ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Soczewki miesięczne, całodobowe
  • Polonus
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 26 stycznia 2023, 18:02

    Soczewki miesięczne, całodobowe

    autor: Polonus » 26 stycznia 2023, 18:44

    Soczewki noszę dopiero kilka miesięcy. Cenię sobie bardzo koniec z problemami zamglonych szkieł okularów po wyjściu z klimatyzowanego pomieszczenia na zewnątrz, w gorące i parne dni, czy też potrzebę czyszczenia brudzących się szkieł.
    Początkowo nosiłem jednodniowe soczewki, ale ich cena i codzienna konieczność ich wymiany była sporą wadą. Prawdę mówiąc nosiłem je czasem po dwa - trzy dni, oczywiście wyjmując na noc i przemywając w odpowiednim płynie. Parę razy zdarzyło mi się zapomnieć i spać w nich też.

    Dopiero niedawno dowiedziałem się, że istnieją miesięczne soczewki, całodobowe. Kupiłem na próbę dwa rodzaje: Air Oprix plus HydraGlyde firmy Alcon i Baush+Lomb PureViion 2. Nie doczytałem dokładnie zaleceń, ale okazało się, że te pierwsze trzeba wyjmować i myć, a jeśli tego nie robimy, to wyrzucić je po tygodniu. Natomiast B+L PureVision2 można nosić przez 30 dni.
    Właśnie mija pierwszy miesiąc od czasu gdy je włożyłem do oczu i jak na razie bardzo pozytywne doświadczenie. Niemalże "cudowne uzdrowienie oczu" - nic nie robię, nie myślę o nich, kąpię się z nimi i z nimi śpię. Rewelacja. Tylko raz jedna soczewka chyba mi się podwinęła w jednym oku, są bardzo cienkie, i musiałem ją wyjąć, rozprostować i założyłem z powrotem.

    Czy ktoś z Waz miał już jakieś doświadczenia z tego typu soczewkami? Możecie się podzielić Waszą opinią
  • trudnoisc
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 28 lipca 2023, 11:21

    Re: Soczewki miesięczne, całodobowe

    autor: trudnoisc » 04 września 2023, 15:03

    Cieszę się, że Twoje doświadczenia z miesięcznymi soczewkami kontaktowymi, które można nosić przez całą dobę, są pozytywne. Takie soczewki, które można nosić przez dłuższy czas, są znane jako soczewki kontaktowe do ciągłego noszenia lub soczewki "extended wear". Jednak, chociaż mogą być wygodne i praktyczne, istnieją pewne czynniki i zalecenia, które warto wziąć pod uwagę:

    Higiena: Choć soczewki można nosić przez dłuższy czas, nadal ważne jest, aby dbać o higienę rąk podczas zakładania i usuwania soczewek. Mycie rąk przed kontaktem z oczami jest kluczowe, aby uniknąć infekcji oka.

    Regularne wizyty u okulisty: Nawet jeśli soczewki są zaprojektowane do noszenia przez dłuższy czas, zaleca się regularne kontrole wzroku u okulisty lub specjalisty ds. soczewek kontaktowych. Okulista może monitorować stan Twoich oczu i dostosować zalecenia w razie potrzeby.

    Wymiana soczewek: Jeśli używasz soczewek, które można nosić przez dłuższy czas, upewnij się, że przestrzegasz zaleceń producenta dotyczących wymiany soczewek. Niektóre soczewki muszą być wymieniane co miesiąc, podczas gdy inne co tydzień.

    Reakcje alergiczne lub podrażnienia: Dla niektórych osób soczewki kontaktowe do ciągłego noszenia mogą prowadzić do reakcji alergicznych lub podrażnień. Jeśli zauważysz jakiekolwiek objawy takie jak zaczerwienienie, pieczenie, swędzenie lub uczucie suchości, natychmiast przestań nosić soczewki i skonsultuj się z okulistą.

    Indywidualna reakcja: Każdy organizm może reagować inaczej na długotrwałe noszenie soczewek kontaktowych, dlatego ważne jest, aby być świadomym swoich własnych odczuć i reakcji oczu. Jeśli czujesz dyskomfort lub masz wątpliwości, zawsze warto skonsultować się z okulistą.

    Pamiętaj, że każdy ma inne doświadczenia i potrzeby dotyczące soczewek kontaktowych. Co dla jednej osoby może być wygodne, niekoniecznie musi być odpowiednie dla innej. Dlatego ważne jest, aby znaleźć soczewki i reżim noszenia, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom i są zalecane przez profesjonalistę ds. wzroku.
  • telmike
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 04 sierpnia 2021, 12:12

    Re: Soczewki miesięczne, całodobowe

    autor: telmike » 30 stycznia 2024, 08:45

    A ja noszę miesięczne, bez ściągania na noc .
    I mega je polecam! Na co dzień w ogóle nie pamiętam o tym, że mam wadę wzroku
    To są specjalne, oddychające soczewki, których nie trzeba ściągać na noc. Jedynie zaleca się ściągnąć tak ze dwa razy w miesiącu (na noc), żeby dać oczom odpocząć.
    Do soczewek też warto jest przeprowadzić badanie wzroku, dzięki temu będzie można je dobrać w odpowiedni sposób
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości