ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1
Suche oczy
  • lizus
    Posty: 0
    Rejestracja: 14 marca 2019, 20:22

    Suche oczy

    autor: lizus » 14 marca 2019, 20:31

    Cześć.
    Nosiłam soczewki przez ok. 4-5 lat, niemal codziennie. Z reguły były to soczewki miesięczne Acuve. Miałam przygodę z jednodniowymi, ale się nie polubiliśmy. Testowałam też Cooper Vision, ale wydaje mi się, że szybko się rwały. Po jakimś czasie okazało się, że po 3-4h od włożenia oko zaczyna się robić niefajnie czerwone. I tak już mija prawie rok od kiedy noszę tylko okulary, myśląc, że to pomoże. Jednak przy kolejnej próbie włożenia soczewek skończyło się tak samo.
    Odwiedziłam jedną okulistkę prywatnie. Mówiła, że naczynka są tylko nieznacznie zaczerwienione i przepisała sztuczne łzy i sterydy. Mówiła, żebym dodatkowo zrezygnowała z glutenu, nie łączyła różnych rodzajów białek w posiłku, brała witaminę E i inne... Nawet coś o diecie Kwaśniewskiego wspominała. Nie wiem, czy te sterydy mi pomogły, nie miałam odwagi próbować kolejnej pary Acuve.
    Chciałabym spróbować innej firmy soczewek, a może czegoś niehydrofilowego, bo ponoć one bardziej wysuszają oczy (tak okulistka mówiła). Dodam, ze mam astygmatyzm, więc soczewki toryczne.
    Czy jest coś na rynku do suchego oka? Sama już nie wiem, czy płacić stówę u kolejnego okulisty, czy co... Tęsknię za soczewkami :sad:
ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości