ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Wratsajace naczynka w rogowke
  • Merci124
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 18 lutego 2021, 19:49

    Wratsajace naczynka w rogowke

    autor: Merci124 » 24 lipca 2022, 12:33

    Soczewki nosiłam ok. 8lat. Rok temu przerzuciłam się prawie w całości na okulary na codzien, bo miałam problemy przy pracy przed komputerem, suche oczy itd.
    soczewki zostały mi przepisane jednodniowe na jakieś tam specjalne okazje. Zakładałam je raz na miesiąc/dwa czy na jakieś właśnie wydarzenia itd. jednak nieostro w nich widziałam.
    Po roku byłam na wizycie i okazało się, że w zesniejsze dolegliwości jak guzki pod powieka od soczewek przeszły, wchłonęły się ale mam inny problem- niedotlenienie rogówki w jednym oku i wrastające naczynka ale podobno są teraz nieaktywne.
    Czy to mozliwe, że tyle lat noszenia soczewek nie miałam tego probpemu, a dopiero teraz gdy noszę okulary na codzien? A może to się uszkodziło przez te soczewki jedniodniowe bo były nieodpowiednie? Ale optometrysta sprawdzał jak leżą na oku i było okej. Czy faktycznie to jest stan nieodwracalny? Czy jeśli zacznę częściej nosić soczewki to czymś to grozi? Co mogę zrobić żeby przeciwdziałać temu, jakieś ćwiczenia cokolwiek?
  • henrykdwunasty
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 18 lipca 2022, 13:51
    Kontakt:

    Re: Wratsajace naczynka w rogowke

    autor: henrykdwunasty » 09 grudnia 2022, 10:38

    Dlatego ja wolę okulary. Mniej wygodne ale cóż, przynajmniej nie ma komplikacji tego typu.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 5 gości