ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Niska jakość soczewek JZO?
  • goral123
    Posty: 0
    Rejestracja: 03 maja 2015, 09:59
    Lokalizacja: Cieszyn

    Niska jakość soczewek JZO?

    autor: goral123 » 03 maja 2015, 10:24

    Witam,

    Noszę:

    OP: SPH+1 CYL-0,5 OS16
    OL: SPH+3,5 CYL-2,0 OS150

    Index: 1,67 AS

    W nowych soczewkach JZO zauważyłem mało ostry obraz na bokach u dołu soczewek- idealnie jest tylko podczas patrzenia na wprost. Przeszkadza mi to szczególnie podczas przebywania na zewnątrz- widzę jakby rozmyty obraz podczas obracania głową.

    Wcześniej w soczewkach HOYA z takimi samymi parametrami nie miałem tego problemu.

    Jedynym winowajcą który przychodzi mi do głowy krzywizna oprawek nowe są bardziej proste, gdzie stare były bardziej w kształcie dolegającym do twarzy lub słaba jakość JZO/błędy w produkcji.

    Nie wiem czy reklamować soczewki czy nie. Każda to koszt ~450 zł więc nie mało :/
    Ostatnio zmieniony 03 maja 2015, 10:28 przez goral123, łącznie zmieniany 1 raz.
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 10 lipca 2015, 14:10

    Daj sobie nieco więcej czasu,naturalnym jest odczuwanie początkowego dyskomfortu,szczególnie jeżeli zmieniałeś soczewki na inne,byc może zostały też źle dobrane i stad różnica. Jeśli problem w ciągu tygodnia nie ustąpi to dopiero wtedy reklamuj.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości