ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Za słabe okulary?
  • mateuszokulary01928
    Posty: 0
    Rejestracja: 20 maja 2021, 20:29

    Za słabe okulary?

    autor: mateuszokulary01928 » 20 maja 2021, 20:41

    Witam, mam okulary: OP -1.75, OL -1.25 i noszę je na codzień. Dzisiaj postanowiłem spojrzeć przez nie w dal trzymając dodatkowo przed sobą moje poprzednie okulary (OP -1.00, OL -0.75) (jeśli zsumować te wartości to wychodzi OP -2.75 i OL -2), i ujrzałem wtedy wszystko bardziej ostro i wyraziście, bez żadnego zamglenia, również z bliska obraz był w porządku. W związku z tym mam dwa pytania.
    1. Czy z tego „eksperymentu” wynika, że moje aktualne okulary są za słabe?
    2. Czy przy krótkowzroczności i nadkorekcji można uzyskać ostrość widzenia lepszą niż człowiek pozbawiony wad wzroku, czy raczej nie jest to możliwe i obraz zacznie być zamglony?
  • paulinatomas
    Posty: 0
    Rejestracja: 15 lutego 2019, 00:59

    Re: Za słabe okulary?

    autor: paulinatomas » 06 czerwca 2021, 00:54

    Prawdopodobnie masz rację - potrzebujesz zapewne mocniejszych szkieł minusowych. Często dzieci tak eksperymentują - zakładają okulary "pod kątem" i orientują się, że widzą lepiej. Nie wiem ile masz lat, ale w wieku dojrzewania wada lubi się pogłębiać i czasami trzeba zmieniać szkła dwa, trzy razy w roku... Ale najważniejszy jest Twój komfort widzenia.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości