ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Dyskomfort w nowych okularach
  • JolantaP
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 14 sierpnia 2023, 01:15

    Dyskomfort w nowych okularach

    autor: JolantaP » 14 sierpnia 2023, 01:35

    Dzień dobry,
    Cztery dni temu odebrałam nową parę okularów. Poprzednie miałam o parametrach:
    OP: sfera +0.25, cyl -0.25 oś 170
    OL: sfera +0.25, cyl -0.25 oś 5.
    Zostałam zbadana i nowe okulary są nieco zmienione:
    OP: sfera 0, cyl -0.25 oś 175
    OL: sfera +0.25, cyl -0.25 oś 10

    Nie czuję się komfortowo w nowej parze. Mam wrażenie, że idąc potknę się, podłoga zdaję się być niestabilna. Do tego oko lewe męczy się, mam dziwne uczucie jakby ktoś na to oko coś nałożył. Nie mogę się skoncentrować w pracy.

    W poprzednich okularach było wszystko w porządku. Nosiłam je rok. Miesiąc temu zostały zniszczone w wypadku i przez ten miesiąc nosiłam inne, stare, bez cylindrów.

    Moje pytanie brzmi, czy to normalne? Przy każdej poprzedniej parze nie miałam problemów, jedynie uczucie czegoś nowego na nosie. Poczekać z rewizytą u optyka czy nie zwlekać? Dodam że mam powłokę antyrefleksyjną do pracy przy komputerze, tym razem od innego producenta.

    Pozdrawiam.
  • trudnoisc
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 28 lipca 2023, 11:21

    Re: Dyskomfort w nowych okularach

    autor: trudnoisc » 18 sierpnia 2023, 09:47

    Dzień dobry,

    Dziękuję za podzielenie się swoim doświadczeniem z nowymi okularami. Warto zrozumieć, że kiedy przechodzisz z jednej pary okularów na drugą, nawet jeśli różnice są niewielkie, Twoje oczy mogą potrzebować pewnego czasu, aby się dostosować do nowego obrazu. To, co opisujesz, jest dość typowym zjawiskiem po zmianie parametrów okularów, zwłaszcza gdy minęło trochę czasu od ostatniego zaakceptowania nowego wzoru korekcji.

    Oto kilka czynników, które mogą wpłynąć na Twoje odczucia:

    Zmiana osi cylindra: W Twoim przypadku osie cylindrów zostały lekko dostosowane, co może wpłynąć na sposób, w jaki Twoje oczy widzą i odbierają otoczenie. To może skutkować początkowym dezorientacją lub uczuciem niestabilności.

    Nowa powłoka antyrefleksyjna: Różnice w powłokach antyrefleksyjnych mogą wpłynąć na to, jak światło jest odbijane i przepuszczane przez okulary. To może powodować subtelne zmiany w percepcji otoczenia i wpłynąć na komfort noszenia nowych okularów.

    Przerwa w noszeniu soczewek cylindrycznych: Przez ostatni miesiąc nosiłaś okulary bez cylindrów. To oznacza, że Twoje oczy mogły się trochę przyzwyczaić do tego inaczej skorygowanego obrazu. Teraz, wracając do okularów z cylindrami, Twoje oczy muszą się ponownie dostosować.

    Pamiętaj, że dostosowanie do nowych okularów może trochę trwać, ale powinno się poprawiać w miarę upływu czasu. Jeśli jednak odczucia dezorientacji, niestabilności, zmęczenia oczu czy trudności w skupianiu się utrzymują się po kilku dniach, warto skontaktować się z optykiem. Optyk może dokładnie zbadać dostosowanie okularów i sprawdzić, czy nie ma żadnych problemów z ich korekcją.

    Pamiętaj, że każde ciało reaguje inaczej na zmiany, więc warto posłuchać swoich odczuć i zareagować, jeśli odczucia dyskomfortu utrzymują się przez dłuższy czas.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 11 gości