ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Problem z miesięcznymi soczewkami FOCUS TORIC
  • marcin552
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 11 czerwca 2006, 00:16
    Lokalizacja: Macclesfield

    Problem z miesięcznymi soczewkami FOCUS TORIC

    autor: marcin552 » 11 czerwca 2006, 01:12

    Witam wszystkich!!!
    Fajne forum :spoko: poczyta?em sobie troch? ciekawych rzeczy.
    Przechodz? do sedna sprawy od 20 stego roku ?ycia musz? nosi? okulary.Troch? dziwna sprawa bo dopiero w tym wieku okaza?o sie ?e mam wrodzony astygmatyzm i bez okular??w ani rusz.Na pocz?tku nie mog?em nosi? soczewek bo astygmatyzm z roku na rok si? pog?ebia?.Dopiero teraz okulista stwierdzil ?e moge nosic kontakty.Ucieszylem sie bardzo bo wiekszosc ?ycia nie nosi?em okular??w.Wyb??r dokona? okulista i s? to FOCUS TORIC,miesi?czne.Problem z tymi soczewkami juz zaczal sie przy pierwszym zakladaniu,ot??? wyjmuj?c jedna soczewk? z oryginalnego opakowania zniszczy?em j?,co mnie bardzo zdziwi?o ?e one takie delikatne.Okulista powiedzia? mi ?e mi j? wymieni? ale to b?dzie trwa?o ok.3tyg.Zdecydowa?em ?eby otworzy? kolejn? bo za par? dni musia?em wyjecha? za granic?.Za?o?y?em obie soczewki uczucie SUPER,znowu nie ograniczony przez nic.Dobrze by?y dobrane bo widzia?em znacznie lepiej ni? w okularach bez ?adnego b??lu g?owy.Czu?em si? jakby kto? z powrotem mi zwr??ci? wzrok.U?ywa?em ich oko?o 1,5 tyg po tym momencie zacz?la mi uwiera? jedna soczewka.Jak za?o?y?em to bardzo piek?o,wyrzuci?em j?.Za?o?y?em now?.Super znowu mog?em si? cieszy? widoczno??i?.Po ok.2 tyg.zrobi?o mi si? to samo z drug?,i musia?em znowu wymieni? Nie wiem w czym tkwi problem czy to winna soczewek,czy podczas zdejmowania i zak?adania one si? tak szybko niszcz?.Dodam ,?e s? to soczewki miesi?czne a ja nosi?em je zaledwie 2tyg.Zosta?a mi si? na razie jedna soczewka bo druga znowu mnie uwiera i bed? j? musia? wyrzuci?.JA CHYBA ZBANKRUTUJE na tych soczewkach.My?l? o zmianie firmy na Johnson&johnson Acuvue Toric 2tyg.Pragn? doda? ?e soczewki mi s? bardzo potrzebne w mojej pracy nocnej.Komfort noszenia ich jest super moje oczy nie odczuwaj? ?adnego dyskomfortu.Moje pytanie brzmi czy nosz?c wczesniej FOCUS TORIC mog? spokojnie zmieni? na ACUVUE TORIC
    Moja wada:Lewe oko dpt:-1,75 cyl.:-1,75,o?:170
    Prawe oko dpt:-2,25,cyl.:-1,0 ,o?:170
    Problem polega na krzywi?nie BC bo nie wiem jak? mia?em,a nie mog? si? zg?osi? do specjalisty aktualnie jestem za zagranic? i u mnie z j?zykiem kiepsko jestem tu dopiero 2miesi?ce?Mog? kupi? soczewki przez internet ale nie wiem czy bed? odpowiednie no i krzywizna si? r???ni.Sam nie wiem co robi?.B?agam o pomoc!!!
    Co jest przyczyn? ?e te soczewki tak szybko si? niszcz? czy to wada fabryczna?Czy te? mo?e winn? jest plyn.U?ywam oryginalny SoloCare ciba vision.Zauwa?y?em ?e te soczewki po ok.2 tyg robi? si? bardzo miekkie od tych wyj?tych z oryginalnego opakowania.Mo?e to jest przyczyn?.Sam ju? nie wiem co tym my?le?.Za wszystkie odpowiedzi z g??ry dzi?kuj? i POZDRAWIAM Forumowicz??w.
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:51 przez marcin552, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Problem z miesi??cznymi soczewkami FOCUS TORIC

    autor: optometrysta.pl » 11 czerwca 2006, 23:38

    marcin552 pisze:Nie wiem w czym tkwi problem czy to winna soczewek,czy podczas zdejmowania i zak?adania one si? tak szybko niszcz?.Dodam ,?e s? to soczewki miesi?czne a ja nosi?em je zaledwie 2tyg.
    Ciezko stwierdzic :(
    nie czesto spotyka sie takie przypadki
    marcin552 pisze:Problem polega na krzywi?nie BC bo nie wiem jak? mia?em,a nie mog? si? zg?osi? do specjalisty aktualnie jestem za zagranic? i u mnie z j?zykiem kiepsko jestem tu dopiero 2miesi?ce?
    Przeciez takie dane sa na opakowaniu, foli na blistrze! Nie dostal Pan jakiejs karty?
    marcin552 pisze:Czy te? mo?e winn? jest plyn.U?ywam oryginalny SoloCare ciba vision.
    Plyn tu jest najmniej winny z tego wszystkiego - jest tego samego producenta co i soczewki.
  • Awatar użytkownika
    Z33
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 19 maja 2006, 18:14
    Lokalizacja: Rybnik

    autor: Z33 » 19 czerwca 2006, 20:58

    czasami sie zdarza sie dostajemy trefna partie. mi raz na 6 soczewek 4 sie podarly i to w ciagu 5 dni! pech...
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości