ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
cieniowane szkło-co to właściwie jest??
  • katja1303
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 19 marca 2007, 00:59
    Lokalizacja: krak??w

    cieniowane szkło-co to właściwie jest??

    autor: katja1303 » 19 marca 2007, 01:19

    mam wade wzroku zwana astygmatyzm nadwzroczny-nosze okulary op+3,5 OL+3,25.Ostanio zmienialam okulary i pani w optyku zaproponowala mi usluge-plastikowe cieniowane szklo( bo bedzie to ladniej wygladalo w oprawcei poza tym bedzie lzejsze) zgodzilam sie i...... mam teraz problem :mam ograniczone pole widzenia ,przy skrecaniu glowy na boki obraz mi sie rozmazuje jak rowniez boli mnie glowa( zdazylo sie mi rowniez wymiotowac po calym dniu noszenia tych okuarow) amam wrazenie ze jedynie srodek szkla jest "dobry" a reszta( tzn szklo na brzegach) jest wykonane z jakiegos innego tworzywa!!! czy to wina cieniowania i na czym to wlasciwie polega ??i czy do kazdej wady mozna stosowac ta usluge (cieniowanie)?? dodam ze mam rozstaw 58mm .Po rozmowie z pania w optyku uslyszalam to wina swiatla ktore mi sie zalamuje na brzegach:((prosze o rade pozdrawiam
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 11:00 przez katja1303, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 19 marca 2007, 12:02

    Prawdopodobnie zaproponowano Pani soczewki asferyczne sa bardziej plaske - korzystanie ze slowa "cieniowane" jest niezbyt fachowym i niewiele mowi, raczej powinno sie klientowi powiedziec na czym to "cieniowanie" bedzie polegalo, czy to wyzszy wspolczynnik zalamania swiatla (tzw indeks) czy mniejsza srednica, czy tez zastosowanie soczewki asferycznej.

    Soczewki asferyczne maja inny sposob montazu (na osi obrotu oka) czy miala Pani oznaczane zrenice na demo w oprawie? Prosze udac sie do optyka celem skontrolowania poprawnosci montazu.

    Inna kwestia jest to ze niektore soczewki maja nizsza liczbe Abbego co powoduje wieksze abberacje (znieksztalcenia) chromatyczne, NIEKTORE osoby moga postrzegac kolorowe obwodki przy patrzeniu brzegami. Warunkiem komfortowego noszenia jest prawidlowosc montazu.

    Przez internet nic wiecej sie nie zalatwi. Prosze dowiedziec sie DOKLADNIE jakie soczewki ma Pani zamontowane (srednica, konstrukcja) mam nadzieje ze otrzymala Pani jakas karte z napisanymi skad sa soczewki ze w razie problemow czy np. stluczenia, uszkodzenia jednej bedzie Pani mogla wymienic JEDNA na ta sama firme o tych samych parametrach co jest bardzo wazne.
  • katja1303
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 19 marca 2007, 00:59
    Lokalizacja: krak??w

    autor: katja1303 » 19 marca 2007, 16:46

    dziekuje za odpowiedz :) jak tylko dowiem sie czegos od swojego optyka to napisze w czym tkwil problem.
    mam jeszcze jedno pytanie czy mam prawo skorzystac w takim przypadku z reklamacji? i czy czasem nie powinnam zostac uprzedzona przed dokonaniem zakupu o ewentualnych niedogodnosciach zwiazanych z noszeniem takich szkiel :help:
    pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    markowski
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 64
    Rejestracja: 12 stycznia 2005, 23:13
    Lokalizacja: 3Miasto

    autor: markowski » 26 marca 2007, 23:49

    katja1303 pisze:i czy czasem nie powinnam zostac uprzedzona przed dokonaniem zakupu o ewentualnych niedogodnosciach zwiazanych z noszeniem takich szkiel
    Ja tam nie wiem, ale chyba ka?dy jeden produkt ma swoje wady i zalety. Nie ma idealnego produktu. Je?eli kto? co? interesownie zachwala warto sptya? wtedy jakie s? wady, albo niedogodno?ci. Zawsze co? jest!
    pozdrawiam
    markowski
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości