ODPOWIEDZ Posty: 12 Strona 1 z 1
soczewki kontaktowe
  • Terenia81
    Posty: 0
    Rejestracja: 16 kwietnia 2018, 14:17

    soczewki kontaktowe

    autor: Terenia81 » 16 kwietnia 2018, 14:32

    Witam, byłam ostatnio na badaniu u okulisty z 14-letnim dzieckiem gdyż syn chciałby nosić już soczewki kontaktowe. Dużo gra w piłkę i okulary mu przeszkadzają. Natomiast pani okulistka stwierdziła, że nie ma przeciwwskazań ale że to jeszcze dziecko(choć bardzo odpowiedzialne) to jednak odradza ich noszenie! Syn się upiera, okulista swoje. Poradzicie coś?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: soczewki kontaktowe

    autor: optometrysta.pl » 16 kwietnia 2018, 15:09

    nie ma "granicy" dolnej czy górnej odnośnie noszenia soczewek kontaktowych. Dzieciaki z wadą wzroku na pewno nie powinny ćwiczyć czy rezygnować z aktywności sportowej jak to miało kiedyś "ściągnij okulary"

    soczewki zapewne jeżeli nie ma przeciwskazań dobrym rozwiązaniem - możecie na początek korzystać z "bezpieczeniejszych" tj jednodniowych soczewek, które po ściągnięciu należy wyrzucić.

    Jako, że syn jest niepełnoletni będzie Pani zapewne musiała podpisać zgodę na aplikację mu soczewek przez specjalistę, który to założy próbne, nauczy i przeszkoli syna.
  • Alicja123
    Posty: 0
    Rejestracja: 23 kwietnia 2018, 12:44

    Re: soczewki kontaktowe

    autor: Alicja123 » 24 kwietnia 2018, 11:04

    Moje dziecko ma 10 lat i już nosi soczewki kontaktowe oczywiście nie codziennie , tylko wtedy kiedy są mu niezbędne. Odwiedziłam spoko okulistów -większość z nich odradzała,ale w końcu jedna , młoda pani okulista wytłumaczyła mi dlaczego inni odradzają. Bo młody wiek,dziecko się rozwija, zapomni zdjąć, nie zadba o nie jak trzeba itd. itp. Jednak po dłuższej konwersacji doszliśmy, że syn jest dość odpowiedzialny do ich noszenia,nie ma żadnych przeciwwskazań (ani wiek,ani sport..... ). Pomogła mu kilka razy założyć i zdjąć by mógł się przyzwyczaić i zobaczyć czy aby na pewno chce nosić. Poczytałam tez sporo na różnych forach i wiem ,że nasz wybór co do ich noszenia jest słuszny a moje dziecko jest szczęśliwe.
  • AshleyS
    Posty: 0
    Rejestracja: 13 czerwca 2018, 11:22

    Re: soczewki kontaktowe

    autor: AshleyS » 13 czerwca 2018, 11:33

    Alicja123 pisze: 24 kwietnia 2018, 11:04 Moje dziecko ma 10 lat i już nosi soczewki kontaktowe oczywiście nie codziennie , tylko wtedy kiedy są mu niezbędne. Odwiedziłam spoko okulistów -większość z nich odradzała,ale w końcu jedna , młoda pani okulista wytłumaczyła mi dlaczego inni odradzają. Bo młody wiek,dziecko się rozwija, zapomni zdjąć, nie zadba o nie jak trzeba itd. itp. Jednak po dłuższej konwersacji doszliśmy, że syn jest dość odpowiedzialny do ich noszenia,nie ma żadnych przeciwwskazań (ani wiek,ani sport..... ). Pomogła mu kilka razy założyć i zdjąć by mógł się przyzwyczaić i zobaczyć czy aby na pewno chce nosić. Poczytałam tez sporo na różnych forach i wiem ,że nasz wybór co do ich noszenia jest słuszny a moje dziecko jest szczęśliwe.
    Moje dziecko spało w soczewkach co przyczyniło się do pojawienia się stanu zapalnego rogówki... To dobrze, że ufasz swojemu synowi i uważasz go za odpowiedzialnego młodego człowieka :D!
  • Kamil08
    Posty: 0
    Rejestracja: 13 czerwca 2018, 10:40

    Re: soczewki kontaktowe

    autor: Kamil08 » 14 czerwca 2018, 16:30

    Ja soczewki nosze od niepamiętnych czasów i też do dziś zdarza mi się zapomnieć o ich wyjęciu.Jeżeli pojawił się stan zapalny to może przyczyną było co innego niż jednodniowe zapomnienie ich zdjęcia?
  • Awatar użytkownika
    Madziaoln
    Posty: 0
    Rejestracja: 19 czerwca 2018, 11:44

    Re: soczewki kontaktowe

    autor: Madziaoln » 19 czerwca 2018, 11:53

    Lekarzem nie jestem jednak wiem że każdy organizm jest inny to co jednym szkodzi na innych nie zrobi wrażenia. Moja współlokatorka w odróżnieniu ode mnie nosi soczewki i nie raz po imprezie zdarzyło jej się z nimi zasnąć. Nigdy nie cierpiała z tego powodu. Jeżeli syn uprawia sport to myślę że jest to rozsądne wyjście.
  • Maja18
    Posty: 0
    Rejestracja: 11 grudnia 2018, 13:53

    Re: soczewki kontaktowe

    autor: Maja18 » 11 grudnia 2018, 14:03

    Ja ostatnio u swojego optyka dostałam 10 jednodniowych darmowych soczewek kontaktowych.Jeszcze mają ta fantastyczna promocję wiec namówiłam siostrzeńca(16lat), który chciał zacząć nosić soczewki o wypróbowanie ich.Bardzo mu się podobało noszenie ich więc coraz częściej po nie sięga.Dziękujemy za wspaniałe promocje.
  • Lena819
    Posty: 0
    Rejestracja: 24 września 2018, 10:13

    Re: soczewki kontaktowe

    autor: Lena819 » 21 grudnia 2018, 12:34

    A czy dziecko w wieku 16 lat z lekkim zezem może nosić soczewki kontaktowe?
  • caroline94
    Posty: 0
    Rejestracja: 22 stycznia 2019, 12:19

    Re: soczewki kontaktowe

    autor: caroline94 » 22 stycznia 2019, 12:24

    Jakie są najpopularniejsze rodzaje soczewek kontatkowych? Sprawdź tutaj: https://[spamlink]pl/artykuly/rodzaje-soczewek-kontaktowych-jakie-warto-wybrac,34855.html :)
  • Awatar użytkownika
    Tropiciel
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 0
    Rejestracja: 28 lutego 2019, 13:02
    Kontakt:

    Re: soczewki kontaktowe

    autor: Tropiciel » 01 marca 2019, 08:35

    Najlepiej, abyś poszła z synem do optyka albo optometrysty, który przeszkoli go w zakładaniu soczewek. Ja wybierając moje pierwsze soczewki (jeszcze bez zgody rodziców) nie wiedziałem, jak się je zakłada i finalnie nabawiłem się zapalenia spojówek. Przeszkolenie jest naprawdę bardzo ważne.

    Ważne też, abyście nie wybierali najtańszych soczewek - też zrobiłem taki błąd. Cały czas miałem przesuszone oczy i miałem wrażenie, jakby soczewki "cisnęły" mnie w oko. Wszystko zmieniło się, kiedy zacząłem wybierać soczewki z wysokiej lub średniej półki.
  • Jakub82
    Posty: 0
    Rejestracja: 02 lipca 2018, 11:25

    Re: soczewki kontaktowe

    autor: Jakub82 » 12 marca 2019, 10:14

    Ja właściwie noszę soczewki i okulary na zmianę ale ostatnio poszedłem na wizytę i okulista dobrał mi nowe moce soczewek,dostałem próbne i musiałem przyjść na kolejną wizytę sprawdzającą na różnych lampach i sprzętach czy nic się nie dziej,czy dobrze jest przyklejona itd....Naprawdę jestem zadowolony z takiego podejścia do sprawy.Przynajmniej mam świadomość ,że są dobrze dobrane i nic z oczami się nie stanie.
  • ybrissa
    Posty: 0
    Rejestracja: 13 października 2019, 22:50

    Re: soczewki kontaktowe

    autor: ybrissa » 26 grudnia 2019, 23:12

    Córki też "przerobiły" noszenie soczewek. Na początku oczywiście wielkie "WOW" bo widzą dobrze. Później - jak chyba każdy soczewkowiec - czerwone i suche oczy, piasek pod powiekami. Dziś obie chodzą w okularach - dobrze dobranych z markowymi szkłami. Czują się komfortowo. Soczewki zakładają raz na "ruski" rok.
ODPOWIEDZ Posty: 12 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości