Zablokowany Posty: 4 Strona 1 z 1
Wybór okularów przeciwsłonecznych raz jeszcze
  • Agnieszka85
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 15 kwietnia 2007, 18:11
    Lokalizacja: Lublin

    Wybór okularów przeciwsłonecznych raz jeszcze

    autor: Agnieszka85 » 15 kwietnia 2007, 18:49

    Witam.
    Mam takie pytanie odno?nie okular??w przeciws?onecznych. Chcia?abym kupi? okulary dobrej jako?ci, takie ?eby faktycznie nie przepuszcza?y tych wszystkich promieni niezdrowych dla oczu i sk??ry, tylko nie mam pojecia jakie wybra? i gdzie, zastanawia mnie to czy na takim bazarze np czy chocby w sklepie ale za 20-30 z?, mozna kupic porzadne okulary?? chyba raczej nie prawda? wczoraj ogladalam okulary polaroid, oczywi?cie cenowo sie rozni?, wiec czy to oznacza ze s? lepsze?? Z gory dzieki za odpowiedz. ps dodam tylko ze nosze soczewki kontaktowe, bo jestem krotkowidzem, jesli to ma jakies znaczenie.
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 11:00 przez Agnieszka85, łącznie zmieniany 1 raz.
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 15 kwietnia 2007, 19:16

    Agnieszka85 pisze:Mam takie pytanie odno?nie okular??w przeciws?onecznych. Chcia?abym kupi? okulary dobrej jako?ci, takie ?eby faktycznie nie przepuszcza?y tych wszystkich promieni niezdrowych dla oczu i sk??ry, tylko nie mam pojecia jakie wybra? i gdzie, zastanawia mnie to czy na takim bazarze
    Na bazrze nie warto kupowa? jakich kolwiek okular??w.Tymbardziej je?eli chcesz chroni? swoje oczy.
    Nie orientuje sie czy mo?na kupic okulary za 20 z? czy 30z?.Ale je?eli pochodzisz po kilku optykach to mo?e znajdiesz co? fajnego za rozs?dna cene.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 15 kwietnia 2007, 19:28

    za 20-30 zl to sobie mozna kupic pare soczewek z UV a nie okulary :P no niestety taka rzeczywistosc ;/
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 15 kwietnia 2007, 21:28

    a po co po raz kolejny o tym pisac?
    http://forum.optometria.info.pl/viewtopic.php?t=399


    Co do zwyklych okularkow to nie radze kupowac niewiadomego pochodzenia, to ze kupione u optyka nie znaczy ze maja filtry, najlpeiej postawic na polaryzacje - opisane w linku wyzej

    soczewki bez filtrow szkodza, gdyz ciemna soczewka okularowa powoduje rozszerzanie sie zrenicy, a tym samym wieksza ilosc szkodliwego promieniowania wpada nam do oka! Chcac chronic - szkodzisz! Twoje oko, twoj wybor - wazne aby swiadomy!

    ps. pamietaj ze naklejke mozna nakleic na wszystko - kupuj z glowa i rozsadnie.

    Watek sie dubluje wiec zamykam
Zablokowany Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości