ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
cylinder a moc szkieł
  • P_R_G
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 20 marca 2007, 01:02
    Lokalizacja: Wlkp

    cylinder a moc szkieł

    autor: P_R_G » 20 marca 2007, 01:18

    witam serdecznie, jestem kompletnie nowy, na tym forum ale pragn? zada? nurtuj?ce mnie pytanie i licz? na Pa?stwa.

    Poszukiwa?em dobrych i niedrogich soczewek ostatecznie zdecydowa?em si? na IDEALe z JZO.
    NIe chcia?em zmienia? oprawy zam??wi?em wi?c jedynie szk?a.
    Dzi? zosta?em mi?o i ekspresowo obs?u?ony za wyj?tkiem jednego ALE...
    zam??wi?em soczewki o mocy -5.0 i cyl. -0.5
    a tym czasem po odebraniu okular??w poprosi?em o opakowanie od soczewek, a na nich widnieje -5.5 cyl. +0.5 .

    Zacz??em dyskutowa? z optykiem ?e pr??buje mi sprzeda? co? czego nie zamawia?em - w odpowiedzi us?ysza?em ?e "-5 z mocy i -0.5 z cylindra si? dodaj? i wychodzi na to samo czyli -5.5 a wog??le z tymi cylindrami jest tak ?e jedni pisza plus inni minus, po czym pan poklepa? mnie po ramieniu, upewni? ?e wszystko jest ok i ?e nie musze si? martwi? on jest specjalist? i wie co m??wi..." :eek:

    Zdenerwowa?em si? i nie wiem co zrobi?... mam te okulary na nosie (tak?e teraz) widz? w sumie ok (lekkie rozmazania na kraw?dziach)... prosz? o komentarz do przedstawionej sytuacji... czy powinienem odpu?ci? , czy optyk m??wi prawd?, czy mo?e m??j wzrok do reszty trafi szlag?

    z g??ry bardzo dzi?kuj?...
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 11:00 przez P_R_G, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 20 marca 2007, 09:20

    P_R_G pisze:prosz? o komentarz do przedstawionej sytuacji... czy powinienem odpu?ci? , czy optyk m??wi prawd?,
    Prosze sobie odpuscic, optyk ma racje w tym przedstawionym przypadku
    Kazda soczewke cylindryczna mozemy przedstawic w zapisie cylindra dodatniego i ujemnego.
    Przedstawiona soczewka
    -5,oo cyl -0,5o os XX
    to to samo co
    -5,5o cyl +0,5o os YY (zmieniona o 90stopni dla XX)
    Osie nie sa drukowane na kopertach bo to ustawia odpowiednio optyk montujac soczewki w oprawie wzgledem tego co napisano w recepcie lub podczas badania.

    Zycze wiecej zaufania do czyjegos zawodu :) a i zadowolenia z nowych soczewek! :spoko:
  • P_R_G
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 20 marca 2007, 01:02
    Lokalizacja: Wlkp

    autor: P_R_G » 20 marca 2007, 10:16

    Czytaj?c to forum wiedzia?em ?e spotkam tu prawdziwych profesjonalist??w. Twoja odpowied? Lemurze jest dla mnie ca?kowicie zrozumia?a - a wi?c i uspokajaj?ca :)

    Gdyby i rzeczony optyk po?wi?ci? mi cho? odrobin? wi?cej czasu i uwzgl?dniaj?c m??j laicyzm w prostych s?owach jak ty powiedzia? na czym rzecz polega... by?bym spokojny od pocz?tku.

    Bardzo Dzi?kuj? za wyt?umaczenie i ?wietne podej?cie do amatora. :prosze:
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 20 marca 2007, 11:08

    P_R_G pisze:Bardzo Dzi?kuj? za wyt?umaczenie
    Drobiazg..,
    mam nadzieje ze pozostaniesz z nami na forum i nie uciekasz juz ;)
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 22 gości