ODPOWIEDZ Posty: 12 Strona 1 z 1
wykupiłem okulary i klapa
  • ziomal
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 27 stycznia 2009, 10:43
    Lokalizacja: stÂ?d

    wykupiłem okulary i klapa

    autor: ziomal » 27 stycznia 2009, 10:59

    Wad? wzroku oka lewego mam od urodzenia, w m?odo?ci dobierano mi okulary ale ich nie nosi?em bo ?le widzia?em, teraz technika posz?a naprz??d wiec poszed?em do okulisty, kt??ry przypisa? mi okulary do czytania op+1,5 ol+4,5, dla sprawdzenia poszed?em do innego okulisty i ten przypisa? mi inne op+3, ol+5 ale i tak na dobieraniu nie widzia?em wyra?nie, a okulista powiedzia? ?e tak ma by?, czy ja mam jak?? wad? kt??r? nie da si? skorygowa??
    Ale wykupi?em te s?absze i klapa, nie mog? normalnie czyta?, m?cz? si? szybko bo widz? troch? podw??jnie, czy to trzeba si? przyzwyczai?, czy i?? do reklamacji?
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez ziomal, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 28 stycznia 2009, 19:56

    Zazwyczaj w przypadku 2 r???nych recept wystawionych przez okulist??w, zalecamy i?? do trzeciego i por??wna? u niego jego wyniki z poprzednimi ;) Ze wzgl?du na to, ?e nie jeste?my pewni, czy to kwestia nieprzyzwyczajenia czy z?ych mocy (jak to piekielnie brzmi, "z?e moce"), na Twoim miejscu posz?abym do tego pierwszego lekarza z okularami i drug? recept?.
  • ziomal
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 27 stycznia 2009, 10:43
    Lokalizacja: stÂ?d

    autor: ziomal » 29 stycznia 2009, 16:17

    Tak zrobi? ale u?wiadomcie mnie jeszcze bo to ja wybieram w?a?ciwie okulary, a nie okulista, jak powinno poprawnie by?-zamykam lewe oko i patrz?c przez okular widz? litery wyra?nie, a patrz?c przez lewe oko i lewy okular widz? litery niewyra?nie, czy tak ma by? bo okulista przy doborze powiedzia? mi, ?e idea?u nie b?dzie, a ja mam +4,5 i czuje ?e +6 mo?e bym dobrze widzia? ale czy mo?e by? taka r???nica szkie??bo okulista mi wi?kszych nie pr??bowa?. Dorad?cie bo chcia?bym by? m?drzejszy przy nast?pnej wizycie i naprowadzi? nie maj?cego czasu okulist? i nie wyrzuca? pieni?dzy w b?oto.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 29 stycznia 2009, 16:23

    @ziomal,
    ciezko dyskutowac co powinno byc gdyby mialo byc.
    Czasami nie ma mozliwosci uzyskania jednakowej jakosci obrazu... rozne wrazliwosci siatkowki, czasami roznowzrocznosc wczesniej nie korygowana 'odbija sie' brakiem balansu. Takze taki efekt jaki opisujesz moze wystapic i nie jest powodem zla korekcja.

    Tylko, ze wszystko oczywiscie to gdybania...
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 29 stycznia 2009, 23:08

    Wprawdzie jestem kr??tkowzroczna, ale powiem jak to wygl?da u mnie. Zawsze w miesi?c czy dwa po zrobieniu nowych okular??w, w kt??rych nie widzia?am wszystkiego idealnie, lecz wystarczaj?co do rozpoznawania cen na p???kach i numeru autobusu, odczuwa?am pogorszenie wzroku. Gdy poprzednie okulary rozwali?y si?, zrobi?am badania w kierunku nowych jak najostrzejszych, w wyniku czego od poprzednich s? mocniejsze o 1D i wzros?a moc cylindryczna na oku astygmatycznym. To by?o rok temu, a do tej pory nie zauwa?y?am pogorszenia wzroku. W trakcie badania polega?am na sobie, nie na okuli?cie i wybra?am to, w czym ja widzia?am idealnie. I tego Tobie r??wnie? ?ycz?. Mo?e wystarczy?oby, ?eby? zwi?kszy? moce, mo?e masz astygmatyzm, kt??ry nie pozwala na pe?n? korekcj? szk?ami sferycznymi, mo?e masz niedowidzenie, kt??re powoduje niemo?no?? idealnego skorygowania widzenia na danym oku. Ja bym jednak si? przesz?a do tego okulisty. ?eby nie by?o, ?e za 3 lata trafisz do niego prosz?c o +9D...
  • ziomal
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 27 stycznia 2009, 10:43
    Lokalizacja: stÂ?d

    autor: ziomal » 01 lutego 2009, 12:22

    Mam jeszcze jedno pytanko, zauwa?y?em, ?e gdy prawym okiem widz? wyra?nie przez okulary to lewym z tej odleg?o?ci niewyra?nie i musz? troch? zbli?y? g?ow? a? obraz staje si? wyra?ny ale teraz ju? prawym widz? niewyra?nie, co to za wada oczu czy okular??w, czy jest mo?liwo?? korekcji tego? bo to chyba w tym tkwi m??j problem g???wnie.
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 302
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    autor: mexx » 01 lutego 2009, 14:57

    Rozumiem, ?e widzisz ostry obraz zar??wno prawym jak i lewym okiem, tylko z r???nych odleg?o?ci.
    Je?eli odleg?o?? do czytania dla oka prawego (gdy obraz jest ostry) jest dla ciebie dobra, tzn., ?e szk?o na oku lewym jest za mocne.
    Natomiast, je?eli odleg?o?? ostrego obrazu dla oka lewego jest dla ciebie dobra - soczewka dla oka prawego jest za s?aba.
    Czy jest mo?liwe uzyskanie r??wno ostrych obraz??w dla oka prawego i lewego i takiej samej odleg?o?ci tekstu? Prawdopodobnie tak, ale z ca?? pewnoci? b?dzie mo?na powiedzie? dopiero po ponownym, starannym badaniu , zaczynaj?c od badania do dali. Czy nosisz r??wnie? okulary na dal?
  • ziomal
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 27 stycznia 2009, 10:43
    Lokalizacja: stÂ?d

    autor: ziomal » 01 lutego 2009, 19:23

    Nie nosz? i nie nosi?em nigdy ?adnych okular??w, teraz chcia?em wej?? w tajemniczy ?wiat soczewek i jako, ?e spor? cz??? skromnej wyp?aty wydaj? na leki to chodz? po okulistach z NFZ ale pewnie nie t?dy droga, musz? uzbiera? te 90 z?oty i p??j?? prywatnie.
  • abc
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 17:54
    Lokalizacja: polska

    autor: abc » 01 lutego 2009, 19:37

    Prywatnie przyjmuje ten sam lekarz co w NFZ tylko po godzinach. I r??wnie dobrze mo?e si? zdarzy?, ?e wyrzucisz 90 z?. Inna sprawa, ?e 90 z? za dob??r szkiel to zwykly rozb??j.
    Radz? uda? si? do dobrego zak?adu optycznego, ktory wykonuje r??wnie? badanie. Badanie i okulary zrobi? w tym zak?adzie. Najcz??ciej badanie jest w??wczas bezp?atne. I musi byc dobrze. Nie ma w??wczas zrzucania winy na lekarza (optyk) lub na optyka (lekarz). Jak jest ?le, to zaklad b?dzie robi? tak d?ugo a? b?dzie dobrze, albo zwr??ci kas?, kt??rej jak piszesz nie masz za du?o.
    Przy okazji - przy tak du?ej r???nicy mocy soczewek do czytania, prawdopodobnie do dali jestes funkcjonalnie jednooczny, tzn. jedno oko nie bierze udzia?u w patrzeniu. Chyba powiniene? nosi? okulary na sta?e. Ale to trzeba zbada?. Sam piszesz, ?e w mlodo?ci mia?e? okulary, tylko prawdopodobnmie r??wniez ?le dobrane i dlatego ich nie nosi?e?.
  • ziomal
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 27 stycznia 2009, 10:43
    Lokalizacja: stÂ?d

    autor: ziomal » 01 lutego 2009, 20:20

    Jest blisko mnie zak?ad. C??rce dobiera? tam okulista okulary, dobranie bezp?atne ale pomimo zni?ki 48% ze wzgl?du na wiek zap?aci? bym za okulary ok 400z?, co? tam drogo.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez ziomal, łącznie zmieniany 1 raz.
  • abc
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 17:54
    Lokalizacja: polska

    autor: abc » 01 lutego 2009, 21:15

    Faktycznie masz pecha. Pewnie masz 48 lat. Mo?e by przenie?? sw??j zaklad do twojej miejscowo?ci? Oprawk? juz masz. Trzeba tylko zbada? i wymieni? soczewki (a mo?e tylko jedn?). Trzeba pochodzi? i popyta?. Mo?e w innym zakladzie b?dzie taniej. Za wymian? soczewek z badaniem (podstawowe plastiki z podstawowym antyrefleksem) nie powiniene? zap?aci? wi?cej jak ok. 100 - 120 zl i to bez znizki.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 01 lutego 2009, 22:12

    Ten zak?ad z promocj? "jaki wiek, taka zni?ka" odpu?? sobie, je?li zale?y Ci na cenie.
ODPOWIEDZ Posty: 12 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości