ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
czy jest różnica w DIA 13,8 i DIA 14,2
  • ArturJ11
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:13
    Lokalizacja: Warszawa

    czy jest różnica w DIA 13,8 i DIA 14,2

    autor: ArturJ11 » 29 kwietnia 2009, 20:20

    Witam

    kupiłem przez internet miesięczne soczewki AIR OPTIX Night and Day.
    Miały być PWR-4,75 ; BC8,6 ; DIA14,2.
    Dostałem PWR-4,75; BC8,6 ; DIA13,8.

    Na razie ich nie rozpakowałem.
    Czy mogę je używać, czy lepiej zareklamować i otrzymać właściwy DIA.
    A tak przy okazji, czy jest to istotny parametr - czy wpływa na komfort noszenia, na zdrowie?

    pozdrawiam
    Artur
  • james
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 20
    Rejestracja: 23 stycznia 2009, 22:23
    Lokalizacja: Gdynia

    autor: james » 29 kwietnia 2009, 22:03

    Artur, reklamować możesz, bo zakładam że chciałeś DIA 14,2. Ale wydaje mi się, że pomyliłeś N&D z AirOptix'ami normalnymi. N&D produkowane są TYLKO 13,8, normalne z TYLKO 14,2. Więc jeśli zamawiałeś w sklepie normalne AO to muszą je przyjąć z powrotem. Oczywiście jak zrobisz, to jest Twoja decyzja.

    Tylko specjalista może potwierdzić, czy 13,8 też będą ok. DIA, tak samo jak BC to są wymiary, nie mają one nic do komfortu i zdrowia - są one po prostu dopasowane do rozmiarów rogówki.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 29 kwietnia 2009, 23:34

    james pisze:DIA, tak samo jak BC to są wymiary, nie mają one nic do komfortu
    Nie zgodze sie, nieodpowiednio dobrane parametry spowoduja niekomfortowe korzystanie z soczewek, czy do uwieranie, czy rozmazywanie, czy zbyt duze przemieszczanie sie soczewki. Jakby nie patrzec - wszystko to komfort.
    Wystarczy poczytac posty uzytkownikow zwiazane z roznymi materialami, konstukcjami czy chociazby rozmiarami (BC, DIA)
    A skoro one sa czynnikiem (jak i sam material) "lezeniem" soczewki na rogowce to i komfortem.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 30 kwietnia 2009, 00:36

    Miałam soczewki o takich samych parametrach, a zupełnie różne :)

    James - miło spotkać się z taką opinią jak Twoja. Czasem się zastanawiam, czy ludzie w ogóle fatygują się do okulisty, który nieraz przyjmuje bezpłatnie...
  • ArturJ11
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:13
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: ArturJ11 » 30 kwietnia 2009, 01:29

    dziękuję za zainteresowanie moją sprawą

    1. jeśli chodzi o produkowane wymiary, to przed zakupem pytałem się sprzedawcy czy ma AO N&D z moimi parametrami i on potwierdził, że tak

    2. moje parametry zostały określone przez okulistę w Optyce na Złotej przy okazji zakupu szkieł kontaktowych

    3. przejrzałem trochę postów na forum i zdaje się że soczewka soczewce nierówna - ponieważ kupiłem 6 szt. chyba zaryzykuję i je założę - może będą pasować; napiszę o rezultatach

    jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi

    pozdrawiam
    Artur
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 30 kwietnia 2009, 01:33

    Jeśli zdecydujesz się na nie, to koniecznie idź do swojego specjalisty, niech oceni ich dopasowanie! Może to będzie zmiana na lepsze...
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości