ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1
Soczewki - przy mruganiu obraz się zamazuje :/
  • masterr
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 01 lutego 2010, 18:01
    Lokalizacja: Wodzisław

    Soczewki - przy mruganiu obraz się zamazuje :/

    autor: masterr » 01 lutego 2010, 18:26

    Witam!
    Od 2 dni mam soczewki :)
    Podczas 1 założenia soczewek w gabinecie okulistycznym nie miałem problemów - widziałem wyraźnie i soczewek na oczach nie czułem.
    Po powrocie do domu założyłem soczewki i tu zaczęły się schody :mur:
    Prawa soczewka jest w porządku - nie czuję jej i widzę wyraźnie, natomiast lewa tak jakby uwiera mnie w dolną powiekę, i co 2, 3 mrugnięcia obraz mi się zamazuje tak jakby soczewka nie była prawidłowo ustawiona na oku... Patrząc na oboje oczu naraz ciąglę widzę tak jakby mglę po lewej stronie :maruda: i muszę ciągle mrugać, żeby dobrze widzieć... Co z tym zrobić? Dodam też, że otworzyłem już nową (2) soczewkę, żeby sprawdzić, czy to nie wina tamtej i dalej mam to samo...
    Soczewki to: ACUVUE OASYS with HYDRACLEAR Plus
  • Krzysztof
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 30
    Rejestracja: 20 stycznia 2009, 15:04
    Lokalizacja: Tarnów, Małopolska

    autor: Krzysztof » 03 lutego 2010, 09:46

    Soczewki kontaktowe, podobnie jak sweterek, można założyć "prawidłowo" i "na lewą stronę". Proszę sprawdzić w instrukcji.
    Ostatnio zmieniony 03 lutego 2010, 09:48 przez Krzysztof, łącznie zmieniany 1 raz.
  • masterr
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 01 lutego 2010, 18:01
    Lokalizacja: Wodzisław

    autor: masterr » 04 lutego 2010, 15:51

    Soczewkę zakładam na 100% dobrze ...
    Jakieś inne pomysły?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 04 lutego 2010, 16:22

    tak, ponowna wizyta u specjalisty celem konsultacji.
  • AlanS
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 24
    Rejestracja: 10 lipca 2008, 02:24
    Lokalizacja: Zielona G??ra

    autor: AlanS » 20 lutego 2010, 01:06

    Ja mam pytanie. Wczoraj przy ściąganiu soczewek jedna mi upadła na mydelniczkę :/ Szybko ją opłukałem, wyczyściłem mechanicznie i włożyłem do płynu. Czy mogę ją jeszcze założyć?

    --EDIT--

    Jednak po założeniu oko zaczęło trochę piec, więc wyrzuciłem. Ale ta soczewka przeleżala całą noc w pojemniku. Czy go trzeba też wyrzucić?

    Drugie pytanie. Chcem jednak zrezygnować z Oasys i przerzucić się na 1- dniowe toryczne. Na rynku są tylko Dailies Toric. Z tego co zauważyłem mają inną krzywiznę. Czy ta krzywizna oddziałuje na inne parametry (oś, cylindry, moc), przez co trzeba je zmienić, czy mogę po prostu wybrać parametry soczewki otrzymane przy Oasys?
    Ostatnio zmieniony 20 lutego 2010, 08:41 przez AlanS, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 20 lutego 2010, 22:44

    Każda zmiana wymaga konsultacji. Soczewki mają wiele parametrów, na które trzeba patrzeć łącznie, poza tym akcja tej gry rozgrywa się w skali mikro i byle zmiana może być dla oczu bardzo istotna.
  • AlanS
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 24
    Rejestracja: 10 lipca 2008, 02:24
    Lokalizacja: Zielona G??ra

    autor: AlanS » 22 lutego 2010, 09:32

    Mam jeszcze dwa pytania.
    1. Czy zdarzające sie podcas noszenia soczewek sporadyczne gubienie ostrości jest normalne? Czy może nic takiego nie powinno miec miejsca?
    2. Jak patrzę na jeden punkt i obracam głowę pozostawiając oczy skierowane na tym punkcie zaczynam trochę czuć soczewki. Czy to normalne? Czy może soczewek nie powinno sie czuc bez względu na wszystko??
  • OkoVision
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 70
    Rejestracja: 13 marca 2010, 11:05
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: OkoVision » 15 marca 2010, 13:53

    Masz prawo czuc soczewki,ale nie mogą Ci one przeszkadzac podczas codziennego funkcjonowania. Jezeli tak jest to nic innego jak zły rozmiar,musisz dopasowac inne.
ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości