ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Jakie szkła wybrać?
 • Proso
  Posty: 1
  Rejestracja: 07 listopada 2019, 13:59

  Jakie szkła wybrać?

  autor: Proso » 07 listopada 2019, 14:15

  Dzień dobry Wszystkim,

  ponieważ czeka mnie zmiana okularów (a to spora inwestycja), chciałabym się poradzić w kwestii doboru nowych szkieł.
  Dotychczas nosiłam szkła -6 i -6,25; odpowiednio 1 i 0,5 cylindra, asferyczne i w indeksie 1,74. Zależało mi na tym, aby szkła były możliwie najcieńsze. Dotychczas wydawało mi się, że najwyższy indeks nie ma wad - a dziś na forum wyczytałam, że takie soczewki mają niższe właściwości optyczne. Czy mogłabym prosić o wyjaśnienie, co to oznacza?

  Nowe okulary będą mieć nieco mniejszy minus, ale będzie to niewielka zmiana. Nadal zależy mi na możliwie najcieńszych szkłach, a jednocześnie nie chciałabym zrujnować się tylko po to, żeby kupić bubel.
  Obdzwoniłam dziś kilku optyków i usłyszałam (pierwszy raz w życiu) o "podwójnej asferze". Chciałabym zapytać, czy warto? Jakie są wady i zalety? Czy jakoś inaczej się w nich widzi?
  Czy lepiej kupić szkła w indeksie 1,74 z pojedynczą asferą, czy na przykład 1,67 z podwójną? A może jeszcze jakieś inne?
  Różnice w cenach są wysokie; zależy mi przede wszystkim na komforcie widzenia, cienkiej soczewce i wysokiej jakości. Jak to wszystko pogodzić?

  I ostatnie pytanie - co sądzicie Państwo o powłokach typu Blue Care i innych, które mają zabezpieczać wzrok przed niebieskim światłem komputera?

  Pozdrawiam i dziękuję!
 • damier
  Posty: 1
  Rejestracja: 09 listopada 2019, 07:23

  Re: Jakie szkła wybrać?

  autor: damier » 09 listopada 2019, 07:25

  świetny temat
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości