ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1
Nowe okulary i same problemy. Wzrok mi się rozjeżdża!
 • Jake
  Posty: 1
  Rejestracja: 15 września 2023, 22:59

  Nowe okulary i same problemy. Wzrok mi się rozjeżdża!

  autor: Jake » 16 września 2023, 00:00

  Witam Serdecznie,

  Równo tydzień temu byłem w salonie optycznym po moje pierwsze okulary w życiu. Optometrysta po badaniu komputerowym jak i praktycznym dobrał mi szkła -1, cyl -0.25 w obu oczach i odpowiednio oś OP 30 OL 144. To miały być okulary do dali.

  Dzisiaj po 7 dniach dostałem przesyłkę z okularami. Oko lewe jest idealnie skorygowane natomiast w oku prawym wszystko mi się rozjeżdża. Widzę ostro dopiero jak skupiam wzrok "przed" obiektem na który patrzę. Jak zezuję obraz jest rozdwojony, ale ostry. Wiem na pewno że i lewe i prawe oko wymaga korekcji, ale niestety okulary są złe, i widzę bardzo kiepsko.

  Do czytania mam okulary +1, 0 cyl, najprostsze z apteki i widzę w nich rewelacyjnie, więc wiem iż w obu oczach mam taką samą wadę jeśli chodzi o sferę.

  Czy możliwe jest aby optometrysta źle dobrał oś lub cylinder w oku prawym?

  Mam możliwość wymiany lub zwrotu okularów. Nie chciałbym ich zwracać, a wymienić. Może w fabryce zostały pomylone szkła?

  Proszę o radę! Noszę okulary już 2 dni, myślałem że to kwestia przyzwyczajenia się do nowego widzenia, jednak nadal obraz się rozjeżdża. Mam uczucie jakby dwie soczewki miały kompletnie inną moc.

  Pozdrawiam i czekam na odpowiedź!
ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości