ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
Porysowane szkła w kilkudniowych okularach
  • romanoitaliano
    Posty: 0
    Rejestracja: 17 czerwca 2020, 22:32

    Porysowane szkła w kilkudniowych okularach

    autor: romanoitaliano » 17 czerwca 2020, 23:26

    Witam.
    To moje 5 okulary.
    Obecnie mam 3 pary "aktywnych"
    W tych najnowszych po 5 dniach użytkowania zauważyłem porysowanie prawego szkła - rys jest kilkadziesiąt od wewnątrz soczewki . Widoczne jest to po zdjęciu okularów gdy patrzy się pod światło np żarówki led i powloka robi się fioletowa. Okulary czyszczone tylko i wyłącznie płynem i ściereczką którą dostałem od sprzedawcy.
    Jest szansa to zareklamować?
    Dodam że szkło w tych nowych wygląda najgorzej jest bardziej porysowane niż w moich drugich okularach dwuletnich i trzecich okularach 6 letnich. Żadne z tych ostatnich nie czyszczone były ściereczką i plynem do okularów a zwyklym plynem do szyb i recznikiem papierowym kuchennym.
    Ponadto zauważyłem jeszcze inną dziwna rzecz na okularach 2 letnich na obu szkłach jest jakby wyryta rysa w kształcie litery R o wielkości ok3 mm. Zauważyłem to w początkowym okresie użytkowania tamtej pary- pomyślałem, że widocznie tak mi sie zarysowaly i co ciekawe podobne "literki "są na nowych okularach. Czy to coś oznacza czy może ślad po narzędziach obrabiajacych?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Porysowane szkła w kilkudniowych okularach

    autor: optometrysta.pl » 18 czerwca 2020, 12:37

    Proszę na oględziny udać się w miejsce zakupu.
    Literki mogą być grawerunkiem firmy, która produkuje soczewki, na niektórych produktach znajdują się takowe.
  • romanoitaliano
    Posty: 0
    Rejestracja: 17 czerwca 2020, 22:32

    Re: Porysowane szkła w kilkudniowych okularach

    autor: romanoitaliano » 18 czerwca 2020, 17:50

    Faktycznie te literki to chyba logo producenta szkieł Radenstock :)

    Okulary dziś zawiozłem do salonu, gdzie były wykonane. Mają zostać przesłane dalej aby producent przypatrzył się powłoce i zajął stanowisko.
    O wyniku poinformuję

    Swoją drogą czytalem wiele o szklach szklanych i zastanawiam się czy w drugich okularach nie wstawić sobie szkieł ze szkła bo podobno są bez porownania wytrzymalsze od tworzywa ?

    Czy to możliwe? I jaki orientacyjny koszt przy wadzie na obu oczach -1.5
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Porysowane szkła w kilkudniowych okularach

    autor: optometrysta.pl » 19 czerwca 2020, 15:22

    jeżeli chodzi o zarysowania tak, jeżeli chodzi o kruchliwość, tłukliwość nie.
    Jeżeli na mineralnej i plastikowej będzie powłoka antyrefleksyjna to uszkodzeniu ulegnie właśnie ona i sam materiał ma mniejsze wtedy znaczenie.

    Ceny należy pytać w konkretnych salonach, każdy ma takie a nie inne produkty, takich a nie innych producentów i samodzielnie ustala politykę cenową
  • romanoitaliano
    Posty: 0
    Rejestracja: 17 czerwca 2020, 22:32

    Re: Porysowane szkła w kilkudniowych okularach

    autor: romanoitaliano » 25 czerwca 2020, 22:23

    Witam ponownie. Firma rozpatrzyła moją reklamację pozytywnie. Szkło zostało wymienione:)
    Cieszy profesjonalne podejście do klienta:)
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości