ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1
mgła, niewyraźne widzenie z bliska, b. różne soczewki OL
  • john doe
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 6
    Rejestracja: 03 lutego 2010, 22:36
    Lokalizacja: wrc / ck

    mgła, niewyraźne widzenie z bliska, b. różne soczewki OL

    autor: john doe » 05 lutego 2010, 20:33

    Witam,
    od dłuższego czasu nie mogę znaleźć rozwiązania na problem z widzeniem, który odczuwam w soczewkach. Zacząłem 7-8 lat temu nosić jakieś Bausche, potem Frequency 55 a następnie różne eksperymenty by wyelminować: gorsze widzenie w nocy, w kinie; rozmywanie się przedmiotów; refleksy i odbicia; mgłę i niesamowitą niewyraźność podczas czytania okiem lewym. Prawie wszystkie te problemy występują w soczewkach a nie ma ich w okularach. Na prawe można powiedzieć, że znalazłem rozwiązanie (Frequency 55 Aspheric) ale na lewe nadal nie. Moja "specyfikacja":
    OP -9.75, cyl. 0.5, oś 60, dodatkowo +2
    OL -10, cy. -0.5, oś 120, minimalny +, niestety nie pamiętam ile
    Dodatkowo ok 10 lat temu przeszedłem operacje przeciwjaskrowe (skalpel), OP i OL. Od tego czasu leki krople przeciwjaskrowe.

    Używane soczewki:
    dawno temu Bausche, potem długo zwykłe Frequency 55, następnie eksperymenty z Moistami i J&J Daily'ies. Nadal problemy. We wrześniu zalecono mi soczewki toryczne - w tej mocy dostępne były AirOptix Astigmatism -8.5, -1.25 x 160 (BC 8.7 DIA 14.5). Niestety było jeszcze gorzej. Wypróbowałem więc również Frequency Aspheric -8.5 (BC 8.7 DIA14.4), Acuvue 2 -7.5 (8.7 14.4), (Biofinity?) Comfilcon Dk128 -8 (8.6 14.0). Tych ostatnich nawet nie znam nazwy, bo dostałem jedną do spróbowania a na niej tylko Comfilcon Dk128 jest napisane.
    Lekarz zalecił mi, że będę nawet musiał popróbować różnych kombinacji. Tak jak mówiłem na OP dosyć dobrze sprawuje się Frequency Aspheric a na OL z tych wszystkich ta ostatnia - Comfilcon. Nie na tyle jednak dobrze by calkowiecie wyelminować wieczorne problemy oraz nadal niesamowity dyskomfort (mgłę) przy czytaniu wyłącznie OL. Przy okularach (minimalnie słabsze od wady, cylindry) jedynie trochę mgli OL przy czytaniu a tak to nie ma problemów, wszystko ok.
    Pytanie do bardziej obeznanych w temacie soczewek, których to na tym forum nie brakuje - O CO W TYM WSZYSTKIM CHODZI? :)
    będę niezmiernie wdzięczny za jakiekolwiek sugestie
    pzdr
    bausch & lomb, frequency 55, aspheric, air optix
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 302
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    autor: mexx » 05 lutego 2010, 21:23

    O CO W TYM WSZYSTKIM CHODZI?
    Jeden Bóg wie. Kiedyś jeszcze partia wiedziała.
    -8.5, -1.25 x 160 (BC 8.7 DIA 14.5). Niestety było jeszcze gorzej. Wypróbowałem więc również Frequency Aspheric -8.5 (BC 8.7 DIA14.4), Acuvue 2 -7.5 (8.7 14.4), (Biofinity?) Comfilcon Dk128 -8 (8.6 14.0).
    Czy to znaczy, że za każdym razem była taka sama moc na prawe i lewe oko?
    Prawie wszystkie te problemy występują w soczewkach a nie ma ich w okularach.
    I to byłaby podstawa. Jaka jest dokładnie moc soczewek w okularach - dla prawego i lewego oka(sfera,cylinder, oś) i dodatek do blizy lub moc soczewek w okularach do czytania? Bez tego trudno cokolwiek powiedzieć.
  • john doe
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 6
    Rejestracja: 03 lutego 2010, 22:36
    Lokalizacja: wrc / ck

    autor: john doe » 06 lutego 2010, 13:20

    Jeden Bóg wie. Kiedyś jeszcze partia wiedziała.
    niestety nie odpowiada na moje pytania w tej w kwestii : ]

    -8.5, -1.25 x 160 (BC 8.7 DIA 14.5). Niestety było jeszcze gorzej. Wypróbowałem więc również Frequency Aspheric -8.5 (BC 8.7 DIA14.4), Acuvue 2 -7.5 (8.7 14.4), (Biofinity?) Comfilcon Dk128 -8 (8.6 14.0).
    Czy to znaczy, że za każdym razem była taka sama moc na prawe i lewe oko?
    Te soczewki które wypróbowywałem różniły się trochę mocami (po nazwie każdej soczewki pierwszą wartością jest jej moc). Chodziło o znalezienie takiej, w której opisane problemy by nie występowały.
    Prawie wszystkie te problemy występują w soczewkach a nie ma ich w okularach.
    I to byłaby podstawa. Jaka jest dokładnie moc soczewek w okularach - dla prawego i lewego oka(sfera,cylinder, oś) i dodatek do blizy lub moc soczewek w okularach do czytania? Bez tego trudno cokolwiek powiedzieć.
    Niestety okulary mam już jakiś czas i nie pamiętam dokładnie. Mam tam wadę ok. -9 i minimalne cylindry (ok -1). Nie ma w nich natomiast plusów i poza tym nie używam okularów do czytania (nie potrzebuję).

    Mój lekarz zasugerował mi, że problemy z czytaniem mogą wynikać z tego, że oko z powodu dużej wady minusowej, cylindrów i tych minimalnych plusów może mieć problemy z akomodacją - niezależnie od soczewki. Z tego powodu spróbowałem soczewek o slabszej mocy ale czytanie na OL (bo to jest największy problem) nadal było niewyraźne, mgliste.
    bausch & lomb, frequency 55, aspheric, air optix
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 302
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    autor: mexx » 06 lutego 2010, 14:21

    Poddaję się. Nadal nic nie wiem
    Nie ma w nich natomiast plusów i poza tym nie używam okularów do czytania (nie potrzebuję).
    To co oznacza zapis - dodatkowo +2 i minimalny + , jezeli nie są potrzebne okulary do czytania?
    OP -9.75, cyl. 0.5, oś 60, dodatkowo +2
    OL -10, cy. -0.5, oś 120, minimalny +, niestety nie pamiętam
    Chyba pozostaje udać się do specjalisty i porządnie zbadać, szczegolnie oko lewe.
  • john doe
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 6
    Rejestracja: 03 lutego 2010, 22:36
    Lokalizacja: wrc / ck

    autor: john doe » 06 lutego 2010, 14:48

    hm, rzeczywiście raczej nie pozostaje mi nic innego jak udać się do kogoś po kontrdiagnozę.

    Mimo wszystko dzięki za odp.
    bausch & lomb, frequency 55, aspheric, air optix
  • masterr
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 01 lutego 2010, 18:01
    Lokalizacja: Wodzisław

    autor: masterr » 07 lutego 2010, 20:34

    Miałem coś podobnego.
    Na prawym oku było wszystko ok, a na lewym obraz mi się ciągle rozmazywał i był za mgłą... Po ponownym udaniu się do okulisty, gdzie spędziłem ponad 3 godziny okazało się, że mam wrażliwą lewą górną powiekę i co mrugnięcie przesuwa ona soczewkę w dół :aniolek: Soczewka w której obraz mi się rozmazywał miała średnicę 14.0 i promień krzywizny 8.4.
    Po przymierzeniu kilku soczewek soczewek okazało się, że problem rozwiązuje soczewka ze średnicą 14.2 i promieniu 8.5, gdyż dolna powieka w jakiś tam sposób ją blokuje :spoko:
    Może to podobny problem?
  • john doe
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 6
    Rejestracja: 03 lutego 2010, 22:36
    Lokalizacja: wrc / ck

    autor: john doe » 07 lutego 2010, 21:41

    jest to pewien pomysł ale tak jak napisałem próbowałem już wielu soczewek...
    bausch & lomb, frequency 55, aspheric, air optix
  • OkoVision
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 70
    Rejestracja: 13 marca 2010, 11:05
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: OkoVision » 15 marca 2010, 14:54

    Wg mnie to nic innego jak źle dopasowany rozmiar soczewki,bo jeżeli powieka jest nadwrażliwa i ucieka do góry to,to soczewka powinna byc idealnie dopasowana.
ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 16 gości