ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Jakie szkła wybrać?
 • Proso
  Posty: 1
  Rejestracja: 07 listopada 2019, 13:59

  Jakie szkła wybrać?

  autor: Proso » 07 listopada 2019, 14:15

  Dzień dobry Wszystkim,

  ponieważ czeka mnie zmiana okularów (a to spora inwestycja), chciałabym się poradzić w kwestii doboru nowych szkieł.
  Dotychczas nosiłam szkła -6 i -6,25; odpowiednio 1 i 0,5 cylindra, asferyczne i w indeksie 1,74. Zależało mi na tym, aby szkła były możliwie najcieńsze. Dotychczas wydawało mi się, że najwyższy indeks nie ma wad - a dziś na forum wyczytałam, że takie soczewki mają niższe właściwości optyczne. Czy mogłabym prosić o wyjaśnienie, co to oznacza?

  Nowe okulary będą mieć nieco mniejszy minus, ale będzie to niewielka zmiana. Nadal zależy mi na możliwie najcieńszych szkłach, a jednocześnie nie chciałabym zrujnować się tylko po to, żeby kupić bubel.
  Obdzwoniłam dziś kilku optyków i usłyszałam (pierwszy raz w życiu) o "podwójnej asferze". Chciałabym zapytać, czy warto? Jakie są wady i zalety? Czy jakoś inaczej się w nich widzi?
  Czy lepiej kupić szkła w indeksie 1,74 z pojedynczą asferą, czy na przykład 1,67 z podwójną? A może jeszcze jakieś inne?
  Różnice w cenach są wysokie; zależy mi przede wszystkim na komforcie widzenia, cienkiej soczewce i wysokiej jakości. Jak to wszystko pogodzić?

  I ostatnie pytanie - co sądzicie Państwo o powłokach typu Blue Care i innych, które mają zabezpieczać wzrok przed niebieskim światłem komputera?

  Pozdrawiam i dziękuję!
 • damier
  Forumowicz
  Forumowicz
  Posty: 3
  Rejestracja: 09 listopada 2019, 07:23

  Re: Jakie szkła wybrać?

  autor: damier » 09 listopada 2019, 07:25

  świetny temat
 • ybrissa
  Forumowicz
  Forumowicz
  Posty: 12
  Rejestracja: 13 października 2019, 22:50

  Re: Jakie szkła wybrać?

  autor: ybrissa » 17 listopada 2019, 23:02

  Dziękuję za ciekawy temat. Gdy córka półtora roku temu miała wadę OP -4,5/ -1 D cyl OL -4,75 1,25 cyl zdecydowałyśmy się na szkła w indexie 1,74. Okulary kosztowały prawie 1000 zł. Choć szkła były dość duże i prezentowały się jako "cienkie", córka narzekała bardzo na jakość widzenia. W środku szkła było bardzo dobrze, ale po bokach skarżyła się na zamazany obraz, musiała ciągle kręcić głową. Córce szybko "rośnie" wada wzroku. Badamy się 2 a nawet 3 razy w roku. Po ostatnim badaniu "osiągnęła" podobną wadę jak Pani, tj. -5,5 D cyl -1,25 D OP - 6,0 D cyl -1,5 D. Niedawno odebrała okulary z indexem 1.60 (!) i jest bardzo zadowolona. Widzi ostro i to jest najważniejsze. Fakt, że z boku widać już na szkłach te dioptire i wadę wzroku, ale to chyba nie jest jej problem. Takie są prawa fizyki. Tu nie ma czego ukrywać za wszelką cenę. Wysoki index to przereklamowana sprawa, ważna jest jakość widzenia i jakość życia. Soczewki niestety nie zapewniają bezpieczeństwa. Mogą być stosowane tylko na specjalne sytuacje.
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości