ODPOWIEDZ Posty: 13 Strona 1 z 1
Siłowniaa wady wzroku ??
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    Siłowniaa wady wzroku ??

    autor: woozie » 26 lutego 2007, 12:48

    No wlasnie jak w temacie czy cwiczenia na silowni moga spowodowac pogorszenie wzroku ? Gdzies czytalem ze podczas wyciskania na klatke(podczas innych cwiczen chyba tez nie jestem pewny) cisnienie w oku znacznie sie zwieksza, wogole oko poddawane jest ?duzemu naciskowi? co moze prowadzic do pogorszenia wzroku. To prawda ??
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 18:59 przez woozie, łącznie zmieniany 1 raz.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 26 lutego 2007, 16:56

    Tak to prawda ja w?a?nie przez swoja wade wzroku mam zwolnienie z w-f.Jedyne co mi jest niby wolno to p?ywanie;(
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 26 lutego 2007, 18:45

    kasiulka1201 pisze:Tak to prawda ja w?a?nie przez swoja wade wzroku mam zwolnienie z w-f.Jedyne co mi jest niby wolno to p?ywanie;(
    Co?! :eek: Hmm, nie.. mo?e czasami naprawd? nie chce mi si? ?wiczy? na w-f, ale nie pozwoli?abym na to, aby mie? zwolnienie...
    Z drugiej strony ?wiczenia s? zdrowe... ;)
    Skaleczeni milczeniem...
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 26 lutego 2007, 19:09

    Tak ale co mam zrobi???? Ja mia?am kiedys operacje , kt??ra polega?a na tym ?e pod siatk??wke wk?adano mi obce cia?o , kt??re mia?o zatrzyma? t? wad?.No a konsekwencjami tej operacji jest w??nsie zwolnienie.Napszyk?ad robi?c sk?on mog?ab mi asi? oderwa? siatk??wka no a wtedy to ju? sami wiecie co by by?o.Niestety taki jest m??j los....
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 26 lutego 2007, 19:18

    ludzie co mi tu off-topic robicie :P (zart) inne pytanie bylo :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 07 kwietnia 2008, 11:35

    Ponawiam moje pytanie poniewaz zaden ze specjalistow sie nie wypowiedzial. Czy cwiczenia na silowni moga zaszkodzic naszemu(ludziom ktorzy maja juz wade) wzrokowi. Nie mowie tu o jakischs mega ciezarach ala Pudzian tylko o takim dosc lekkim treningu tak zeby po prostu pozostac w formie.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 07 kwietnia 2008, 13:40

    Kiedy? w liceum pyta?am o to okulist?, ale powiedzia?, ?e to zale?y nie tyle od wady, co od stanu siatk??wki (jak wspomnia?a Kasiulka, mo?e si? odkleja?) czy chocia?by, tak jak pytasz, ci?nienia. M??j kolega ma ci?nienie (?r??dga?kowe oczywi?cie) w g??rnej granicy normy (ostatnia, graniczna warto??) i chodzi na si?owni?, wad? ma stabiln? od lat. We? pod uwag?, ?e podczas porodu kobiety znosz? wi?kszy wysi?ek ni? Ty zamierzasz na si?ce i nie ka?dej leci przez to wada, chocia? ja si? strasznie w?a?nie tego efektu boj? :( Z os??b, kt??re ja znam, z wad? do -3D, ?adnej nie zwi?kszy?a si? wada w wyniku porodu. Poczekam, a? te z wy?sz? wad? si? zdecyduj? ;) Wiem, ?e sytuacja nie jest zbyt por??wnywalna z Twoj?, ale zawsze to jaka? pozytywna informacja, zanim wypowie si? Ekspert.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 07 kwietnia 2008, 14:13

    dlatego podczas porobu zalecana jest "cesarka" zeby zminimalizowac ten wysilem. Swego czasu byla taka dosc kontrowersyjna sprawa kobieta domagala sie prawa do aborcji bo miala duza wade lekarze sie nie zgodzili i skonczyla chyba z -22 i dostala odszkodowania szkoda tylko ze praktycznie nie przyda sie ono na nic :/

    Ja chetnie bym pocwiczyl na silce nie zeby byc jak Pudzian tylko zeby wyrobic kondycje bo ta strasznie spadla. Jak i przy okazji wyrzezbie nieco cialo to tez bedzie fajnie.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 07 kwietnia 2008, 14:40

    nie mozna mowic o takich sprawach bez konsultacji ze specjalista... trzeba zmierzyc cisnienie srodgalkowe, sprawdzic dno oka - m.in. pod tym katem i w odniesieniu rowniez do wady wzroku dopiero podjac decyzje...
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 07 kwietnia 2008, 14:50

    LEMUR pisze:nie mozna mowic o takich sprawach bez konsultacji ze specjalista... trzeba zmierzyc cisnienie srodgalkowe, sprawdzic dno oka - m.in. pod tym katem i w odniesieniu rowniez do wady wzroku dopiero podjac decyzje...
    placi sie za to jakos extra ? wybieram sie wlasnie do okulisty bo wada skoczyla i planuje dopasowac sobie nowe soczewki a mianowicie optixy n&d czy podczas tych badan okulistka moze tez doinformowac mnie w sprawie wspomnianych powyzej cwiczen ?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 07 kwietnia 2008, 15:03

    woozie pisze:placi sie za to jakos extra ?
    zapytaj tam gdzie idziesz :D
    czy jest to dodatkowa usluga, czy w ramach jego standardowej wizyty :)
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 07 kwietnia 2008, 21:45

    Ci?nienie mierzy si? automatem, kt??ry dmucha w oko. Niezbyt przyjemne, ale b?yskawiczne. A dno oka wiadomo, po zakropleniu. Nie powinny to by? dodatkowo p?atne badania. Ja badam ci?nienie bezp?atnie co rok w CM UJ podczas Tygodnia Nauki.

    Kojarz? t? kobiet? od aborcji, smutny przypadek, nie wyobra?am sobie ?ycia z tak? wad? ani kompletnie bez wzroku :placze: Domy?lam si?, ?e im wy?sza wada, tym wi?ksze ryzyko jej pog??bienia, a do tego dodatkowo dochodz? elementy, o kt??rych wspominali?my.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 07 kwietnia 2008, 22:05

    Malla pisze:Ci?nienie mierzy si? automatem, kt??ry dmucha w oko.
    nie tylko.
ODPOWIEDZ Posty: 13 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość