wybór soczewek...koszty
  • neve3
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 19 czerwca 2007, 14:50
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: neve3 » 19 czerwca 2007, 15:01

    Mam pytanie. Nosz? soczewki toryczne Acuvue J&J dwutygodniowe. Chcia?abym przerzucic sie na B&L Soft Lens 66 Toric miesi?czne g?ownie ze wzgledu na ich koszt. Czy mog??Czy ma to duze znaczenie np. czy nie za bardzo roznia sie budowa?Czy lepiej najpierw uzgodnic to z okulista?

    Pozdrawiam,
    neve3
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 19 czerwca 2007, 15:34

    neve3 pisze:Czy mog??
    Pewnie tak ale lepiej to skonsultowac z okulista
    neve3 pisze:Czy ma to duze znaczenie np. czy nie za bardzo roznia sie budowa?
    Acuvue to soczewki silikonowo-hydrozelowe wiec teoretycznie zdrowsze, B&L sa starsza generacja soczewek (hydrozele). Parametry te soczewki maja praktycznie takie same (oprocz materialu) i BC rozni sie tylko nieznacznie odpowiednio 8.6 i 8.5 ale DIA jest takie samo 14.5
    neve3 pisze:Czy lepiej najpierw uzgodnic to z okulista?
    oj wypadalo bo soczewki toryczne sa znacznie drozsze po co wyzucac kase w bloto. No i zdrowie oczu chyba tez jest dla ciebie wazne. moze dalo by sie poprosic o jakies testowe soczewki zebys zobaczyla jak sie bedziesz w nich czula.

    Swoja droga zapytaj okuliste czy nie moglabys nosci soczwek przez miesiac niektore osoby podreslam NIEKTORE tak moga ale to juz stwierdzi okulista.

    tak ogolnie mowic masz zamiar przesc z lepszych soczewek na gorsze (pod wzgledem technologicznym oczywiscie) bo kwestia dopasowania i komfortu to raczej sprawa indywidualna :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • neve3
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 19 czerwca 2007, 14:50
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: neve3 » 19 czerwca 2007, 15:43

    dzi?kuj? bardzo za informacje :)
    pozdrawiam!!
    neve3
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 19 czerwca 2007, 20:34

    sylwia9o pisze:Pyta?am mojej okulistki o soczewki. Powiedzia?a mi ?e mo?e zrobi? mi badania itp ale i zam??wi? soczewki za 150 z? + p?yn 40 z? A z tego co wiem u optyka/na necie mo?na kupi? taniej Gdzie mam i?? aby zbadano mi oko pod k?tem soczewki (krzywizna itp) i ile takie badanie mo?e kosztowa?? (chodzi mi o samo badanie ?ebym wiedzia?a jakie sobie kupi?)
    Plyny (360ml) kosztuja ok. 40zl... :) a co do soczewek moze wstepnie stwierdzila u Ciebie astygmatyzm? Soczewki dla astygmatykow sa ok 2x drozsze niz zwykle. Najlepiej pochodzic, popytac u roznych optykow w Twojej okolicy i porownac oferty ;) w razie problemow pisz :)
    \
  • sylwia9o
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 13
    Rejestracja: 21 kwietnia 2007, 18:02
    Lokalizacja: ----------

    autor: sylwia9o » 21 czerwca 2007, 15:34

    Jaki? znowu astygmatyzm :P Jestem kr??tkowidzem i w?a?nie mnie zastanawia ta cena.. pozagl?dam gdzie? indziej :)
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 21 czerwca 2007, 15:44

    Pytalem bo jest mozliwosc ze ktos ma krotkowzrocznosc i delikatny astygmatyzm... w takim wypadku soczewek sferycznych raczej sie nie zaklada...
    \
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 21 czerwca 2007, 15:45

    para soczewek oasys u mojego okulisty np to wydatek rzedu 40 zl 360 ml plynu to od 40-50 zl ale wiadomo ceny sa rozne :) mozna kupic taniej a mozna i drozej :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • sylwia9o
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 13
    Rejestracja: 21 kwietnia 2007, 18:02
    Lokalizacja: ----------

    autor: sylwia9o » 22 czerwca 2007, 12:44

    Chyba jednak pierwszym razem zam??wi? u tej okulistki a p???niej sobie b?d? sama kupowa?a :) :papa:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości