwi 2007 03:13 ]
    A kiedy moge sie spodziewac odp Lemura?? Nie wiecie moze kiedy wraca z tej delegacji??
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 29 kwietnia 2007, 15:53

    pewnie dzis wieczorem albo jutro :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • itrusta88
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 29 kwietnia 2007, 10:19
    Lokalizacja: Gliwice

    autor: itrusta88 » 29 kwietnia 2007, 15:59

    Cholera tyle niepewnosci ...
    Nic musze zaopatrzyc sie w cierpliwosc.
    :)

    [ Dodano: 30 Kwi 2007 07:57 ]
    Hmm moze jednak ktos pomoze??
  • oii
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 17
    Rejestracja: 14 lipca 2007, 17:57
    Lokalizacja: ...

    autor: oii » 14 lipca 2007, 18:18

    Mam pytanie. przegl?da?am oferty sklep??w internetowych i nie mog? wybra? odpowiednich dla mnie soczewek, Cylinder w jednym oku to tylko -0,5 (w drugim ju? -1,25) a mo?na zam??wi? jedynie -0,75 i wi?cej. Czy to znaczy, ze w og??le nie dobior? soczewek torycznych , czy mo?e istnieje taka mo?liwo?? je?li zam??wi? je w zak?adzie optycznym? Interesuje mnie te? kwestia innych parametr??w np. o? - mam 35 i 65, a oferowane w internecie soczewki maj? pe?ne liczby np. 30, 40,... i krzywizna - jak to w og??le si? mierzy, czy powinien zmierzy? to okulista?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 lipca 2007, 18:20

    oii pisze: jak to w og??le si? mierzy, czy powinien zmierzy? to okulista?
    oczywiscie.
  • oii
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 17
    Rejestracja: 14 lipca 2007, 17:57
    Lokalizacja: ...

    autor: oii » 14 lipca 2007, 19:16

    a odp na wcze?niejsze pytania w tym samym po?cie ?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 lipca 2007, 20:07

    a odp na wcze?niejsze pytania w tym samym po?cie ?
    zawarta jest w mojej odpowiedzi...
    Na wszystkie te pytania mozna odpowiedziec podczas dopasowania, czy bedzie odpowiednia czy nie... wlasnie dlatego nalezy udac sie do osoby ktora dobiera soczewki kontaktowe aby sprawdzic ktore beda najbardziej optymalne... takze NIE DA sie tego zrobic na odleglosc.
  • oii
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 17
    Rejestracja: 14 lipca 2007, 17:57
    Lokalizacja: ...

    autor: oii » 14 lipca 2007, 20:58

    aha, dzi?ki :)
ODPOWIEDZ Posty: 13 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości