ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1
Laserowa korekta
  • berry
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 11 lipca 2012, 11:33
    Lokalizacja: Warszawa

    Laserowa korekta

    autor: berry » 11 lipca 2012, 11:57

    Szukałem ale nie znalazłem takiego tematu.
    Jak się 'zapatrujecie' na laserową korekcje? Warto? Ja mam wadę -4, -4,5. Podobno można zejść do zera.
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 14 lipca 2012, 19:55

    Przy bardzo duzych wadach jest to niesamowity komfort dla pacjenta ale przy Pana wadzie raczej podarowalbym sobie. Nigdy nie wiadomo co bedzie sie dzialo z rogowka za 20 lat. Tak czy inaczej slyszalem o nowej metodzie (nie wiem tylko jak sie nazywa). Polega ona na tym, ze rozwija sie cos w rodzaju soczewki/folii na soczewke wewnatrzgalkowa. Duzo mniej komplikacji oraz mozliwosc wymiany soczewki/foli na nowa w przypadku zmiany wady refrakcji.
    Adek
  • berry
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 11 lipca 2012, 11:33
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: berry » 17 lipca 2012, 09:50

    Wada może nie jest imponująca ale imponująco w życiu przeszkadza. Podobno zabiegi laserem robi się do -10 i +6 - także tak w połowie tych minusów jestem. A jeśli mała wada to może zejdą do zera??
    I ja za bardzo nie wiem co to za metoda? Może chodzi o tą soczewkę stałą?
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 17 lipca 2012, 14:34

    W korekcji laserowej chodzi o korekte rogówki. Czy zejda do zera to trzeba udac sie na badanie do tej kliniki. Wszystko jest indywidualnie rozpatrywane.

    pozdrawiam
    Adek
  • berry
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 11 lipca 2012, 11:33
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: berry » 18 lipca 2012, 09:19

    Ja wiem o co chodzi w zabiegu laserem, pisałem, że nie wiem o jakiej metodzie piszesz w związku z tą soczewką.
    Kliniki jeszcze nie wybrałem.. Nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. A koszty? Nie ma na forum nikogo po? Na stronach piszą ile korekta jednego oka ale chciałbym wiedzieć ile na prawdę do wychodzi, czy są jakieś koszty dodatkowe.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 18 lipca 2012, 13:37

    jezeli na stronie kliniki jest cena za jedno oko - dotyczy zabiegu na jedno oko.
    Do tego dochodzi wstepna oplata kwalifikacyjna - tez na kazdej z klinik jest wymieniona
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 19 lipca 2012, 23:56

    Ta metoda z tą soczewka jest nowa ale niestety nie wiem jak sie nazywa.
    Adek
  • berry
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 11 lipca 2012, 11:33
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: berry » 23 lipca 2012, 10:04

    LEMUR pisze:jezeli na stronie kliniki jest cena za jedno oko - dotyczy zabiegu na jedno oko.
    Do tego dochodzi wstepna oplata kwalifikacyjna - tez na kazdej z klinik jest wymieniona
    A później jakieś recepty? Dużo wychodzą? Z doświadczenia wiem, że może być z tym różnie.
  • jovita
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 13 września 2012, 12:32
    Lokalizacja: Opole

    autor: jovita » 13 września 2012, 12:48

    Kochana berry!, uzbieraliśmy z mężem gotówkę, bo postanowiliśmy nie być już " ślepymi kretami" : Mąż pierwszy poszedł na odstrzał;) bo ja troszkę się bardziej bałam i słuchaj: zabieg trwał sekundy i teraz mąż się popisuje jaki to on ma dobry wzrok i w ogóle :)Miał (-3,50 na oba) i teraz ma IDEALNY !, już mu nie parują okulary, tak jak mi nawet po wlaniu wrzątku do mycia podłogi do wiadra :D, koniec z soczewkami, płynami...Za 10 dni idę ja, obecnie mam (-6,00), soczewki o pół dioptrii mniejsze, nic się nie boję, pora zmienić swoje życie!, mąż robił w: http://www.feelbeauty.eu/treatments/sho ... lasik.html
    teraz i ja tam dołączę, zjedźmy do zera... :brawo:
    Ostatnio zmieniony 13 września 2012, 12:49 przez jovita, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości