ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1
Abberacje chromatyczne
  • Sarven
    Forumowicz
    Forumowicz

Abberacje chromatyczne

autor: Sarven » 04 kwietnia 2019, 15:02

Witam.
    Jest to kontynuacja postu, który założyłem wcześniej, ale także prośba o poradę, bo niezbyt wiem, co zrobić.

Zdecydowałem się szkła na HoYa Nulux 1.67 LongLife.
    Szkła o mocy -6.0 pod rozstaw 66.
    Oprawki: RayBan3447v

Jeśli ktoś był ciekawy tego, jak szkła wyglądają w oprawach to musze powiedzieć, że wyglądają świetnie, w ogóle nie widać grubości szkła. Odstaje minimalnie. Jestem bardzo zadowolony.

ALE...

No właśnie ALE.

Przy brzegach mam do czynienia z abberacją chromatyczną.
    Środek szkła = widzę perfekcyjnie
    Jak tylko patrzę 'krawędzią' lewą/prawą/górną/dolną to widać te abberacje chromatyczne + dużo słabsza jakość widzenia tzn mam wrażenie, jakby wszystko wokół(krawędzie) były totalnie nie pod moją wadę wzroku, bo widzę tak źle, nieostro.

Jak patrzę na konkretny punkt krawędzią to widać wokół obiektu kolor niebieski i czerwony + wszystko wydaje się rozmyte.
    Jak wstukacie w google 'Abberacja chromatyczna' to wyskoczy obraz konia - dokładnie w taki sposób widzę krawędziami.
    Okulary nie nadają się do użytku.

Dostałem torebki, szkła będę odsyłał.

Czy ktoś miał do czynienia z abberacjami chromatycznymi?
    Idzie coś na to poradzić?
    Ewentualna wymiana szkieł coś da?
    Szkoła Nulux Longlife są szkłami magazynowymi, więc może po prostu akurat mi sie trafiła jakaś 'wadliwa' wersja?

Nie ukrywam, że 100x lepiej patrzy mi się w okularach ze szkłami, które są dla mnie za słabe, bo jest to -4.75 i -5.0, a moja aktualna wada to -6.0 ; -6.0
ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1