ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1
Brak pełnej ostrości w jednym oku (astygmatyzm)
  • morgon82
    Posty: 0
    Rejestracja: 08 lipca 2019, 16:17

    Brak pełnej ostrości w jednym oku (astygmatyzm)

    autor: morgon82 » 08 lipca 2019, 16:59

    Witam!

    Od 4 lat noszę okulary. Mój problem zaczął się 2 lata temu. Zacząłem niewyraźnie widzieć prawym okiem.
    Wówczas miałem okulary: OL -0,25 sfera,OP -0,5 sfera -0,75 cylinder kąt 135.
    Poszedłem na badanie wzroku w miejsce X, wyniki: OL -0,5 sfera, OP -0,50 sfera,-0,75 cylinder kąt 158. Nie udało się uzyskać ostrego widzenia w oku prawym.
    Poszedłem na kolejne badanie w miejscu Y, wyniki: OL -0,5 sfera, OP -0,50 sfera, -0,50 cylinder kąt 158. Nie udało się uzyskać ostrego widzenia w oku prawym. Opisałem problem, w tym to, że nie widzę ostro nie tylko na daleko ale nawet na 50 cm. Pani zaczęła podejrzewać "+" w sferze, poleciła udać się do lekarza.
    Poszedłem na kolejne badanie w miejscu Z, do lekarza. Znów brak ostrości.
    Refraktometr pokazywał na prawym oku -1,25 sfera, -1,00 cylinder kąt 153.
    Lekarz poraził akomodację, refraktometr pokazał OL +0,75 sfera, OP +1,00 w sferze, -1,50 cylinder kąt 138.
    Pełną ostrość uzyskałem przy korekcie OP +0,5 sfera, -1,50 cylinder kąt 140. Jednak zniekształcenie obrazu było niepokojące. Ostatecznie zdecydowałem się na okulary z korektą OL +0,25 sfera, OP +0,5 sfera, -1,25 cylinder kąt 140.
    Nie było idealnie ale dużo lepiej niż przy poprzednich korektach. Chodziłem w tym okularach rok. Znowu się zamazało. Poszedłem na badanie do kolejnej osoby. Okazało się, że jednak oko lewe mimo, że radziło sobie z korektą +0,25 w sferze to jednak najlepiej widzi przy -0,5 w sferze (idealny balans akomodacyjny - na czerwonym i zielonym identycznie ostro). Z prawym okiem znowu jest problem. Optometrysta mimo moich wyjaśnień twierdzi, że nie mam "plusa" w sferze w prawym oku, ale nie jest w stanie mi ustawić pełnej ostrości. Przy korekcie OP -0,5 sfera, -1,00 cylinder kąt 155 wychodzi balans akomodacyjny - identycznie na zielonym i czerwonym ale na obu nieostro. Co robić? :(
ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości