ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Czy te soczewski będą dobre?
  • Akcyza
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 18 stycznia 2011, 14:08
    Lokalizacja: Kraków

    Czy te soczewski będą dobre?

    autor: Akcyza » 11 lutego 2011, 14:14

    Zacznę od tego, że byłam u okulisty, sprawdzono mi wadę i wyszło, że moja wada to:
    OP sfera -1,5 cylinder -1,0 oś 105
    OL -1,75.

    Noszę okulary o takiej właśnie mocy.

    Natomiast okulista zaproponował mi soczewki:
    OP sfera -1,75
    OL sfera -1,75.

    pozostałe wymiary: 14.2, 8.6 (nie mam pojęcia co oznaczają).

    Kupiłam takie soczewki, jednak prawe oko nie do końca "dobrze działa". Czy w tym momencie mogę zamówić sobie soczewkę toryczną o mocy sfera -1,5 cylinder -1,0 oś 105 + 14.2 + 8.6? Czy muszę ponownie iść do okulisty, żeby mi dobrał soczewkę na prawe oko i bulić za wizytę?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 11 lutego 2011, 14:43

    Soczewki powinny zostac ZALOZONE na oko, sprawdzone itp...
    niezbyt dobrym zwyczajem jest po prostu napisanie innej korekcji na soczwki i niech klient sie martwi.

    Dobor soczewek powinien odbyc sie w gabinecie, soczewka powinna zostac zalozona, Pani nauczona ich pielegnacji itp, itd...

    czesto, gesto soczewki probne sa w cenie badania - i placi sie raz.

    A co ma Pani kupic, nie odpowiem, bo jak na odleglosc tego dokonac, tak samo z Pania postapiono teraz i nie czuje Pani komfortu widzenia...

    polecam znalezienie takiego specjalisty, ktory zalozy probne soczewki i sprawdzi rowniez jej zachowanie, bo niby na jakiej podstawie specjalista dobral odpowiednia srednice i krzywizne
  • Akcyza
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 18 stycznia 2011, 14:08
    Lokalizacja: Kraków

    autor: Akcyza » 11 lutego 2011, 14:56

    Chyba nie do końca zrozumiale napisałam mój poprzedni post.

    Soczewki zostały założone na oko, nauczono mnie ściągać i zakładać. Wszytko pod tym względem ok. Parametry, tj. 14.2 i 8.6 nie zostały wzięte z powietrza, tylko oko zostało "zmierzone" :).

    Problemem jest dla mnie to, że prawe oko nie widzi wyraźnie. Początkowo wydawało mi się, że jest ok. Natomiast teraz zaczyna mnie to męczyć.

    Mam na tym oku astygmatyzm (wada sfera -1,5 cylinder -1,0 oś 105), okulista zaproponował mi wypróbowanie zwykłej soczewki, ale z korekcją -1.75. Jednak nie widzę wyraźnie.

    Więc wymyśliłam sobie, żeby po prostu zamówić sobie soczewkę toryczną o wartościach odpowiadających mojej wadzie, ze średnicą i krzywizną "zmierzoną" przez okulistę.
    Ostatnio zmieniony 11 lutego 2011, 14:57 przez Akcyza, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 11 lutego 2011, 14:58

    Moj widac rowniez nie... to prosze wrocic do tego specjalisty, ktory tak zasugerowal, ze rada nie sprawdziala sie, aby sprowadzil i zaaplikowal odpowiednia soczewke. Powinno byc w cenie tego samego badania
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości