ODPOWIEDZ Posty: 16 Strona 1 z 1
[update] - Acuvue OASYS + Starazolin = ZAMGLONE WIDZENIE
  • Genco
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 02 lutego 2009, 22:01
    Lokalizacja: Krak??w

    [update] - Acuvue OASYS + Starazolin = ZAMGLONE WIDZENIE

    autor: Genco » 02 lutego 2009, 22:09

    Witam!

    W zeszły piątek po założeniu szkieł kontaktowych poczułem ból w lewym oku - nic
    nadzwyczajnego, jakby lekkie podrażnienie pyłkiem kurzu. Zdjąłem, dokładnie
    przepłukałem i założyłem z powrotem. W drodze do szkoły stan niestety się
    pogorszył, wciąż czułem podrażnienie, a oko było całe przekrwione. Wstąpiłem do
    apteki i poprosiłem o jakieś krople. Farmaceutka zaproponowała Starazolin,
    kupiłem.

    Wkropiłem 2 krople w podrażnione oko, zaczerwienienie zniknęło po ok. 30min
    jednak wciąż czułem podrażnienie.

    Problem w tym, że nie zdjąłem szkieł a zgodnie z treścią ulotki "składnik
    konserwujący krople - chlorek benzalkoniowy uszkadza soczewki".

    Krople stosowałem kolejno:
    W piątek:
    - 2 krople do lewego oka, ze szkłami
    - 1 kropla / 1 oko, (trzy godziny później) ze szkłami
    - 1 kropla / 1 oko, późnym wieczorem.

    Sobota:
    - 2 krople ze szkłami rano, lewe i prawe oko (tylko w lewym "mgła")
    - 1 kropla / 1 oko ,wieczorem bez szkieł

    Wtedy właśnie zorientowałem się że coś nie tak i przestałem stosować -
    sprawdziłem jeszcze raz ulotkę i znalazłem przyczajoną informacje o zakazie
    stosowania ze szkłami... :roll:

    Już po pierwszym zakropieniu widziałem lekką "mgłę" - rozproszenie światła. A
    przed zakropieniem - ciężko stwierdzić... oko piekło więc miałem je przymknięte.

    SZKŁĄ ZMIENIŁEM NA NOWE, wspomniana mgła utrzymuje się na oku. :/
    Zamglenie wciąż się utrzymuje (już 4 dni).
    Wprawdzie początkowo było bardziej widoczne, teraz przyjęło formę tęczowej,

    mglistej obwódki wokół świecących obiektów
    , ale od soboty żadnej poprawy.


    Moje pytania:


    Czy w wyniku "uszkodzenia" szkieł przez krople mogło dojść do jakiegoś
    rozkładu na szkodliwe dla oka substancje wywołujące "mgłę"?


    Czy może to być wrodzona wada, która postanowiła ujawnić się w piękny
    piątkowy poranek? Może jaskra? albo zwykłe uszkodzenie?
    :(

    Czekać aż przejdzie czy biec do okulisty?


    Kilka słów o kroplach:
    Starazolin:
    10 ml kropli zawiera 5 mg chlorowodorku tetrahydrozoliny oraz substancje
    pomocnicze: chlorek sodu, edetynian disodu, chlorek benzalkoniowy, tetraboran
    sodu, kwas borowy, wodę do wstrzykiwań.

    działanie w skrócie: tetrahydrozolina powoduje zmniejszenie małych tętniczek, co
    powoduje zmniejszenie przekrwienia i obrzęku spojówek.
    Niepożądane działanie = niedotlenienie, podrażnienie spojówek, rzadziej:
    zaburzenie widzenia (Ale chyba nie na 4 dni?!), rozszerzenie źrenicy itd...

    stosowanie - 1/2 kropli, 2/3 razy na dobę.

    Jak już wspomniałem w tytule stosuję
    soczewki ACUVUE OASYS firmy Johnson&Johnson, dwutygodniowe.

    Soczewki nosze już od czterech lat, ACUVUE od dwóch, odwiedzam okulistę
    regularnie co ok pół roku (ostatnio w październiku). Niedawno zmieniłem płyn z
    "AMO Complete", przez który miałem często podrażnienia (alergia?) na "Opti-
    free".

    Proszę Was o pomoc!


    @edit
    po konsultacji z wieloma lekarzami w krakowskich klinikach okulistycznych nie postawiono pewnej diagnozy. Prawdopodobnie krople Starazolin nie miały tu nic do rzeczy.

    "Tęczowe koła" wokół źródeł światła zniknęły po około dwóch miesiącach, a zamglenie jest dużo mniejsze.

    Przez pierwszy tydzień leczenia stosowałem krople Dicortineff (działanie przeciwbakteryjne) i Optive (krople nawilżające) bez rezultatu - wykluczono infekcję. Wysłano mnie do kliniki na kopernika (szpital uniwersytecki). Przeprowadzono serię badań: ciśnienie wewnątrzgałkowe i pole widzenia w normie.

    Dopiero konsultacja z panią docent przyniosła rezultat - zauważyła "zawirowania" na obu rogówkach. Przez kolejny miesiąc miałem unikać noszenia szkieł i używać kropli Genteal (nawilżające). Tydzień lub dwa po tej wizycie tęczowe koła zanikły (mimo że kilka razy nosiłem szkła).

    Na konsultacji pod koniec maja wciąż nikt nie był pewien co mogło być przyczyną podobnego stanu rogówki. W "Wyniku konsultacji" zapisano, że "prawdopodobnie jest to początkowe stadium dystrofii rogówkowej Vorjtla (lub Vorgtha? pismo nieczytelne :maruda: )

    Jedyna informacja jaką znalazłem o dystorfii rogówkowej to wpis w psiej encyklopedii:
    Dystrofia Rogówki - Corneal Dystrophy Na skutek zaburzenia metabolizmu lipidów (tłuszczy) w obrębie rogówki, dochodzi do gromadzenia się złogów (kryształów) tłuszczu, najczęściej cholesterolu. Złogi te są widoczne w postaci malutkich szaro-mlecznych punktów zmętnienia na rogówce, które występują w obu oczach, zwykle symetrycznie. Zmianom tym nie towarzyszą żadne inne objawy - brak jest wycieków z oczu czy zaczerwienia spojówek. Schorzenie nie zaburza widzenia ani nie jest bolesne, dlatego leczenie nie jest w tym wypadku konieczne. Dystrofia Rogówki często pojawia sie w obu gałkach ocznych - nie określono sposobu oddziedziczalności tej choroby u Tollerów, niemniej Tollery o zdiagnozowanej dystrofii powinny być wykluczane z hodowli.

    Moje pytanie: czym jest owa tajemnicza "dystrofia rogówkowa Vorjtla/Vorgtha?"
    Ostatnio zmieniony 02 lipca 2009, 12:41 przez Genco, łącznie zmieniany 6 razy.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 03 lutego 2009, 12:55

    Biegnij do okulisty!

    PS. Bardzo lekkomy?lnie sprzedano Ci Starazolin, kt??ry nieumiej?tnie stosowany mo?e nie?le namiesza?.
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 03 lutego 2009, 23:48

    Mo?e nie tyle lekkomy?lnie, co mo?e Genco nie wspomnia?, ?e nosi szk?a. Ale na pewno do okulisty z tym trzeba p??j??. Soczewki w po??czeniu z nieodpowiednimi kroplami mog? si? sta? toksyczne, mo?e doj?? do zabarwienia rog??wki i r???nych powik?a?.
  • okonamaroko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 06 lutego 2009, 23:33
    Lokalizacja: polska

    autor: okonamaroko » 06 lutego 2009, 23:47

    musisz odstawi? ten starazolin, niestety farmaceuci wci?? wciskaj? to cholerstwo, ono obkurcza naczynia=daje efekt bia?ego "bia?ka" ale niestety wzmaga zaburzanie pow?oki ?zowej, na kt??re i tak jeste? nara?ony nosz?c soczewki; jedyne co mo?esz u?ywa? na soczewki to krople z grupy sztucznych ?ez i to takie bez konserwant??w, one dost?pne s? bez recepty np: Hyabak, Hyal-Drop, Biolan Gel- ten ostatni jest w takich ma?ych opakowankach, kt??re nazywaj? si? minimsami.
    Oboj?tnie jak sobie zmasakrowa?e? do tej pory oko , to Ci nie zaszkodzi, je?eli po 48 godzinach kuracji nawil?aczami=szt.?zami i nienoszeniu soczewek wci?? b?dziesz czu? b??l udaj si? do lekarza a nie do farmaceuty, czy technika farmacji,pozdrawiam
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 06 lutego 2009, 23:59

    okonamaroko pisze:wzmaga zaburzanie pow?oki ?zowej
    Mo?esz napisa? co? wi?cej? Jestem ciekawa.
  • okonamaroko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 06 lutego 2009, 23:33
    Lokalizacja: polska

    autor: okonamaroko » 07 lutego 2009, 00:12

    bo to jest tak ?e na rog??wce jest jeszcze film ?zowy, sk?ada si? z kilku warstw i gdy dochodzi do zaburze? w jego strukturze pojawiaj? si? dolegliwo?ci, najcz??ciej uczucie sucho?ci, pieczenie, b??l, k?ucie na zmian? z gwa?townym zalewniem si? ?zami...a te r???ne krople, kt??re wypisa?am przywracaj? r??wnowag? a tak po ch?opsku u?atwiaj? po?lizg ;-)
    starazolin - nie polecam, dla mnie to jak zamalowa? czarn? kredk? pryszcza i udawa?, ze to pieprzyk za to nawil?acze r???nych firm ale te bez konserwant??w jak najbardziej
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 07 lutego 2009, 18:07

    Chodzi?o mi o to, jak te krople wp?ywaj? na film ?zowy?
  • okonamaroko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 06 lutego 2009, 23:33
    Lokalizacja: polska

    autor: okonamaroko » 08 lutego 2009, 23:10

    pozytywnie: sztuczne ?zy bez konserwant??w
    negatywnie: w?a?ciwie prawie wszystkie z lekami, bo prawie wszystkie zawieraj? konserwanty, ale je?eli jest stan zapalny, to i tak film ?zowy dostaje po nosie :spoko: wi?c wa?niejsze jest podanie leku ,
    gdy kto? nie ma czynnik??w ryzyka np. nie nosi soczewek, nie bierze lek??w na sta?e, nie jest po 50-tce, to po kroplach z antybiotykiem , po wybiciu bakterii, zregeneruje sobie film ?zowy bez problemu
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 09 lutego 2009, 18:38

    Ech, ale ja pytam o co innego ;) A dok?adniej o to, w jaki spos??b Starazolin wp?ywa na ?zy.
  • okonamaroko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 06 lutego 2009, 23:33
    Lokalizacja: polska

    autor: okonamaroko » 11 lutego 2009, 17:09

    no kobieto- chyba w mikrobiologi? filmu ?zowego nie b?dziemy tu uderza?, przerwana jest jego struktura i to tyle :tak: zaraz mnie tu z anatomii przepytasz ehhh
  • Olka
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 30
    Rejestracja: 10 lutego 2006, 15:56
    Lokalizacja: Pozna??

    autor: Olka » 11 lutego 2009, 18:01

    ech szczerze powiedziawszy te? czeka?am na konkretn? odpowied?, bo nie wiem jakie sk?adniki kropli do oczu jak dok?adnie wp?ywaj? na struktur? filmu ?zowego.
    No c??? trzeba b?dzie gdzie? samemu doczyta?

    Wiem tylko, ?e trzeba si? wystrzega? konserwantu benzalkonium chloride ( BAC )
    on powoduje obni?enie produkcji ?ez, zmniejszenie ilo?ci kom??rek kubkowych kt??re produkuj? istotny sk?adnik filmu ?zowego wi?c w konsekwencji mamy nie do?? ?e za ma?o filmu ?zowego to jeszcze jego sk?ad jest gorszy.
    W wielu publikacjach czyta?am ju? negatywne opinie o nim. Inne konserwanty pewnie dzia?aj? podobnie tylko mo?e nie a? tak agresywnie

    Malla mo?e ten artyku? zaspokoi Twoj? ciekawo??. Nie przeczyta?am go dok?adnie tylko rzuci?am okiem ale chyba odpowiada tematyce http://www.pinpointmedical.com/uploads/pdfs/1208A.pdf
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 11 lutego 2009, 22:51

    Pozwol? wtr?ci? swoje pi?c groszy. Z pewnej strony internetowej: "Konserwanty s? substancjami dodawanymi do kropli do oczu w celu uniemo?liwienia rozwoju bakterii. Chroni?c przed zaka?eniami, jednocze?nie konserwanty dzia?aj? toksycznie na powierzchni? oka - ich dzia?anie mo?na por??wna? do dzia?ania detergent??w", D?ugotrwa?e stosowanie kropli z konserwantami mo?e doprowadzi? do bliznowacenia spoj??wki, barwienia rog??wki, zaburze? w produkcji ?ez. D?u?sze stosowanie nawil?aczy z konserwantami mo?e doprowadzi? do wi?kszego wysuszania i jeszcze wi?kszej potrzeby stosowania nawil?aczy. Bardzo du?o os??b u?ywa p?yn??w do pi?l?gnacji soczewek jako kropli nawil?aj?cych. Uwa?am to za bardzo z?y nawyk (ale o tym ju? by?o na forum). Druga sprawa to fosforany, u niekt??rych nieszkodliwe, u niekt??rych mo?e doj?? do krystalizowania si? w spoj??wce. A pozatym przyczyn wysuszania oczu jest wiele, tak naprawd? to przyczyny powinny by? rozpoznane i w miar? moliwo?ci usuni?te, a dopiero potem wspomaganie si? kroplami. Ostatnio zauwa?y?am, ?e w modzie jest wybielanie sobie oczu, wszyscy chc? si? pozby? czerwonych ?y?ek, cuduj? z kroplami, zw?aszcza kobiety (hitem jest Starazolin). Mo?e tak?e nale?y najpierw wy?apa? przyczyn?, a nie ?agodzi? objawy, bo mo?na sobie bardziej zaszkodzi?. Ja mia?am swego czasu ogromny problem z p?kaj?cymi naczynkami, czasem czu?am jakby mi w?o?ono kilka szpilek do oka, oko bola?o, sw?dzia?o itp. Wystarczy?a jedna wizyta u okulisty, kropelki na recept? i rutyna w suplemencie i po sprawie. Za przesuszone oczy winy nie ponosz? same soczewki kontaktowe, mamy klim?, niewietrzone pomieszczenia, suche powietrze, komputery, bardzo z?e o?wietlenie, z?a higiena oczu, z?e nawyki ?ywieniowe i wiele innych czynnik??w. A przede wszystkim pijmy du?o wody! ...koniec mego wieczornego wywodu...
  • bambuko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 08 lutego 2009, 23:05
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: bambuko » 11 lutego 2009, 23:17

    a czy soczewki ReNu maj? konserwanty i s? niebezpieczne dla oka?
    kupi?em sobie dzisiaj i jeszcze nie u?ywa?em, w sumie do tej pory nie mia?em problem??w i potrzeby zakrapiania wcze?niej te?, ale od niedawna nosz? soczewki.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 11 lutego 2009, 23:21

    okonamaroko, 5 lat studi??w biologicznych wyrobi?o we mnie takie zboczenie ;) Po prostu nie s?ysza?am wcze?niej o tym efekcie Starazolinu.

    Olka - dzi?kuj?, wiesz ?e mo?esz mi podrzuca? lektury :)

    Aniula - amen! Zachowam Twoj? skondensowan? wypowied? dla potomno?ci. Mam problem z widocznymi ?y?kami, ale te? og??lnie z naczynkami. Za par? dni mam kontrol?, wi?c popytam czy jest sens, ?ebym nosi?a soczewki cz??ciej ni? okazyjnie. Do wybielania s?u?? te? khole, czyli zio?owe, sypkie linery do oczu arabskiego pochodzenia. S? tanio dost?pne na aukcjach internetowych i... s? ?wietnym sposobem na zwi?kszenie poziomu o?owiu w organizmie.

    bambuko - a jak dok?adnie nazywaj? si? te krople i jaki jest sk?ad na ulotce?
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 11 lutego 2009, 23:46

    my?l? Malla, ?e podsun??a? niekt??rym osobom kolejny pomys? na wybielanie oczu ;). Bambuko pewnie masz ReNu Lubricating & Rewetting Drops - 8 ml, mo?na je stosowa? do soczewek mi?kkich, nie powinno sie stosowa? przy soczewkach twardych. Maj? konserwanty, jak pou?ywasz przez miesi?c to sie krzywda nie stanie. Nie jest te? powiedziane, ?e nie wolno stosowa? w og??le kropli z konserwantami, wszystko jest dla ludzi, tylko z umiarem i rozwag?. Pozdrawiam
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 12 lutego 2009, 00:00

    By?am tym kosmetykiem przez jaki? czas zafascynowana, dop??ki nie postudiowa?am przera?aj?cych danych na temat zawarto?ci metali ci??kich i zagro?enia o?owic? po stosowaniu tego naturalnego, znanego od staro?ytno?ci py?ku. Potencjalnych zach?conych ostrzegam, ?e wystawiaj?cy aukcj? musz? napisa?, ?e produkt nie zawiera substancji szkodliwych, ale to nie oznacza prawdy, serwisy aukcyjne w ?aden spos??b nie weryfikuj? takich informacji. Najlepiej poszuka? tabel w artyku?ach sygnowanych przez FDA. Z tego co sprawdza?am, prawie wszystkie dost?pne na aukcjach w Polsce przekraczaj? normy. Soczewkowiczom sypki produkt, maj?cy bezpo?redni kontakt z okiem i podra?niaj?cy, i tak odpada.
ODPOWIEDZ Posty: 16 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości