ODPOWIEDZ Posty: 16 Strona 1 z 1
Problem - niemożliwe widzenie z bliska.
  • hana
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 04 marca 2007, 20:29
    Lokalizacja: Â?lÂ?sk

    Problem - niemożliwe widzenie z bliska.

    autor: hana » 04 marca 2007, 20:57

    Witam!
    Oko?o p??? roku temu, po infekcji, zrezygnowa?am z soczewek (B&L Soflens 59/Comfort, Focus Visitint) na rzecz okular??w. Jednak ostatnio znowu nasz?a mnie ochota na soczewki. Kupi?am wi?c kilka dni temu B&L i ju? pierwszego dnia u?ytkowania zauwa?y?am pewien niepokoj?cy objaw, mianowicie nie widz? z bardzo bliskich odleg?o?ci, np. nie jestem w stanie odczyta? tekstu z kartki ustawionej w odleg?o?ci mniejszej od ok. 20 cm od oka prawego i ok. 15 cm od oka lewego. Obraz jest zupe?nie zamazany, widz? jedynie ciemn? plam?. Powy?ej tych warto?ci jako?? widzenia jest idealna.
    Moc soczewki lewej to -2,75 (przy wadzie -3,00), a prawej -4,75 (przy wadzie -5,00).
    Co mo?e by? tego przyczyn??
    Dodam, ?e wcze?niej tego typu objaw??w nie zauwa?y?am.
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:02 przez hana, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 05 marca 2007, 00:35

    czasem tak sie zdarza ze w poczatkowym okresie noszenia soczewek nie widzi sie dobrze rzeczy znajdujacy sie blisko (pewnie to dotyczy tylko krotkowidzow) pozniej oko sie przyzwyczaja. U mnie bylo podobnie ale nie az do takie stopnia jak ty piszesz ;/ spokojnie moglem odczytac to co bylo zapisane na kartce czy tez na monitorze :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 05 marca 2007, 09:58

    To wygl?da jakby moc soczewki by?a wy?sza ni? twoja wada. Mo?e masz ?le dobran? moc?
  • hana
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 04 marca 2007, 20:29
    Lokalizacja: Â?lÂ?sk

    autor: hana » 05 marca 2007, 19:33

    Debian pisze:Mo?e masz ?le dobran? moc?
    No w?a?nie nie. Wada stoi w miejscu od przesz?o dw??ch lat i ani drgnie. Nawet by?am u okulisty na nieca?y miesi?c przed kupnem soczewek, a ten tylko potwierdzi?, ?e wada si? nie posun??a.
    Nie wiem ju? co o tym my?le?. Dzisiaj mija czwarty dzie? od powrotu do soczewek, a problem nie ust?puje. Powinnam zg?osi? si? z tym do lekarza?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 05 marca 2007, 20:55

    hana pisze:Nie wiem ju? co o tym my?le?. Dzisiaj mija czwarty dzie? od powrotu do soczewek, a problem nie ust?puje. Powinnam zg?osi? si? z tym do lekarza?
    masz watpliwosci to smigaj do swojego okulisty bo na forum trudno bedzie stwierdzic co jest tego przyczyna :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    autor: Asik » 13 czerwca 2007, 15:21

    Mam ten sam problem z soczewkami Softlens Comfort:/ nie widze z bliska obraz zamazany i w og??le... mam nawet problem z ich zak?adaniem. Oczywi?cie u?ytkownikiem soczewek jestem od oko?o p??l roku ale poszukuje wci?? soczewek idealnych i tak probowa?am ju? Airoptixy, Acuvue Oasis, no a teraz probuje te Softlensy u jestem bardzo niezadowolona:/ a nosze je juz 2,5 tygodnia:/
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 13 czerwca 2007, 21:51

    no soflens comfort to nie jest zbyt dobry wyb??r, bo to soczewka hydro?elowa starej technologii, nowa technologia to soczewki silikonowo-hydro?elowe. Skoro airoptix i Acuvue Oasys s? dla ciebie z?e to znaczy ?e co? nie tak z twoimi oczami. Mo?esz jeszcze spr??bowa? PureVision. Najlepiej skonsultuj si? z okulist?, by?mo?e nie mo?esz nosi? soczewek. Ale mam nadziej? ?e te p??? roku temu kiedy pierwszy raz kupi?a? soczewki to te soczewki dobiera? okulista, a nie na w?asn? r?ke.
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    autor: Asik » 13 czerwca 2007, 22:06

    no wiec to bylo tak ze bylam u okulisty na wizycie kontrolnej ... ale to byl taki okulista z przychodni normalnej... no i powiedzialam ze chcialabym nosi? soczewki babka zbadala mi oko i powiedziala ze jak chc? to moge:) poszlam do optyka kupilam soczewki i teraz probuje sama...

    ?le...?

    bardzo?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 13 czerwca 2007, 22:20

    Asik pisze:i powiedziala ze jak chc? to moge:) poszlam do optyka kupilam soczewki i teraz probuje sama...
    ?le...?
    bardzo?
    trzeba zalozyc soczewke probna na oko, zobaczec jak sie zachowuje, sprawdzic ostrosc wzroku w soczewce itp, itd...

    czy zle.. skoro sie meczysz i jestes niezadowolona to odpowiedz sobie sama
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 13 czerwca 2007, 22:22

    Debian pisze:koro airoptix i Acuvue Oasys s? dla ciebie z?e to znaczy ?e co? nie tak z twoimi oczami.
    ja sie nie zgadzam !! to ze soczewki nie pasuja to nie powod zeby mowic cos nie tak z twoimi oczami

    btw w okularach widzisz normalnie ?

    hydrozeli to ja bym tak nie skreslal dk/t to nie wszystko nie ma co sugerowac sie cyferkami

    a co do Bausha to nie tylko chodzi o to ze te soczewki sa hydrozelowe tylko o to ze podobno firma ta uzywa gorszych niz inni materialow
    Asik pisze:am ten sam problem z soczewkami Softlens Comfort:/ nie widze z bliska obraz zamazany i w og??le... mam nawet problem z ich zak?adaniem. Oczywi?cie u?ytkownikiem soczewek jestem od oko?o p??l roku ale poszukuje wci?? soczewek idealnych i tak probowa?am ju? Airoptixy, Acuvue Oasis, no a teraz probuje te Softlensy u jestem bardzo niezadowolona:/ a nosze je juz 2,5 tygodnia:/


    Asik dziwna sprawa gdybys dopiero zaczynala nosic soczewki to mozna by bylo poczekac z ocena bo tak to jest ze na poczatku mozna miec problemy z widzeniem na bliskie odleglosci ale pozniej sie to wyrownuje. Z drugiej strony nie wiem czy w moim przypadku obraz byl strasznie zamazany :/
    no wiec to bylo tak ze bylam u okulisty na wizycie kontrolnej ... ale to byl taki okulista z przychodni normalnej... no i powiedzialam ze chcialabym nosi? soczewki babka zbadala mi oko i powiedziala ze jak chc? to moge:) poszlam do optyka kupilam soczewki i teraz probuje sama...
    No sorry ale takie cos to powinno byc karane :/ przeciez okulista musi sprawdzic jak soczeka pasuje po jakims tygodniu powinnas isc na wizyte kontrolna i wogole soczewki to nie takie hihi
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    autor: Asik » 13 czerwca 2007, 23:40

    No ale w sumie po cz??ci to tez moja wina, bo nie chcialo mi sie kasy wydawa? na specjaliste :/

    no nic za jakis czas si? wybior? obiecuje:P

    a poki co bede probowac albo wroce do airoptixow bo w tych bylo mi najlepiej... niewyra?nie widzialam glownie przed kompem lub jak sie zapatrzylam gdzies...

    dzieki za rady:)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 13 czerwca 2007, 23:47

    Asik pisze:bo nie chcialo mi sie kasy wydawa? na specjaliste
    a ile do tej pory wydalas niepotrzebnie na soczewki nie potrafiac sobie "dobrac"? Czytajac to co opisalas, jak i to co umiescilas w czacie (shautboxie) na stronie glownej u dolu to kilka przetestowalas... czasami probujac "zaoszczedzic" wydaje sie duzo wiecej... ale to nie moj portfel :) :gwizd:
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 13 czerwca 2007, 23:57

    a ile do tej pory wydalas niepotrzebnie na soczewki nie potrafiac sobie "dobrac"?


    i moglas sobie zaszkodzic ale miejmy nadzieje wszystko jest ok

    moim zdaniem tak "eksperymentowac" to mozna jak nosi sie juz jakies soczewki jakis czas i zna jej wszyskie parametry.

    Bo widzisz powiedzmy ze kupilas soczewki z za duza krzywizna wiec obraz ci sie rozmazuje, jest to wrazenie mgly, czujesz obecnosci ciala obcego no wiec co stwierdzasz eeeeee te soczewki sa do bani. A kto wie moze byly by one idealne gdybys np. zamiast BC 8.6 wziela 8.4 no ale jak by tak chcial eksperymentowac to wizta u okulisty by musiala kosztowac chyba 300 zl wtedy moze by sie "oplacilo"

    btw koszt soczewek powiedzmy taki oasys to 40 zl za 2 sztuki koszt wizyty to 50 zl (ceny orientacyjne of course) no ok zaoszczedzasz 10 zl tylko ze pamietaj ze w koszt badania wchodzi dobranie soczewek i zazwyczaj 1 para gratis wiec tak na prawde tylko stracilas :/
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • mersi
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 21 czerwca 2007, 18:55
    Lokalizacja: polska

    autor: mersi » 07 lipca 2007, 20:33

    ja mam takie pytanie mo?e z innej beczkia le nie chcem po to zak?dac nowego tematu:
    czy na ka?d? wad? sa soczewki bo boj? si? ?e mo?e nie by? na moj?(nie wierm dok?adnie ale co? w przedziale 4.5-5.5-6 a nie pamietam dokladnie sorry za niedogladnosc) a chcem za jaki? nieca?y miesi?c takie soczewki zakupi?,
    i?c do okulisty a potem popyta? go a soczewki si? kupuje w aptece?
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 07 lipca 2007, 22:01

    Twoj? wad? mo?na skorygowa soczewkami. Soczewki nie kupuje si? w aptece, a u optyka i nie trzeba ?adnej recepty. Mo?na nawet kupi? przez internet to b?dzie taniej.
    Ostatnio zmieniony 08 lipca 2007, 17:45 przez Debian, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 07 lipca 2007, 22:54

    @mersi

    Soczewki sa prawie na kazda wade. powinny zostac dobrane.
    Nie kupuje sie ich w aptece. Soczewki i plyny do pielegnacji dostepne sa w zakladach optycznych.
ODPOWIEDZ Posty: 16 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości