ODPOWIEDZ Posty: 23 Strona 1 z 1
astygmatyzm, zamazany obraz w soczewkach
  • gorilla
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 29 września 2008, 22:23
    Lokalizacja: UK

    astygmatyzm, zamazany obraz w soczewkach

    autor: gorilla » 29 września 2008, 22:34

    Witam
    jestem nowym uzytkownikiem tego forum, i przepraszam jesli nie powinienem pisac takiego pytania :)
    R - sph +6,75, cyl -0,75, axis 90,0
    L - sph +7,00, cyl -2,50, axis 150,0
    astygmatyzm
    Wiec tak nosze soczewki od dw??ch tyg. i powiem ze sa bardzo s?abe, tzn moge w nich np. czytac ksiazki itd. ale w por??wnaniu z okularami to nie sa tak bardzo ostre
    czy sa jakies mocne soczewki kt??re by poprawi?y mi widocznosc?;)
    okulistka powiedzia?a mi ze raczej nie i przepisa?a te co mam...og??lnie to za duzo o nich nie wiem...ehh
    i mam jeszcze jedno pytanie bo za bardzo sie nie orientowa?em nigdy moja wada i za duzo na ten temat nie wiem, ale wydaje mi sie ze jakis rok temu mia?em wade cos ko?o +4 na prawym i +5 an lewym oku, czy to mozliwe ze po przepisaniu przez okuliste s?abszych okular??w m??j wzrok tak sie zepsu??? :(
    Bardzo Dziekuje za odpowiedzi
    i je?eli co? przeskroba?em to z g??ry przepraszam;) :ban:
    Pozdrawiam
    Rafal...
    Ostatnio zmieniony 01 października 2008, 11:11 przez gorilla, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 30 września 2008, 07:52

    Bana na pewno nie dostaniesz :P Mog? si? tylko przyczepi? do tytu?u w?tku - prosiliby?my o zmian?, bo tytu? powinien sugerowa? co znajduje si? w tre?ci.

    Rozumiem, ?e moce, kt??re poda?e?, dotycz? soczewek? A jakie masz moce w okularach? Jakie masz soczewki?

    Niestety, w przypadku astygmatyzmu w doborze soczewek nieraz idzie si? na kompromis, bo nie jest tak ?atwo idealnie skorygowa? nimi t? wad?.
  • gorilla
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 29 września 2008, 22:23
    Lokalizacja: UK

    autor: gorilla » 30 września 2008, 19:44

    mi sie wydaje ze te dane co poda?em to moja wada, takie powinienem nosic okulary, a soczewki mam napewno s?absze...
    jak sie rozwija rynek soczewek na swiecie? czy to idzie do przodu i ludzie z wieksza wada beda mogli nosic soczewki, czy to stoi w tym samym miejscu i nie za bardzo widac aby jako?? soczewek szla na prz??d?:)
    Jutro mam wizyte u okulisty to wypytam o podstaw bo sam sie nie orientuje co i jak :(
    I jeszcze czy przy tej wadzie co poda?em da sie dobrac jakies w miare dobre soczewki kt??re beda tej jakosci co okulary czy te co mam to szczyt mozliwosci jak narazie??:)
    DZieki z g??ry za odpowiedzi
    ps. Tytu? dobrze poprawiony?;)
    Pozdrawiam
    Rafa?
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 30 września 2008, 21:33

    gorilla pisze:jak sie rozwija rynek soczewek na swiecie? czy to idzie do przodu i ludzie z wieksza wada beda mogli nosic soczewki, czy to stoi w tym samym miejscu i nie za bardzo widac aby jako?? soczewek szla na prz??d?:)
    Jasne ?e tak :) zgodnie z powiedzeniem 'kto stoi w miejscu ten si? cofa' producenci soczewek stale rozwijaj? swoje produkty, np. stosunkowo niedawno wprowadzone AirOptix Individual z ogromnym zakresem mocy od -20 do +20...

    Dla Twojej wady w najbli?szym czasie powinny zosta? wprowadzone nowe moce AirOptix for Astigmatism, o czym by?o ju? na forum, ale trzeba jeszcze troch? poczeka?. Tak jak napisa?a Malla, czasem wybierany jest kompromis. Je?li masz czas, pieni?dze i silne nerwy (:P) to mo?esz pochodzi? do r???nych okulist??w i (pod ich kontrol?) pr??bowa? innych soczewek, byleby nie przesadza? ;)
    \
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 30 września 2008, 22:38

    Jak mo?esz nie wiedzie?, czy to moce okularowe czy soczewkowe? Nie jeste? tego najzwyczajniej ciekawy? :zawstydzony: Oj, silne nerwy mog? Ci by? potrzebne, trzymam kciuki!
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 302
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    autor: mexx » 30 września 2008, 22:53

    mi sie wydaje ze te dane co poda?em to moja wada, takie powinienem nosic okulary, a soczewki mam napewno s?absze...
    S?absze, ni? w okularach? Mo?e jednak sie mylisz. A mo?e nie , co mog?oby t?umaczy? twoje wcze?niejsze spostrze?enie:
    Wiec tak nosze soczewki od dw??ch tyg. i powiem ze sa bardzo s?abe, tzn moge w nich np. czytac ksiazki itd. ale w por??wnaniu z okularami to nie sa tak bardzo ostre
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 01 października 2008, 10:28

    Masz jakie? opakowanie po nich albo metryczk? od lekarza? To jest karteczka typu "nosz? soczewki o mocy: n, n" z piecz?tk? lekarza, zazwyczaj z logo producenta lub salonu.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 01 października 2008, 10:33

    autorze prosze, sprecyzuj ten temat, by innym ulatwic wyszukiwanie.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • gorilla
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 29 września 2008, 22:23
    Lokalizacja: UK

    autor: gorilla » 01 października 2008, 11:10

    no dobra to teraz wiem co i jak ?chyba:(
    (og??lnie ciezko sie rozczytac ale to mniej wiecej wyglada tak)
    EVM Premium/Proclear, cooperusion?
    R, Base Curve 8,6 Diameter 14,2 Sph +6,00
    L, ...to samo ;)
    wiec tak rozmawia?em z okulistka, i mi wyt?umaczy?a mniej wiecej tak, ze pr??bowalismy soczewki toryczne?na m??j astygmatyzm, na lewe oko ale nic nie pomog?o, wiec z tego co kumam to mam normalne soczewki i dlatego s?abiej niz w okularach jest (wyt?umaczy?a mi czemu w okularach widze wyrazniej)
    i teraz nie wiem czy w przysz?osci wyjdzie jakis patent na te moje lewe oko czy ca?y czas bedzie tak s?abo jak jest??ona mi powiedzia?a ze w przysz?osci mozemy spr??bowac czegos nowego ale nie gwarantuje mi satysfakcji;)
    Dziekuje wszystkim za uwage:)
    Pozdrawiam
    Rafa?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 01 października 2008, 13:46

    To teraz jest wszystko jasne :D
    Z astygmatyzmem mo?e by? problem, ale kilka dobrych firm ma soczewki toryczne, wi?c je?li nie masz nietypowych rozmiar??w oczu, powiniene? m??c dobra? je z sukcesem.
    Troch? dziwne, ?e na obydwu oczach masz +6D przy r???nej wadzie... Wprawdzie +6 to maksymalna moc dodatnia tych soczewek, ale widzenie powinno by? w miar? proporcjonalne na obydwu oczach... Na Twoim miejscu skonsultowa?abym si? z t? okulistk?, ale prosz?c o wyja?nienie, dlaczego wybra?a takie moce i dlaczego nie chce dobra? Ci zwyk?ych torycznych. Cylinder -2,5D to ju? spory cylinder...
  • gorilla
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 29 września 2008, 22:23
    Lokalizacja: UK

    autor: gorilla » 01 października 2008, 20:28

    no z tego co sie dowiedzia?em to toryczne mi nie pomagaja na te lewe oko, og??lnie z prawym okiem jest wg mnie super, i dzieki temu moge jakos fnkcjonowac w soczewkach bo juz z samym lewym jest tragedia:/
    Mam nadzieje ze przyjda dobre czasy dla moich oczek :prosze:
    niestety nie mam pojecia co znacza te oznaczenia wiec sie nie wypowiem czy 2,5 cyl to duzo :> musze zaczac cos czytac na te tematy :gwizd:
    za miesiac bede w polsce to moze odwiedze polskiego okuliste i zobacze co on mi powie na temat pracy swojej kolezanki po fachu z zachodniego kraju :tak:
    Pozdrawiam
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 02 października 2008, 00:09

    Je?li moce zwyk?ych soczewek torycznych Ci nie pasuj?, mo?na spr??bowa? roczne, zazwyczaj maj? szerszy zakres... Dopiero co podawa?am przyk?adowe nazwy.
  • gorilla
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 29 września 2008, 22:23
    Lokalizacja: UK

    autor: gorilla » 02 października 2008, 00:32

    ooo no to masz browara u mnie: :prosze:
    kurde ile rzeczy cz?owiek moze sie dowiedziec od innych ludzi :spoko:
    no to jak bede w pl to od razu atakuje okuliste :tak:
    Pozdrawiam
  • akibarubin
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 8
    Rejestracja: 12 grudnia 2007, 11:36
    Lokalizacja: Koszalin

    biofinity a astygmatyzm

    autor: akibarubin » 06 października 2008, 13:26

    U mnie okulista s?owem nie wspomnia? ?e powinienem nosi? soczewki toryczne, a z badnia kontrolnego wysz?o mu: OP - sph -5,5 i cyl -2,00 OL - sph -5,5 i cyl -1,25. Od wielu lat nosz? soczewki Proclear Compatibles o mocy -6,5 /tak mia?em dobrane/ i jak wspominano wcze?niej s? one rewelacyjne pod wzgl?dem komfortu zw?aszcza do komputera. Ciekawi mnie jednak czy przy takiej wadzie warto przerzuci? si? na soczewki toryczne? B?d?c pod 'wp?ywem' tego forum jaki? czas temu zdecydowa?em si? przerzuci? na pono? zdrowsze dla oka soczewki silikonohydro?elowe - pierwsza pr??ba z Air Optix Night and Day to katastrofa oko ?zawi?ce i piek?ce wi?c soczewki do kosza ; drugi podej?cie /po peanach zachwytu kolegi 'zakochanego'/ to biofinity - wytrzyma?em 4 dni ci?gle co? ciut uwiera?o a obraz nie tak wyra?ny jak w proclearach ; po kilkunastu dniach jeszcze jedna pr??ba z bofinity no i o dziwo zdecydowanie lepiej - nic nie uwiera niemniej obraz czasami si? troszk? rozmazuje. Zastanawiam si? czy to 'zas?uga' silikonu ?e biofinity maj? gorsz? ostro?? i sk?onno?? do rozmazywania obrazu w por??wnaniu do hydro?eli np. proclear? I prosz? o sugesti? czy zostaj?c przy biofinity czyli soczewkach sferycznych ten m??j astygmatyzm trzeba jako? skorygowa? daj?c np. wi?ksze moce? A tak na marginesie /pytanie do Lemura/ czy po prostu warto zmienia? soczewki na silikonohydro?elowe je?li przez wiele lat noszenia proclear czu?em si? nich ?wietnie? Parametry producent??w to jedno a nasze samopoczucie i komfort to drugie /wa?niejsze chyba/ - obie te rzeczy powinny ale nie zawsze musz? z sob? korelowa?.
    Pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 06 października 2008, 14:21

    akibarubin pisze:czy po prostu warto zmienia? soczewki na silikonohydro?elowe je?li przez wiele lat noszenia proclear czu?em si? nich ?wietnie?
    wszystko pod kontrola, czasami warto przejsc, aby oko odetchnelo bardziej, jednak czasami po dlugoletnim korzystaniu z hydrozeli, silikonowo-hydrozelowe po prostu draznia i trudno dopatrzec sie przyczyny tego.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 06 października 2008, 18:45

    akibarubin pisze:zy zostaj?c przy biofinity czyli soczewkach sferycznych ten m??j astygmatyzm trzeba jako? skorygowa? daj?c np. wi?ksze moce?
    Ale w?a?nie tak masz, moce wi?ksze o 1D :D Troch? mnie dziwi, ?e przy niema?ym astygmatyzmie widzisz w nich ?wietnie, gratulacje!
  • akibarubin
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 8
    Rejestracja: 12 grudnia 2007, 11:36
    Lokalizacja: Koszalin

    autor: akibarubin » 07 października 2008, 12:54

    W pi?tek id? do okulisty na zakup nowego kompletu soczewek no i przede mn? decyzja czy zosta? przy starych Proclearach czy jednak pr??bowa? dalej Biofinity. Opieraj?c si? na wypowiedziach ekspert??w jw. Malla i Lemur :tak: zak?adam ?e:
    1. jednak warto nosi? silikonohydro?ele z uwagi na wysoki Dk/t /paramerty rules!/ mimo czasami ciut gorszego komfortu widzenia ni? w Proclearach
    2. mimo sugestii optyka ?e -6,00 to dla mnie w sam raz /na oba ocz?ta/ domaga? si? chocia? o -0,5 dpt wi?kszej mocy z uwagi na astygmatyzm
    3. tak z ciekawo?ci /do os??b nosz?cych toryczne/ - czy komfort ich noszenia jest w zasadzie taki sam jek sferycznych, czy s? jednak jakie? ale ...?
    :papa:
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 07 października 2008, 18:09

    Pr??bowa?am przenie?? si? z Proclear toric na Air Optix for astigmatism, nie pomog?a lekka zmiana mocy, ca?y czas obraz mia?am zamazany. Do tego komfort noszenia by? o wiele gorszy. Wr??ci?am do swoich starych, sprawdzonych Proclear??w. Chcia?am p??j?? za "rozwojem techniki", niestety w moim przypadku nie da rady. Tylko,?e moje oczy nale?? do kategorii "wra?liwe" a do tego jestem alergikiem. Mam nadziej?,?e Twoje do?wiadczenia w tym wzgl?dzie b?d? inne. Ka?dy organizm jest inny, wi?c to,?e akurat dla mnie Air Optixy si? nie nadaj?, nie oznacza,?e dla Ciebie nie b?d? dobre. Czasem, aby m??c co? por??wna?, trzeba samemu wypr??bowa?.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 07 października 2008, 21:03

    Daisy pisze:y. Tylko,?e moje oczy nale?? do kategorii "wra?liwe" a do tego jestem alergikiem.
    Proclear s? w?a?nie zalecane dla os??b, kt??re maja problemy z alergiami oraz maja wra?liwe oczy. Z tego co pami?tam kilku u?ytkownik??w forum z podobnymi "problemami", wybra?o Proclear i wypowiada?o si? o nich bardzo pozytywnie.

    Co do zmiany na nowsza generacje, jak Lemur ju? pisa?, czasem po prostu przystosowanie do nowego materia?u wymaga czasu, a czasem mo?e si? te? zdarzy?, ?e oczy rzeczywiscie nie b?d? tolerowa?y tych nowo?ci - kwestia indywidualna.

    Z moich obserwacji mog? wyci?gn?? wnioski, ?e produkty CooperVision s? zadziwiaj?co uniwersalne tzn. narzeka na nie najmniej os??b. Mo?e to by? jednak spowodowane tym, i? soczewki tej firmy nie s? tak popularne na naszym rynku, jak cho?by produkty J&J,Ciba Vision Czy B&L.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Fasida
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 13 października 2008, 21:14
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: Fasida » 13 października 2008, 21:40

    A co si? stanie jak np soczewka jest miesi?czna i po miesi?cu nadal si? j? zak?ada przez kolejny tydzie?? Przecie? taka soczewka chyba nie mo?e z dnia na dzie? przesta? dzia?a?. Oczywi?cie wiem, ?e takm nie wolno po ?adnym pozorem robi?, ale ciekawa jestem...
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 13 października 2008, 23:34

    To zale?y. Miesi?c to bezpieczny czas u?redniony. Niekt??rzy nawet tyle nie powinni nosi?, ale nosz?, bo przecie? za tyle zap?acili... Inni b?d? mieli soczewki po miesi?cu jak po tygodniu u?ywania. Materia? soczewki biodegraduje, zapycha si? z?ogami bia?kowymi, kt??re nie s? ca?kowicie usuwane przez p?yny. Na tych osadach rosn? bakterie, tworz? si? wolne rodniki. Poza tym powstaj? uszkodzenia mechaniczne i zmniejsza si? zawarto?? wody. W USA standardem s? 2 tygodnie, znalaz?am ameryka?skie sklepy internetowe, w kt??rych nasza kwartalna Optima jest zalecana do u?ytku przez tydzie?-dwa. Wyrzucane soczewki nie s? po takim czasie zmasakrowane jak po miesi?cznych maratonach, s? bezpieczniejsze, mniej pacjent??w cierpi na stany zapalne. Podoba mi si? ameryka?skie podej?cie i ustalanie trybu noszenia przez lekarza, a nie przez producenta. U nas, jak kto? bierze soczewki typu N&D to od razu my?li, ?e mo?na w nich spa?, bo lekarz nawet nie wspomni o kontroli pod tym k?tem...
  • Nata
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 14 października 2008, 15:30
    Lokalizacja: Poland

    autor: Nata » 14 października 2008, 16:07

    mam pytania odno?nie soczewek, do tej pory nosi?am okulary wi?c nie za bardzo si? orientuj? i przepraszam za ewentualne b??dy
    Mam astygmatyzm i kr??tkowzroczno?? i nie wiem czy s? na to kontakty.Je?li s? to prosze o informacje

    oto moja wada wzroku

    (do dali)
    oko prawe- (sfera)-2,5 (cylind.)-0,5 (o?) 80
    oko lewe- (sfera)-2,0 (cylind.)-0,5 (o?) 125
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 października 2008, 16:44

    Nata pisze:i nie wiem czy s? na to kontakty.Je?li s? to prosze o informacje
    Na Twoja wade spokojnie znajda sie soczewki, ale musza byc dobrane przez specjaliste.
ODPOWIEDZ Posty: 23 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości