ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
nieuświadomiony jestem :)
  • prezessb
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 01 czerwca 2009, 17:54
    Lokalizacja: Legnica

    nieuświadomiony jestem :)

    autor: prezessb » 01 czerwca 2009, 18:01

    Nigdy nie musiałem nosić okularów ale teraz przyszedł czas... :tak: i klops... bo nic nie wiem na ten temat. Optyk stwierdził że m.i. "szkła miałbym grubsze niż oprawki" Jaki to ma wpływ? "i są takie szkła że jak ktoś patrzy to widzi że są one zielone a w tych drugich to widzi że są białe" Może mi ktoś doświadczony wyjaśni dlaczego nie zrozumiałem człowieka który mówił w moim ojczystym języku? :spoko:
    prezessb
  • piotrekk
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 13
    Rejestracja: 21 kwietnia 2009, 18:06
    Lokalizacja: z miasta

    autor: piotrekk » 01 czerwca 2009, 21:01

    http://www.optometria.info.pl/bielawski ... ntyrefleks

    Powłoka antyrefleksyjna. Są na zielono i inne kolory. Najlepsze powłoki są bezbarwne. np AR9 Mystic :)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 01 czerwca 2009, 22:06

    piotrekk pisze: Najlepsze powłoki są bezbarwne. np AR9 Mystic
    Nie jest to prawda!

    Wspomniana powloka jak i poprzednia z tej samej firmy czyli AR8 ma te same procentowe transmitancje. Wiec ni jak nie mozna powiedziec ze jedna jest lepsza od drugiej. Roznica tkwi TYLKO w odbiciu szczatkowym.
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 302
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    autor: mexx » 01 czerwca 2009, 23:31

    Roznica tkwi TYLKO w odbiciu szczatkowym.
    Nie tylko. Przepuszczalność światła powłok już dawno była praktycznie taka sama, niemal 100% jakby nie było absorpcji. Powłoka AR9 jeleniogórskich zakładów optycznych - niemal bez odbicia resztkowego - postawiła pod ścianą innych producentów. Przepuszczalności praktycznie już się nie da zwiększyć. Od kilku lat cały wysiłek w powłokach idzie w stronę ułatwienia czyszczenia powierzchni soczewek z powłoką antyrefleksyjną. I głównie w tym - i w wytrzymałości mechanicznej - są różnice w powłokach. Kąt zwilżania na poziomie 120 stopni to na pewno nie jest ostatnie słowo. Ciekawe co będzie jak ktoś i tu dojdzie do ściany, czyli uzyska kąt zwilżania 180 stopni.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 02 czerwca 2009, 15:49

    A o ile droższe są szkła z powłoką Mystic od standardowych?

    prezessb, koloru na powłoce antyrefleksyjnej prawie nie widać, to taki poblask, na który nie zwraca się uwagi. Nie bój się "szkieł grubszych od oprawki", to naprawdę nie wygląda tak strasznie, jak brzmi. Popatrz na okulary ludzi wokół (zwłaszcza młodszych, którzy bardziej zwracają na to uwagę) i przyjrzyj się wielkości szkieł. A poza tym jaką masz wadę?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 02 czerwca 2009, 16:10

    Malla pisze:A o ile droższe są szkła z powłoką Mystic od standardowych?
    zalezy u kogo i gdzie, nalezy popytac. Srednio wyjdzie od braku roznicy w cenie po 10-20 na sztuce, moze komplecie.
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości