ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Zmiana mocy szkieł na słabsze - czy problemy same miną
  • YG1984
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 14 marca 2022, 10:55

    Zmiana mocy szkieł na słabsze - czy problemy same miną

    autor: YG1984 » 14 marca 2022, 11:42

    Dzień dobry. Chciałbym zapytać Państwa o opinię. Może ktoś z Państwa miał podobne problemy. Jeden temat znalazłem na forum.

    Okazało się, że przez długi czas miałem kompletnie źle dobrane moce (L:-2.75 , P:-2.5)
    Na ostatnim badaniu okazało się, że powinienem mieć słabsze moce i cylinder (astygmatyzm)

    Obecne szkła: P: -2.00, 0.50, 15 (czyli rozumiem, że -1.5) L: -2.25, 0.50, 155 (rozumiem, że -1.75)
    Zmieniła się też budowa soczewki. Wcześniej miałem o wiele 'niższe'. Teraz są dosyć duże. Generalnie patrząc w dół dalej widzę soczewkę.

    Wiem, że potrzebna jest adaptacja ale chciałbym się poradzić. To co czuję obecnie:
    • Monitor, komputera wygląda jak trapez. Komórka delikatniej ale też. (O trapezie znalazłem wątek)
    • Najgorsza sprawa. Idąc ulicą, czuje się jakbym 'zmalał'. Chodnik zbliżył się do góry i mam uczucie jakbym był mniejszy a wszystko większe. Najgorzej jak pochylę głowę w dół. W zamkniętych przestrzeniach typu sklep jest lepiej. Najgorzej na dworze.
    • Gdy oglądałem film, białe napisy miały jakby delikatny rozmyty duplikat od dołu. Nie zawsze ale zauważyłem. Może to normalne gdy jest biały font.
    Najgorsze jest to uczucie skrócenia odległości do podłoża. Jak w tych lustrach w wesołym miasteczku. Może to przez słabsze minusy? Nie jestem fachowcem więc każdy komentarz mile widziany. Dziękuję.
  • YG1984
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 14 marca 2022, 10:55

    Re: Zmiana mocy szkieł na słabsze - czy problemy same miną

    autor: YG1984 » 19 marca 2022, 12:29

    Update. Minął tydzień i generalnie jest prawie tak samo. Męczyć się kolejne dwa czy wymienić?
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości