ODPOWIEDZ Posty: 29 Strona 1 z 1
Okulary na zamówienie
  • Derson5
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 28 lipca 2012, 15:21
    Lokalizacja: Stąd

    Okulary na zamówienie

    autor: Derson5 » 28 lipca 2012, 15:45

    Chciałem zrobić sobie okulary według własnego widzimisię, by nie wybierać tego co na półce. Chciałem coś w stylu lenonek (całkiem okrągłe szkła), oraz by oprawy nie łączyły się tylko belką z noskami, ale jeszcze jedną. W sumie chodzi mi o coś w tym stylu:
    http://imageshack.us/photo/my-images/31 ... bycap.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/84 ... asses.jpg/
    Oraz mam do was pytanie związane z tym by nie zsuwały się gdy pochyle głowę. Mam problemy ze skórą, muszę natłuszczać twarz, więc noski mi się niestety ślizgają po nosie, a ciągłe poprawianie jest frustrujące, pomijam kwestie kiedy muszę wykonać czasami ruchy głową mocniejsze, albo być w pozycji gdy mogą mi się zsunąć z głowy. Myślałem by może zausznik kończył się w formie takiego haka jak tutaj?
    http://imageshack.us/photo/my-images/44 ... a2025.jpg/
    Ale nie am zielonego pojęcia, na ile byłoby to praktyczne.
    Ciekawe ile taka impreza by kosztowała... No i w sumie najważniejsze. Szukam takiej osoby, salonu, by był w Warszawie. Mieszkam niedaleko Wawy, a chciałbym w trakcie dopasować wielkość soczewki itp.
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 03 sierpnia 2012, 14:18

    Z lenonkami nie powinno byc problemu w Warszawie ale podwojny mostek to juz moze byc problem. Osobiscie nie widzialem czegos takiego. Moznabyc dolutowac drucik do oprawy :) tylko nalezaloby to potem galwanizowac zeby nie bylo widac lutu. Dobrze dopasowane okulary nie powinny sie zsuwac. Czasami wyregulowanie nanosnikow duzo zmienia albo wymiana na wieksze. Silikon po natluszczeniu jest strasznie sliski wiec proponuje PVC. Co do zakreconych zausznikow to jest cos takiego np. koncowki "sprezynki" ktore mozna nalozyc na dowolny druciany zausznik lub tzw stopery. Optyk bedzie wiedzial co to jest.
    Adek
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 18 sierpnia 2012, 12:42

    Ja mam "uszy blisko oczu" więc jeśli mam okulary tradycyjne a nie z póki dla dzieci, to zauszniki muszą być bardzo mocno przygięte i przypominają niestety te sprężynkowe. Takie zakrzywienie w pełni stabilizuje okulary i nie ma żadnych problemów ze zjeżdżaniem z nosa, za to mogę zapomnieć o szybkim ich zdejmowaniu, bo jednak za uszami mocno siedzą, więc coś za coś. Dzięki takiemu rozwiązaniu nigdy nie musiałam zmieniać nosków. Sądzę,że zastosowanie zauszników innych niż tradycyjne, rozwiąże problem nieustannego poprawiania na nosie okularów.
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 21 sierpnia 2012, 12:19

    Daisy: jest sporo opraw okularowych, w ktorych mozna skrocic zauszniki w taki sposob, ze w ogole tego nie widac. Z reguly sa to modele z cienkimi zausznikami.
    Adek
  • darjab
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 26 lipca 2012, 18:59
    Lokalizacja: łodzkie

    autor: darjab » 22 sierpnia 2012, 13:52

    a ja mam pytanie z innej beczki bo nigdzie nie mohę znaleść odpowiedzi astygmatyzm 65 stopni a winnym oku 100 stopni to jest regularny czy jakiś inny dziad :D dziekuje za odpowiedź:))
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 23 sierpnia 2012, 00:37

    To o czym wspominasz to podział ze wzgledu na kierunek przekrojow:
    -zgodny z regula (prosty) jest wtedy gdy przekroj o wiekszej mocy jest w osi 90 (plus minus 15 stopni; niektore zrodla podaja 30 stopni)
    -przeciw regule (odwrotny) jak wyzej tylko w poziomie (0 stopni)
    -skosny, dwa przekroje sa pochylone wzgledem pionu i poziomu (czyli miedzy: 15-75 oraz 105-165 lub wg innych zrodel miedzy: 30-60 oraz 120-150)

    Dla jakich mocy odnosza sie te osie?
    Adek
  • Derson5
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 28 lipca 2012, 15:21
    Lokalizacja: Stąd

    autor: Derson5 » 23 sierpnia 2012, 20:47

    Dzięki za komentarze, wybaczcie że tak późno ale nie miałem jak odpisać wcześniej. Znalazłem parę numerów i adresów ale już nieaktualnych. Pozostaje mi więc sprawdzanie na żywo. Gdzieś musi być takie miejsce. Jak coś znajdę dam wam znać.
  • darjab
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 26 lipca 2012, 18:59
    Lokalizacja: łodzkie

    autor: darjab » 24 sierpnia 2012, 10:03

    do 1 cylindra przy osi 65 stopni, i do 0,75 cylindra przy osi 100 stopni, sfera 0.
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 27 sierpnia 2012, 20:15

    No dobrze ale cylinder "+" czy "-"?

    to bedzie:
    sph 0,00 cyl ( ) 1,00 x 65
    sph 0,00 cyl ( ) 0,75 x 100

    Drugi zapis:
    sph ( ) 1,00 cyl ( ) 1,00 x 155 ----> (astygmatyzm skośny)
    sph ( ) 0,75 cyl ( ) 0,75 x 10 ----> (astygmatyzm odwrotny czyli przeciw regule)

    *Biorąc pod uwagę odchylenia osi plus-minus 15 stopni.
    Adek
  • darjab
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 26 lipca 2012, 18:59
    Lokalizacja: łodzkie

    autor: darjab » 28 sierpnia 2012, 12:19

    Cylinder + :)

    czyli w końcu jaki mam ten astygmatyzm:)??? bo nie kumam nic z tego
  • darjab
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 26 lipca 2012, 18:59
    Lokalizacja: łodzkie

    autor: darjab » 28 sierpnia 2012, 13:47

    Kto zna dobrego optometrystę z łodzkiego?? a macie jakieś opinie o dr. inż Zofia Grzech??????????? Wrocław bede wdzieczna z ainfo:))
  • Stylion_pl
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 43
    Rejestracja: 05 sierpnia 2012, 08:44
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: Stylion_pl » 28 sierpnia 2012, 15:32

    Witam na forum. W odpowiedzi na Twoje pytanie mogę napisać,że na forum widziałem spis lekarzy,optyków wraz z adresami,więc to może Ci sie przydać. Było kilka województw. Jak znajdę to oczywiście wstawię.
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 01 września 2012, 20:06

    Astygmatyzm masz taki jak napisalem w nawiasie. Cylinder (+ czy -) to tak do zapisu zeby ladnie wygladalo :)
    Adek
  • darjab
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 26 lipca 2012, 18:59
    Lokalizacja: łodzkie

    autor: darjab » 03 września 2012, 12:35

    kurde nie mogę się do tych szkieł przyzyczaić nie wiem co robić ??:( pomocy!
    moja okulista twierdzi ze w wieku 25lat powinnam zaakcedptować bez prpblmu te szkła zaś ja słyszałam ze astygmatyzm skośny do niego cięzko jest się przyzywyczaić ):astygmatyzm odwrotny:( jestem załamana... co robić myślicie ze spczewki mogłyby coś zaradzić:( ja w tych okularach źle się czuje skołowana...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 03 września 2012, 13:09

    darjab pisze: nie wiem co robić, pomocy!
    1. sprawdzic poprawnosc wykonania okularow
    2. jezeli wczesniej byly noszone inne, porownac z poprzednimi (pd, montaz)
    3. jezeli problem nie znika a pkt1 i 2 sa poprawne wrocic do osoby ktora przepisywala korekcje celem konsultacji i tam wyjasniac problem
  • darjab
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 26 lipca 2012, 18:59
    Lokalizacja: łodzkie

    autor: darjab » 03 września 2012, 14:18

    dziękuje za odp. ale 1 i 2 pkt są ok. natomiast już raz byłam u mojej OKULISTKI i stwierdziła że nic nie może wiecej zrobić tylko dac mi słabsze szybki :( teraz mam na lewym oku 1 cylinder bez sfery w osi 65, zaś na drugim oku mam 0,75 cylinder w osi 100.. i czuje się tak se :) jak je zakładam mam ochotę je zdjąć:( a mam wrażenie że same cylindry mi wyciągają oczy i jestem skołowana;(((((( :placze: :mlotek: nie wiem co robic, czy zmienić lekarza? czy może lepszym rozwiązaniem byłby spacer do optometrsyty..tylko gdzie go znaleść aby byl dobry :(pomocy !:((
  • darjab
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 26 lipca 2012, 18:59
    Lokalizacja: łodzkie

    autor: darjab » 03 września 2012, 14:19

    sph ( ) 1,00 cyl ( ) 1,00 x 155 ----> (astygmatyzm skośny)
    sph ( ) 0,75 cyl ( ) 0,75 x 10 ----> (astygmatyzm odwrotny czyli przeciw regule)
    a czy do takiego typu astygmatyzmu nie jest gorzej się przyzywyczaić?:(???
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 03 września 2012, 15:32

    jezeli montaz i okulary sa ok, a jest problem z adaptacja, to specjalista powinien na swoj koszt wymienic, gdyz podjal pewna odpowiedzialnosc za refrakcje, powinno sie ustalic wszystko ze specjalista wykonujacym badanie.
  • darjab
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 26 lipca 2012, 18:59
    Lokalizacja: łodzkie

    autor: darjab » 03 września 2012, 15:43

    dziękuje za odpowiedź ale od niej to nie mam co wymagać:( więc kolejne pieniadze poszły w błoto chyba noszę je dopiero 11 dni, może poczekać.. kurde.. sama nie wiem co robić juz jestem tak sestresowana że nikt mi nie dobierze :P a bez tez jakoś tak dziwnie bo astygmatyzm tuż przy 2 :(( do kogo się udać aby pomógł:(?
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 302
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    autor: mexx » 03 września 2012, 16:40

    zaś ja słyszałam ze astygmatyzm skośny do niego cięzko jest się przyzywyczaić ):astygmatyzm odwrotny:( jestem załamana...
    Pisze pani, że :
    Cylinder +
    Jeżeli to są szkła o mocy
    OP sfera 0,00 cylinder + 0,75 oś 65
    OL sfera 0,00 cylinder + 1,00 oś 100
    to jest to astygmatyzm prosty, nadwzroczny, zgodny z regułą.
    Dla takiej mocy szkieł trzeba by naprawdę się starać, aby wykonać okulary tak źle, aby efekty pryzmatyczne powodowały dyskomfort. Moim zdaniem bardziej prawdopodobna jest źle dobrana korekcja.
  • darjab
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 26 lipca 2012, 18:59
    Lokalizacja: łodzkie

    autor: darjab » 03 września 2012, 16:56

    dziękuje za info :) chociaż tyle że prosty :D ale kurcze czemu dobrac nie umieją :( ne rozumiem tego ma wrażanie że jestem jedna jedyna :(((

    nosiłam na poczatku oko lewe+1,5, cyl 1,5 i os 65
    oko prawe +1, cyl 0,5 oś 100
    w tych ciągle było coś nietak podłoga pouginana itd nosiłam je dość długo bo zaufałam lekarzowi mówił że tak musi być:(
    2 para : zdjęte sfery

    3 para pomniejszne cylindry :( nie wiem co robić gdzie się udać aby ktoś w końcu dobrał poprawnie ..rozumiem jedna para źle dobrana ale ciągle..

    poradzcie jakiegoś dobrego specjalistę...
  • darjab
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 26 lipca 2012, 18:59
    Lokalizacja: łodzkie

    autor: darjab » 03 września 2012, 16:59

    ale najśmieszniejsze jest to że mam coraz słabsze a ja naprawde nie widzę różnicy w widzeniu do tych większych:) a jak zdejmę to czuję ulgę..moja lekarka powiedziała abym je zdejmowała jak już nie mogę wytrzymać ale to chyba też nie zafajne podejście..jak patrzę na innych to sobie chodza i nic im nie dokucza tylko ja mam jakieś przeboje :( jak się wkurze to je zdejmę i już :P ale wiem że to nie rozwiązanie bo kiedyś już wogóle się nie przyzyczaję no i nie ukrywam ze jak zaczełam przygodę z okularami bez nich tez jest jakoś nie wygodnie :( PORADZCIE KOGOŚ !!! kto się naprawdę zna.... bo nerwicy niedługo się przez nie nabawię :) a może soczewki..może sa takie osoby co poprostu niedają rady w oksach :) :eek:
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 302
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    autor: mexx » 03 września 2012, 17:31

    ale najśmieszniejsze jest to że mam coraz słabsze a ja naprawde nie widzę różnicy w widzeniu do tych większych:)
    To akurat nie jest dziwne, ale ciągle nie wiemy jakie były te cylindry - ze znakiem dodatnim, czy ujemnym, tzn. cyl + 1,5 i cyl + 0,5 czy cyl - 1,5 i cyl - 0,5. To bardzo duża różnica. Badający najpierw zmniejszył sferę, potem cylinder i teraz nie wiadomo właściwie co koryguje. Prawie na bank soczewki są złe, ale nie wiem kogo polecić w Łodzi i okolicach. Może trzeba popytać znajomych okularników?
  • darjab
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 26 lipca 2012, 18:59
    Lokalizacja: łodzkie

    autor: darjab » 03 września 2012, 17:40

    Dziękuje za odp. może gdzieś być dalej tylko oby dobry ten ktoś był bo ja już tyle pieniędzy wydałamże szok...
    na plusie mam cylindry :) za każdym razem. kurcze martwie się już tym wszystkim.. pomocy:( :placze: dzieki za informacje.
  • darjab
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 26 lipca 2012, 18:59
    Lokalizacja: łodzkie

    autor: darjab » 03 września 2012, 17:46

    przyznam szczerze ze wiekszą ulgę miałam gdy ta sfera na nosie była... a ten okulista mogą byc KTW WAW obojętnie oby znał się na rzeczy nie wiem czy wybierac sie do okulistów czy optometrystów...tymbardziej ze chodze prywatnie do dr....
    ale w sumie..to ja etz bym mogła sobie zrobić dr;)
    teraz moja okulsitka do której uczeszczam w sumie chyba wybiła się na nazwisku męza:(
    i wkreca mi ze to psychogenne nastawienie a to że w cylindrze 1,5 widziałam tak wyrażnie że aż mnie na zyganie zbierało( sorki), to nie możlwie :) przecież ja wiem coczuje kuzwa...;(:( blagam o kogoś dobrego polecicie??:(((
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 302
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    autor: mexx » 03 września 2012, 18:14

    Proszę zobaczyć tu. To optometrysta, na pewno kumaty w tych sprawach. Możliwe, że będzie trzeba poczekać w kolejce, ale powinien sobie z tym poradzić.
    Ostatnio zmieniony 03 września 2012, 18:16 przez mexx, łącznie zmieniany 2 razy.
  • darjab
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 26 lipca 2012, 18:59
    Lokalizacja: łodzkie

    autor: darjab » 03 września 2012, 18:54

    ok dziekuje mam nadzieje że ta osoba sobie jakoś poradzi z moim przypadkiem :boks: :(( bo już tyle pieniędzy wydałam że szok...przepraszam może to głupie pytani ale proszęmi powiedzieć czy ta osoba ma naprawde dobry sprzet i pomogla jakiemuś znajomemu Pana?
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 302
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    autor: mexx » 03 września 2012, 20:31

    Dotychczas nikogo nie odsyłałem, ale to osoba znana w branży. Sprzęt ma na pewno dobry, ale ważniejsza jest wiedza, a tej z pewnością mu nie brakuje. Powinien sobie z pani przypadkiem poradzić, ale może ktoś z kolegów na forum może polecić kogoś bliżej i sprawdzonego?
  • darjab
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 26 lipca 2012, 18:59
    Lokalizacja: łodzkie

    autor: darjab » 04 września 2012, 10:21

    dziekuje za odpowiedź:) po urlopie zgłoszę się do tego Pana najprawdopodobniej :) narazie muszę odpocząć :) pochodze jeszczew tych może jakoś Pan Bóg da że przejdzie :) a jak ktoś by miał kogoś poleconego ale naprawdę dobrego w Łódź, Częstochowa byłoby super :) thx za pomoc ! pozdrawiam serdecznie :)
ODPOWIEDZ Posty: 29 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości