ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Prośba o pomoc w doborze szkieł
  • Pawel2607
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 28 sierpnia 2013, 13:40
    Lokalizacja: Warszawa

    Prośba o pomoc w doborze szkieł

    autor: Pawel2607 » 28 sierpnia 2013, 13:44

    To mój pierwszy post więc przede wszystkim witam serdeczne użytkowników.

    Mam prośbę o pomoc w doborze szkieł
    Dostałem receptę na moje pierwsze okulary, jestem po jednej wizycie u optyka jednakże trudno mi było dokonać wyboru odpowiednich szkieł bez choćby podstawowej wiedzy jakie kryteria wyboru powinienem przyjąć.
    Jedyne czego się dowiedziałem to, że szkła powinny być z powłoką antyrefleksyjną.
    Od okulisty dostałem receptę:

    Do bliży
    Oko prawe sfera plus 1,0
    Oko lewe sfera plus 1,0 ; cylinder minus 0,75 ; oś 90


    Budżet mam ograniczony, ale nie stać mnie na kupowanie rzeczy złej jakości, bo w ostatecznym rozrachunku pozornie tanie zakupy kosztują znacznie więcej.
    Dlatego chciałbym prosić szanownych forumowiczów na co powinienem zwrócić uwagę przy wyborze szkieł aby zachować rozsądny kompromis między jakością a ceną i przede wszystkim być zadowolonym z użytkowania.

    Moja prośba dotyczy tylko szkieł, ale wspomnę na wszelki wypadek, gdyby miało to znaczenie, że oprawki wybrałem bez dolnej ramki. Nie upieram się przy tym wyborze jeśli w negatywny sposób determinuje to dobór szkieł.

    Z góry dziękuję za pomoc
    Ostatnio zmieniony 28 sierpnia 2013, 15:45 przez Pawel2607, łącznie zmieniany 2 razy.
    Paweł
  • Stylion_pl
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 43
    Rejestracja: 05 sierpnia 2012, 08:44
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: Stylion_pl » 01 października 2013, 15:09

    Możesz podać budżet w jakim chciałbyś się zmieścić za zakup okularów? Bo to będzie miało tutaj kluczowe znaczenie,uzupełnij ten ważny szczegół.
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 04 października 2013, 14:22

    Oprawa na żyłkę może być chyba, że ma Pan bardzo nietypowe parametry ale o tym zdecyduje optyk. Co do szkieł to najlepiej antyrefleks z powłoką łatwoczyszczącą. Są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu i nie zniszczą się tak szybko. Ceny są bardzo różne w zależności od marki oraz ilości powłok. Nie wiem czy to będzie dla Pana produkt odpowiedni cenowo ale proszę spytać o Ideal JZO. Dobre i polskie.
    Ostatnio zmieniony 04 października 2013, 14:23 przez Adekboss1, łącznie zmieniany 1 raz.
    Adek
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości