ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
dyskomfort w widzeniu
  • kasieem
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 07 września 2013, 17:31
    Lokalizacja: Bydgoszcz

    dyskomfort w widzeniu

    autor: kasieem » 07 września 2013, 17:43

    Hej mam mały problem. W tym miesiącu zmieniłam po kilku latach okulary. Nie byłam u tej samej okulistki, co wcześniej. Wyszłam ogólnie zadowolona, gdyż Pani doktor dokładnie zbadała mi wzrok i powiedziała, ze mam problem z lewym okiem tzn bardziej patzre prawym a lewe nie patrzy tak jak powinno tylko jakby receptory znajdowaly sie obok tych wlasciwych. Nie wiem jak do nazwac. 2 września odebrałam nowe okulary. Dziś jest 7 września a ja czuję dyskomfort w lewym oku jakby szkło było xle dobrane i nie zgrywało się z prawym. strasznie mnie to denerwuje. Po jakimś czasie zaczyna mnie to lewe oko boleć i musze na jakąs chwilke chociaz zdjac okulary. znalazłam wczoraj recepte na moje poprzednie okulary i wydlądała tak: OP SFERA BRAK CYLINDER -3 OŚ 180 i lewe tak samo

    nowa recepta:

    OP SFERA - CYLINDER -4 OŚ 180
    OL SFERA -0,5 CYLINDER -3,5 OŚ 0

    Teraz nie wiem czy zmiana osi lub dodanie sfery może mieć wpływ na dyskomfort w patrzeniu? Może nie powinnam mieć tej sfery? Co zmienia sfera w patrzeniu?

    Bardzo prosze o pomoc...
    Kasieem
  • Stylion_pl
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 43
    Rejestracja: 05 sierpnia 2012, 08:44
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: Stylion_pl » 01 października 2013, 15:11

    Bardzo prawdopdoobne że w dalszym ciągu musisz przyzwyczaić się do nowych okularów,tym bardziej po kilku latach chodzenia w starych. Nie ma też sensu non stop odczuwa dyskomfortu i jeżeli dalej bedzie występował to polecam ponowną wizytę u specjalisty.
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 04 października 2013, 15:38

    Do kazdej nowej korekcji nalezy sie troche przyzwyczaic. Jesli dolegliwosci po 1-2 tygodni nie ustapia prosze sie udac na powtorne badanie.
    Adek
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 09 lutego 2014, 20:38

    Dokładnie tak,dyskomfort po zmianie soczewek czy okularów jest czymś zupełnie naturalnym,jednak jeśli jak pisze Przedmówca- nie ustąpi po tygodniu czasu,wtedy warto udać się na badania do lekarza specjalisty.
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości