ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
co w tym szklem?
  • Karolina_Zet
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 16 marca 2007, 13:45
    Lokalizacja: Poznan

    co w tym szklem?

    autor: Karolina_Zet » 16 marca 2007, 14:02

    Witam wszystkich uczestnikow forum i zwracam sie o porade w nastepujacej sprawie:

    Okulary nosze od ponad 10 lat. Przy ostanim zakupie nowych oprawek i mocniejszych szkiel lekarz zapisal mi moc -5 na oba szkla ( wczesniej mialam -5, -4.5).
    Problem powstal przy odbiorze okularow gdyz obraz przez szklo ( w kt moc nie zostala zmieniona) jest znieksztalcony. Takie uczucie ma miejsce tylko w sytuacji gdy patrze nie na wprost lecz lekko w bok ( nie przesuwajac glowy).
    Mam nadzieje ze dosc jasno sie wyrazam. Przykladowo czytam napis na wprost jest ok, czytam napis lewym okiem lekko po lewej stronie ( gdzie szklo jest ok) i jestem w stanie go przeczytac, czytam napis okiem prawym przez szklo prawe ( z kt wg mnie jest cos zle) lekko po prawej stronie i nie jestem w stanie go odczytac. Obraz jest jakby zwezony.
    Zglosilam ten fakt od razu przy odbiorze okularow ale powiedziano mi ze okulary sa nowe i oko musi sie przyzyczaic.
    Probowalam je nosic kilkakrotnie od tego czasu ale wrazenie nadal jest takie, zaczelam sobie z tym radzi po prostu przesuwajac glowe gdu chce cos po prawej stronie zobaczyc.
    Ale ciagle mam watpliwosci czy szkolo zostalo dobrze dobrane/ zalozone...

    Dziekuje za pomoc.
  • katja1303
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 19 marca 2007, 00:59
    Lokalizacja: krak??w

    autor: katja1303 » 19 marca 2007, 16:38

    mam podobny problem ze swoimi nowymi okularami i tez jeszcze nikt mi na to nie udzielil odpowiedzi :smutny: narazie nie jestem w stanie ci pomoc ale jak tylko czegos sie dowiem to na pewno napisze:) ja po raz pierwszy zamowilam szkla plastikowe i "pocieniane" i mysle ze to w tym jest problem ale zeby miec 100% pewnosc musze skontaktowac sie ze swoim optykiem .Wiem zatem co czujesz i dolaczam sie do twojej prosby o pomoc :help:
    pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 19 marca 2007, 17:18

    @katja1303
    przeciez byla odpowiedz zanim ta napisalas tutaj
    http://forum.optometria.info.pl/viewtopic.php?t=389&

    @Karolina_Zet
    Wszystko zalezy od wielu czynnikow, montazu, zastosowanych soczewek itp... przeczytaj watek w/w
  • Karolina_Zet
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 16 marca 2007, 13:45
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Karolina_Zet » 26 marca 2007, 22:53

    Przeczytalam, dziekuje za wskazowki :)
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości