ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Soczewki kontaktowe - pytanie
  • balon4
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 05 kwietnia 2011, 19:22
    Lokalizacja: Warszawa

    Soczewki kontaktowe - pytanie

    autor: balon4 » 05 kwietnia 2011, 19:23

    Witam, jestem tutaj nowy, jeśli zły dział to proszę przenieść

    Zatem od 5 miesięcy biorę lek, który uniemożliwia mi noszenie soczewek, w zamian za to zakupiłem okulary. Koniec kuracji(a więc od tego dnia mogę nosić soczewki) wypada na 1 sierpnia. Jednak na początku lipca jadę na koncert i moje pytanie brzmi, czy mogę na ten 1 dzień założyć SOCZEWKI MIESIĘCZNE, a następnie odłożyć je i za 3 tygodnie założyc i nosić przez miesiąc? Od razu podkreślam, że są to soczewki miesięczne, a nie dzienne.

    Z góry dzięki za pomoc!
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 05 kwietnia 2011, 20:20

    nie! soczewki miesieczne - to nie sumowanie dni noszenia... od momentu pierwszego zalozenia po miesiacu do wyrzucenia - bez wzgledu na ilosc dni jakie byla na oku... lepiej wyjdzie skorzystanie z soczewki jednodniowej - w razie powrotu pozniej do miesiecznych, swietnie uzupelnia kontakty o np. na basen.
  • CzytajacyForum
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 87
    Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    autor: CzytajacyForum » 22 czerwca 2011, 10:31

    Tutaj mogę się zgodzić,w tym przypadku lepsze byłyby chyba jednak soczewki jednodniowe niż miesięczne. Jeżeli zakładasz je tylko na jeden dzień i zdejmujesz,to będzie wygodniejsze rozwiązanie.
    www.optica.pl - markowe okulary, szkła, gogle, soczewki, płyny.
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości