ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Problem z zakupem soczewki z cylindrem -1
  • Sandy
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 01 listopada 2007, 11:04
    Lokalizacja: Jastrz??bie Zdr??j

    Problem z zakupem soczewki z cylindrem -1

    autor: Sandy » 21 czerwca 2011, 13:48

    Moja wada to

    OP moc +7 cyl -1 oś 160
    OL moc +8,50 cyl -1,5 oś 200
    Przejrzałam mnóstwo stron z soczewkami i obawiam się,że dla mnie nic nie ma.Znalazłam jeden rodzaj z soczewek z cylindrem -1 ale zaś moce są jedynie do +4.

    Czy jeśli zrobionoby mi soczewki na zamowienie to czy cena będzie wyższa od tych kupowanych w internecie?
    Czy takie soczewki zamawia się tylko u okulisty?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 21 czerwca 2011, 14:13

    Soczewek nie kupuje sie na wlasna reke. Soczewke powinien zaaplikowac specjalista, ktory zajmuje sie soczewkami. Parametry mocy to nie wszystko, wazne jest przede wszystkim "ulozenie" soczewek. Rotacja, wielkosc, itp...

    Z drugiej strony moce sa dosc duze gdzie u wiekszosci wychodza poza zakres "ogolnie dostepny". Takze trzeba bedzie poszukac jakiegos specjalisty, ktory aplikuje soczewki, nauczy, przeszkoli i wyjasni wszystko odnosnie wszystkiego co sie niesie z soczewkami.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • CzytajacyForum
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 87
    Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    autor: CzytajacyForum » 22 czerwca 2011, 10:09

    Zgadzam się z powyższą opinią,soczewek nie kupuje się na własna rękę,tylko w pierwszej kolejności należy udać się do lekarza specjalisty i poprosić o ich dobór. Dopiero potem możesz wybrać salon optyczny gdzie zgodnie z wytycznymi znajdziesz odpowiednie soczewki.
    www.optica.pl - markowe okulary, szkła, gogle, soczewki, płyny.
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości