ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
Astygmatyzm - skuteczność okularów
  • Gość

    Astygmatyzm - skuteczność okularów

    autor: Gość » 27 grudnia 2008, 02:09

    Mimo iz mam dobierane dwukrotnie przez okuliste szkla, to przy dluzszym czytaniu (40-60 minut) oczy strasznie mi sie mecza.

    Czy prawidlowe okulary moga calkowicie 'zredukowac' astygmatyzm (mam w granicach -1)? czy to raczej normalne, ze nawet w okularach, oczy mecza mi sie szybciej niz zdrowej osobie?
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
  • kosinka14
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 34
    Rejestracja: 08 grudnia 2008, 19:02
    Lokalizacja: Olsztyn

    autor: kosinka14 » 27 grudnia 2008, 13:27

    dobrze dobrane okulary powinny calkowicie redukowac astygmatyzm a oczy nie powinny sie tak szybko meczyc:)
    xD
  • Gość

    autor: Gość » 27 grudnia 2008, 15:17

    Kosinka jestes pewna?Nie sadze...
    To zalezy jaki sie ma astygmatyzm, nie zawsze nawet najlepiej dobrane okulary likwiduja calkowice astygmatyzm, i i tak sie widzi nie za dobrze w takich okularach.A jesli oczy sie mecza w okularach przy czytaniu,to sprobuj czytac bez okularow.
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 27 grudnia 2008, 18:46

    trzynasty pisze:Kosinka jestes pewna?Nie sadze...
    A jesli oczy sie mecza w okularach przy czytaniu,to sprobuj czytac bez okularow.
    W przypadku astygmatyzmu to raczej nie mo?liwe, bo obraz jest ca?y czas nieostry bez wzgl?du na odleg?o??. Astygmatyzm w granicach cyl-1 nie jest a? tak du?y, cho? rzeczywi?cie czasem trudno dobra? odpowiednie szk?a.
    Wiesz, czytanie przez 40-60 min jest dla oczu zawsze do?? du?ym wysi?kiem, nale?y pami?ta? o robieniu przerw, odpowiednim o?wietleniu i odleg?o?ci od monitora czy tekstu . Mo?na tak?e spr??bowa? suplement??w z lutein?.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 28 grudnia 2008, 15:51

    vic, a dobrze w nich widzisz? Nie narzekasz na zakrzywianie, rozmazanie obrazu itp.?
    Oczy nie lubi? czytania bez przerwy, niezale?nie czy z wad?, czy bez. Nie lubi? te? s?abego, migotliwego o?wietlenia. I nie lubi? rzadko mruga?, co wyst?puje przy czytaniu i ogl?daniu TV. Twoje oczy jak w zegarku sugeruj? Ci czas, w kt??rym lekarze zalecaj? robienie przerwy i patrzenie w dal :)
  • Gość

    autor: Gość » 01 stycznia 2009, 20:39

    Jesli chodzi o samo widzenie, to widze dobrze. Ale dzisiaj udalo mi sie przeczytac 120 stron (oczywiscie nie naraz, przez caly dzien) i to w nowych okularach, wiec moze sie poprawi.

    Tak czy inaczej sprobuje jakichs suplementow.

    Oswietlenie tez raczej jest dobre (w zyrandolu 3 'normalne' zarowki a tekst oswietlony bezposrednio lampka ze swiatlem 'halogenowym').
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości