ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1
Okulary - cylinder- problem
  • SylwiaS
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 21 stycznia 2024, 21:32

    Okulary - cylinder- problem

    autor: SylwiaS » 22 stycznia 2024, 18:32

    Dzień dobry.

    Od kilku lat noszę okulary, cały czas o takiej samej mocy
    OP -0,75
    OL -1,0

    Poszłam do optyka w celu wyrobienia nowych okularów i na badanie, wykonywane przez optometrystę. Badanie komputerowe wykazało taką samą wadę + na oku lewym wyszedł mały astygmatyzm (-0,25). Oprócz badania komputerowego pani zrobiła jeszcze test z tarczą "zegara", gdzie niektóre linie widziałam ostrzej, inne słabiej.
    Okulary dobrano mi więc tak, jak wykazał komputer, czyli:
    OP -0,75
    OL -1,0 , CYLINDER -0,25, OŚ 60 STOPNI.

    Problem polega na tym, że "dziwnie" widzę przez te okulary - obraz na wprost jest ok, ale jak spojrzę w dół, np. idąc ulicą to mam wrażenie jakby ziemia uciekała mi spod nóg, jakby kręciło się w głowie.
    Kontaktowałam się z optometrystą, pani twierdzi, że to kwestia przyzwyczajenia.
    Stąd moje pytanie, czy to normalne, że mam takie odczucia? Że obraz na dole okularów jest jakby "pływający"?
    Bardzo mnie to niepokoi, martwię się, że to nie jest kwestią przyzwyczajenia, tylko że coś jest nie tak z szkłami.

    Jeśli ktoś jest zorientowany w temacie, proszę o odpowiedź i poradę co dalej z tym dzialać :sad:
  • Klaudia
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 11 grudnia 2023, 06:25

    Re: Okulary - cylinder- problem

    autor: Klaudia » 23 stycznia 2024, 23:07

    Hej, też mam od nie dawna okulary i mnie szczypią oczy, zastanawiam się, czy to dlatego, że nie pobrano wysokości montażowej tylko sam rozstaw źrenic. Czy Ty miałaś pobierany tylko rozstaw źrenic?
  • SylwiaS
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 21 stycznia 2024, 21:32

    Re: Okulary - cylinder- problem

    autor: SylwiaS » 25 stycznia 2024, 15:26

    Tylko rozstaw źrenic. To moje trzecie okulary i za każdym razem miałam mierzony tylko rozstaw źrenic, także pierwsze słyszę 😕
  • Klaudia
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 11 grudnia 2023, 06:25

    Re: Okulary - cylinder- problem

    autor: Klaudia » 13 lutego 2024, 22:59

    U mnie nie dało się nosić, miałam opuchnięte oczy, swędziały, miałam wrażenie, że oczy się rozchodzą na zewnątrz. Poszłam do innego optyka, zrobił badania recepta była dobra. Więc zrobiłam nowe szkła bez filtra, plus wymierzył wysokość montażu i jak ręką odjął. Tylko tam już będę wyrabiać szkła. Też mi pływa obraz na dole jak kręcę głową na lewo prawo. Jak prosto trzymam to jest ok. Jak patrzę przez środek, to nie pływa.
  • Mateusz199
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 12 lutego 2024, 13:19

    Re: Okulary - cylinder- problem

    autor: Mateusz199 » 29 lutego 2024, 15:12

    może warto rozważyć ponowne skonsultowanie się z innym specjalistą. Może ten optometrysta nie dostrzegł jakiegoś subtelniejszego problemu z szkłami?

    Ważne jest, żebyś czuła się komfortowo i bezpiecznie nosząc okulary. Jeśli te odczucia są dla Ciebie naprawdę uciążliwe, nie wahaj się kontynuować poszukiwań rozwiązania. Może warto również sprawdzić, czy to rzeczywiście kwestia przyzwyczajenia, czy może rzeczywiście jest jakiś problem z samymi szkłami.
    Pozdrawiam, Mateusz 😊
  • pietrekth7
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 02 kwietnia 2024, 09:33

    Re: Okulary - cylinder- problem

    autor: pietrekth7 » 02 kwietnia 2024, 09:49

    Dzień dobry
    Nie będę zakladał nowego postu więc napiszę tu mianowicie :
    Chodziłem 6 lat w okularach o mocach
    OP sfera -0.50, cyl. - 1.00, oś 47
    OL sfera -0.75, cyl. -2.25, oś 177

    Od miesiąca mam nowe i problem polega na złym widzeniu podczas czytania z bliska czy telefonu czy gazety.
    Nowe okulary
    OP sfera -0.75, cyl. -1.5, oś 47
    OL sfera -1.0, cyl. 2.75, oś 177

    Jeśli chodzi o dal to widzę bardzo dobrze wręcz 4k problem z czytaniem np. na telefonie jak skupię wzrok jest nawet ok ale bardzo męczę się.
    Czerwone napisy są rozmazane ehhhhh
    Proszę o odp czy jest szansa na adaptację wzroku ? Mój wiek 44lata.
    Bardzo dziękuję
    Pozdrawiam
  • Aga.szyszka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 01 kwietnia 2024, 10:53

    Re: Okulary - cylinder- problem

    autor: Aga.szyszka » 02 kwietnia 2024, 13:02

    Pływanie podłogi jest naturalne przy astygmatyzmie, z każdą zmianą szkieł i wzrostem wady będzie podłoga pływać nawet do kilku dni
  • pietrekth7
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 02 kwietnia 2024, 09:33

    Re: Okulary - cylinder- problem

    autor: pietrekth7 » 02 kwietnia 2024, 15:45

    Aga.szyszka pisze:
    > Pływanie podłogi jest naturalne przy astygmatyzmie, z każdą zmianą szkieł i
    > wzrostem wady będzie podłoga pływać nawet do kilku dni

    No właśnie kilku dni, a mi już minął miesiąc pani w optyku twierdzi, że jeśli mam teraz dodane wartość to z natury nie będę dobrze widział z bliska czyli czytanie.
    Proponuje szkła relaksacyjne ale to koszt 700zł i te co mam pójdą dotzw. kosza.
ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 9 gości