ODPOWIEDZ Posty: 60
Soczewki Kwartalne Soflens38/optima Warto Je Kupić?
  • 4424
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 36
    Rejestracja: 16 sierpnia 2008, 18:51
    Lokalizacja: PL

    Soczewki Kwartalne Soflens38/optima Warto Je Kupić?

    autor: 4424 » 16 sierpnia 2008, 19:56

    Witam Wszystkich,


    Co s?dzicie o soczewkach Bausch&Lomb Soflens38/Optima FW?

    Mo?na je kupi? juz za kilkana?cie z?otych co czyni z nich bardzo okazyjn? ofert? lecz nie wiem jak jest z ich jako?ci??

    Dopiero zaczynam nosi? soczewki, obecnie mam J&J Acuvue Oasys sferyczne/bc, 8.4, dia,14mm./ 3dzie?/ dwutygodniowe, lecz niestety nie s? one do?? wygodne.

    Chcia?bym kupi? w miar? tanie i dobre soczewki miesi?czne, mog? by? kwartalne lecz nie wiem czy to dobry wyb??r. Prosz? o pomoc w wyborze.


    Chcia?em si? jeszcze zapyta? czy p?yn EYE SEE Only One solution jest dobr? propozycj??

    I jeszcze jedna sprawa czy s? jakie? przeciwwskazania do noszenia soczewek podczas uprawiania sport??w? bieganie, gry zespo?owe?


    Pozdrawiam.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez 4424, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 16 sierpnia 2008, 21:01

    To jest stary typ soczewek, za granic? sprzedawane s? jako 2 tyg. co samo za si? m??wi. Maj? nisk? przepuszczalno?? tlenu. Lepiej kupi? miesieczne a zdrowsze. Zdrowie oczu jest najwa?niejsze. Jest wiele soczewek lepszych i zdrowszych, a przy okazji nie drogich tak bardzo.

    PS> Poszukaj temat??w na ten temat.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 16 sierpnia 2008, 21:31

    4424 pisze:I jeszcze jedna sprawa czy s? jakie? przeciwwskazania do noszenia
    ogolnie to powinien sprawdzic specjalista czy wogole sa.. bo z postu wnioskowac mozna ze na wlasna reke... Twoje oczy!
    4424 pisze:Co s?dzicie o soczewkach Bausch&Lomb Soflens38/Optima FW?
    wiele juz bylo na forum..
    np:
    - http://forum.optometria.info.pl/viewtopic.php?t=574
    - http://forum.optometria.info.pl/viewtopic.php?t=299

    wiecej pomoze znalesc wyszukiwarka
    http://forum.optometria.info.pl/search.php

    4424 pisze:Chcia?em si? jeszcze zapyta? czy p?yn EYE SEE Only One solution jest dobr? propozycj??
    i znowu obszerny watek o plynach
    - http://forum.optometria.info.pl/viewtopic.php?t=223
    no i wyszukiwarka
    http://forum.optometria.info.pl/search.php
  • 4424
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 36
    Rejestracja: 16 sierpnia 2008, 18:51
    Lokalizacja: PL

    autor: 4424 » 16 sierpnia 2008, 21:38

    Takie rzeczy s? chyba tylko w Polsce, ?eby co? wa?nego dla zdrowia by?o sprzedawane z 6 krotnym d?u?szym terminem u?ytkowania. A gdybym korzysta? z tych soczewek 2-3 tygodnie to warto je kupi?? Cena za 1 szt. to 10z?. a za 6-53z?.

    Szuka?em innych soczewek ale jak si? okaza?o wielkim problemem jest m??j promie? krzywizny /bc 8,4/. Czy b?d? odczuwa? r???nic? mi?dzy 8,4mm a 8,6mm ?
    Czy s? jakie? inne soczewki godne polecenia?
    Prosz? o pomoc, gdy? nied?ugo b?d? musia? kupi? nowe.
    A w lektur? forum ju? si? wci?gn??em.

    Pozdrawiam.

    Soczewki Focus/Air Optix Night&Day 3 szt 8,4 - jedyn? alternatyw? jak? znalaz?em s? te soczewki 3szt. za 80z?. warto?

    ---

    Dzi?kuj? za pomoc.




    ------

    Poczyta?em te w?tki i jednak doszed?em do wniosku, ?e lepiej lepiej kupi? co? lepszego ni? te tanie Optimy.
    Tylko jest taki problem, ?e bardzo bardzo ma?o jest takich soczewek /bc 8,4/ na miesi?c.
    Czy zmiania z 8,4 na 8,6 zaszkodzi czym??
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 16 sierpnia 2008, 22:27

    4424 pisze:Czy zmiania z 8,4 na 8,6 zaszkodzi czym??
    krzywizna nie stanowi jedynego wyznacznika w doborze soczewek. Wazna jest rowniez srednica soczewki i te dwa parametry (+ material) maja kolosalne znaczenie w doborze soczewek jak i komforcie uzytkowania.

    Obszerny watek...
    viewtopic.php?t=318

    A szczerze to moim zdaniem kazda z soczewek bedzie lepsza niz "historyczna juz" OptimaFW, poza tym porownanie Night&Day do OptimyFW - to ciekawe zestawienie :P
    N&D to silikonowo-hydrozelowa soczewka, czyli nalezy do najnowszej generacji.
  • 4424
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 36
    Rejestracja: 16 sierpnia 2008, 18:51
    Lokalizacja: PL

    autor: 4424 » 16 sierpnia 2008, 22:44

    Dzi?kuj? Ci za odpowied?.
    Ale prosz? Ci? r??wnie?, ?eby? mi doradzi?, albo chocia? pokaza? co jest dost?pnego dla moich wymiar??w. Bo znalaz?em tylko te dwie ww.

    BC 8,4
    ?rednicy nie mam nigdzie wypisanej ale te kt??re u?ywam /J&J Acuvue Oasys/ maj? DIA 14mm.

    Szuka?em ju? i nic nie mog? innego znale??.
    Najbardziej odpowiada?yby mi soczewki miesi?czne ale w tym wypadku rozwa?? ka?d? ofert?.
    Je?eli zostan? przy swoich J&J /2 tyg/ to koszt p???rocznego u?ytkowania wyniesie mnie a? 300z?.(+/-) i p?yn.
    A za optimy kwartalne zap?aci?bym /gdybym nosi? je 1miesi?c/ 60z?. + p?yn.

    Nie chc? oszcz?dza? na wzroku ale te 1 koszty s? zdecydowanie za du?e.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 16 sierpnia 2008, 22:51

    4424 pisze:Ale prosz? Ci? r??wnie?, ?eby? mi doradzi?
    udaj sie gdzies do gabinetu, ktory w cenie badania oferuje soczewki probne, tak aby specjalista zalozyl Ci soczewki, sprawdzil zachowanie sie jej na oku itp, itd... to najlepsze rozwiazanie. Nigdy nie polecam w taki sposob w jaki mnie prosisz. Bo to ze bedziesz czul soczewke na oku OK, nie oznacza ze jest dobra soczewka. Wiec z tego wzgledu najlepszym rozwiazaniem - jezeli juz chcesz zmienic soczewki bedzie zrobienie tego w opisany przeze mnie sposob.
  • 4424
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 36
    Rejestracja: 16 sierpnia 2008, 18:51
    Lokalizacja: PL

    autor: 4424 » 16 sierpnia 2008, 23:14

    Dok?adnie tak by?o jak napisa?e?.

    Poszed?em do gabinetu, pani okulistka mnie zbada?a i za?o?y?em pierwsze soczewki J&J Acuvue Oasys/ i okaza?o si?, ?e pasuj?. Pani "specjalistka" m??wi?a, ?e idealnie. Dosta??m jeszcze p?yn i pojemnik. Jednak ?mierdzi mi to sponsoringiem. Do tego za pierwszym razem wszystko super.., ale mo?e tak jest.

    Te soczewki J&J s? 2 tygodniowe, mam je ju? 3 dzie? z czego 2 dni nosi?em je po kilka godzin (w 1, 4 a w 2 z 7godz.). Do lewego oka soczewka dopasowa?a mi si? dobrze, lecz w prawym czuje cia?o obce a bardziej jakbym mia? jaki? paproch w oku.

    Jednak jak minie termin 2 tyg. soczewki strac? swoj? wa?no?c to chcia?bym kontynuowa? noszenie, lecz jest baardzo ograniczony wyb??r. Tylko bardzo drogie J&J 2tyg. i tanie lecz ma?o polecane Optimy, inne, kt??re znalazlem ie spe?niaj? moich wymiar??w.
    A wizyt? kontroln? mam po 4tyg.

    I moje pytanie co mam robi? w takiej sytuacji? Kupi? znowu J&J czy co? innego, tylko co? Chcia?bym mie? list? chocia? kilku soczewek r??znych producent??, kt??e spe?niaj? moje wymiary bc 8,4 dia 14,00mm. Ale s? tylko Optimy i J&J
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 16 sierpnia 2008, 23:24

    4424 pisze:ednak ?mierdzi mi to sponsoringiem. Do tego za pierwszym razem wszystko super.., ale mo?e tak jest.
    moze byc tak, ze pasuje. Jednak po to sa wizyty kontrolne aby to wyjasnic. Moze sie okazac, ze dobor super, ale po 2-4dniach okazuje sie ze pojawia sie uczulenie na silikon (rzadko, ale bywa), albo material za sztywny, albo to, czy tamto...

    Dziwi mnie ze dopiero za miesiac masz wizyte kontrolna... przewaznie powinna byc IMHO do 4-7dni od momentu dopasowania, aby moc zaobserwowac jakies zmiany czy porozmawiac z klientem o komforcie.

    Coz... zycie.
  • 4424
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 36
    Rejestracja: 16 sierpnia 2008, 18:51
    Lokalizacja: PL

    autor: 4424 » 16 sierpnia 2008, 23:44

    Tak a w dodatku okulistka powiedzia?a zebym wczesniej zadzwoni? i sie nie rejestrowa? /rejestracja jest co 20min od okreslonej godzi, np. 15.00 15.20 15.40 .../ bo wizyta konkreolna bedzie "bardzo kr??tko trwa?a" wi?c domyslam si?, ?e zapyta si? tylko czy si? dobrze czu?em w soczewkach kt??re mi da?a wczesniej.


    M??g?by? mi odpowiedzie? na takie pytania?



    1. Czy jest odczuwalna r??znica mi?dzy soczewkami BC=8,4 DIA=14mm i BC=8,6 DIA=14,2?

    2. Czy s? jeszcze w og??le jakie? soczewki opr??cz moich J&J, i tych Optima o wymiarach BC=8,4mm i DIA =14mm? /opr??cz rocznych/

    3.Czy na moim miejscu wzi??by? J&J czy Optimy, zak?adaj?c, ?e obie soczewki pasuj? dobrze, i patrz?? na koszty. (300zl./6mies j&j i 60zl./6mies optimy)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 17 sierpnia 2008, 00:05

    4424 pisze:1. Czy jest odczuwalna r??znica mi?dzy soczewkami BC=8,4 DIA=14mm i BC=8,6 DIA=14,2?
    moze tak, moze nie. Pisalem ze nie tylko parametry ale i material ma znaczenie. Wiec ciezko bedzie na odleglosc.
    4424 pisze: 2. Czy s? jeszcze w og??le jakie? soczewki opr??cz moich J&J, i tych Optima o wymiarach BC=8,4mm i DIA =14mm? /opr??cz rocznych/
    ciezko bedzie o tych samych - ale mi bez katalogow rowniez :)
    4424 pisze: 3.Czy na moim miejscu wzi??by? J&J czy Optimy, zak?adaj?c, ?e obie soczewki pasuj? dobrze, i patrz?? na koszty. (300zl./6mies j&j i 60zl./6mies optimy)
    Tych soczewek (OptimaFW) ja nie oferuje i trzymam sie z daleka od nich. :boks:
    4424 pisze:?e zapyta si? tylko czy si? dobrze czu?em w soczewkach kt??re mi da?a wczesniej.
    no to powiedz, ze sie zle w nich czujesz i wogole opowiedz wszystko i tyle. Przeciez tak sie robi.
  • 4424
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 36
    Rejestracja: 16 sierpnia 2008, 18:51
    Lokalizacja: PL

    autor: 4424 » 17 sierpnia 2008, 00:19

    Tak, tylko jak opowiem wszystko to przecie? nie zmieni mi to rozmiaru BC.
    i z dobrych soczewek zostanie tylko rynek monopolowy czy J&J.
    Ew. mog? si? jej spyta?, czy zmiana na inne z innym rozmiarem BC spowoduje r??znic? w noszeniu.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 17 sierpnia 2008, 00:25

    4424 pisze:tylko jak opowiem wszystko to przecie? nie zmieni mi to rozmiaru BC.
    Ale napisalem Ci ze BC nie jest JEDYNYM wyznacznikiem. Manipulacja dodatkowo SREDNICA (DIA) soczewki rowniez powoduje ze soczewka staje sie bardziej stroma/plaska. A przy jednoczesnej zmianie BC/DIA mozna uzyskac odpowiednik.

    Podalem Ci link do watku przyklejonego o krzywiznie - tam wiele juz zostalo napisane na ten temat.
  • 4424
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 36
    Rejestracja: 16 sierpnia 2008, 18:51
    Lokalizacja: PL

    autor: 4424 » 17 sierpnia 2008, 00:28

    Aha, wi?c jest szansa, ?e znajd? co? odpowiedniego.
    Dzi?ki za informacje.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 17 sierpnia 2008, 10:02

    4424 pisze:Aha, wi?c jest szansa, ?e znajd? co? odpowiedniego.
    z duzym prawdopodobienstwem - tak.
  • 4424
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 36
    Rejestracja: 16 sierpnia 2008, 18:51
    Lokalizacja: PL

    autor: 4424 » 17 sierpnia 2008, 15:42

    Dzisiaj za?o?y?em soczewki mam je ju? 3godziny i niestety moje oczy czuj? si? tak jakby by?a 1-2 w nocy, czyli s? zmeczone.
    Dopasowanie soczewek do oczu wyglada tak, ?e na lewym jest w porz?dku natomiast na prawym oku odczuwam ma?y dyskomfort tzn. jakbym mia? jaki? ma?y paproch w oku.
    Do tego wydaje mi si?, ?e na prawym oku mam lekko za s?ab? soczewk?, jak siedze przy komputerze to moje oczy s? jeszcze bardziej zm?czone, lewym okiem jak czytam tekst to widz? go ok natomiast prawym jest lekko rozmazany
    Czy z takimi objawiami powinieniem si? wcz?sniej zg?osi? do okulistki? /1 wolny termin to czw./ czy czeka? na wizyt? konktroln? po 1 miesi?cu?

    Prosze o odpowied?.
    Pozdrawiam.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 17 sierpnia 2008, 18:14

    4424 pisze:Czy z takimi objawiami powinieniem si? wcz?sniej zg?osi? do okulistki?
    uniemozliwione masz noszenie soczewek, wiec udaj sie jak najpredzej.
  • 4424
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 36
    Rejestracja: 16 sierpnia 2008, 18:51
    Lokalizacja: PL

    autor: 4424 » 17 sierpnia 2008, 19:32

    Powiem tak, soczewki na dworze s? bardziej kompatybilne z moimi oczami ni? w zamknietych pomieszczeniach.
    teraz po calym dniu i z tego ost. 2-3 godzinach na dworze moge powiedziec sa og??lnie jest ok.I co dziwnego sa dobrze dopasowane na obu oczu. I te moje J&J jak na moje odczucie lepiej sie spisuja na otw. terenie. Oczy mi sie nie mecza tak bardzo jak cos obserwuje z daleko niz jak cos czytam na komputerze.
    Ale i tak bede sie stara? dobrac cos innego.

    I ju? po 20minutach czuje znowu jakbym mia? paprocha jakiego? w prawym oku.
    Co mo?e powodowa? takie uczucie?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 17 sierpnia 2008, 20:20

    4424 pisze:I ju? po 20minutach czuje znowu jakbym mia? paprocha jakiego? w prawym oku.
    Co mo?e powodowa? takie uczucie?
    soczewka na zlej stronie, jakies drobne jej uszkodzenie, pofaldowanie krawedzi... roznie - dokladnie to mozna sprawdzic pod lampa szczelinowa. No chyba ze ktores z mechanicznych widocznych uszkodzen.
  • 4424
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 36
    Rejestracja: 16 sierpnia 2008, 18:51
    Lokalizacja: PL

    autor: 4424 » 17 sierpnia 2008, 21:44

    Zdj??em teraz soczewki i schodzi?y z obu oczu tak jakbym mia? suche oczy, tzn. dziwnie ci??ko/dodam ze 1 raz nosilem je 9godzin/

    Jednak bede sie staral przy nastepnej wizycie o zmiane na inne i to bezp?atn?!
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 17 sierpnia 2008, 21:50

    moze suchosc oka u Ciebie wystepuje... porozmawiaj aby sprawdzil to rowniez specjalista podczas wizyty... wraz z wszelkimi pytaniami jakie sie narodzily do tej pory :)
  • 4424
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 36
    Rejestracja: 16 sierpnia 2008, 18:51
    Lokalizacja: PL

    autor: 4424 » 17 sierpnia 2008, 22:17

    Nie wiem w?a?nie czy to jest sucho?? oka, niby nie mam czerwonego oka.
    Ale na pewno powiem jej to wszystko, mam nadzieje, ?e nie b?dzie chcia?a pieni?dzy za konsultacje bo to jej wina, ?e z?e soczewki dobra?a. Od razu wiedzia?em, ?e jest tu co? podejrzanego, ?eby za 1 razem wszystko super pasowa?o...



    ===========


    Co mam powiedzie? konkretnego tej okulistce, ?eby zmieni?a mi soczewki na inne?
    bo przecie? je?li jej powiem, ?e mnie oczy bol? wieczorem i mam jakby suche, to mi powie, pewnie, ?ebym wzi?? jakie? krople do oczu i b?dzie po sprawie.
    Czy powinienem si? domaga? przymiarki innych soczewek? Oczywi?cie bezp?atnie?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 18 sierpnia 2008, 12:44

    nie wiem czy slowo DOMAGAC sie jest odpowiednim :)
    Najwiecej zawsze zalatwi sie bedac nastawionym pozytywnie :)

    Kropelki to tylko srodek zaradczy, nie likwiduje przyczyny tylko objawy.
    Wiec powiedz co wiesz, co odczuwasz i aby zalozyla Ci inne soczewki, wiele czytales i moze byscie sprawdzili w takim razie inne (inny material, inne parametry itp)
  • 4424
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 36
    Rejestracja: 16 sierpnia 2008, 18:51
    Lokalizacja: PL

    autor: 4424 » 18 sierpnia 2008, 13:13

    Tak, wiem zazwyczaj jestem mi?y dla innych ale tam je?eli nie zaproponuje mi czego? innego b?d? si? czu? oszukany.

    Dzisiaj pr??bowa?em za?o?y? soczewki i po prostu nie mog?em tego zrobi?.
    Zauwa?y?em, ?e soczewka /prawa/ cz?sto si? zgina na p??? i trzeba j? prostowa? r?cznie.
    Pr??bowa?em za?o?y? praw? soczewk? chyba z 5 razy na oko i nie chcia?a przej?? z palca na oko. Nie wiem co robi?, teraz s? wakacje wi?c nic sie powa?nego nie sta?o ale jak b?d? mia? 30minut do szko?y to takie co? b?dzie wielce irytuj?ce do tego wcze?nie rano.

    Czy to jest normalne?
    Dodam ze 10min przed za?o?eniem u?y?em kropli do oczu po 1 kropelce a i tak soczewka nie chcia?a wej?c na oko ;/
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 18 sierpnia 2008, 13:18

    4424 pisze:Zauwa?y?em, ?e soczewka /prawa/ cz?sto si? zgina na p??? i trzeba j? prostowa? r?cznie.
    Pr??bowa?em za?o?y? praw? soczewk? chyba z 5 razy na oko i nie chcia?a przej?? z palca na oko. Nie wiem co robi?,
    prawdopodobnie soczewka byla zbyt wilgotna. Sprobuj ja przelozyc z palca na palec - ocierajac go pozniej z nadmiaru plynu. Powinna 'wskoczyc' :)
  • 4424
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 36
    Rejestracja: 16 sierpnia 2008, 18:51
    Lokalizacja: PL

    autor: 4424 » 18 sierpnia 2008, 13:19

    Ale po takim przek?adaniu nie b?dzie zbyt "brudna", ?eby j? za?o?y? na oko?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 18 sierpnia 2008, 13:30

    4424 pisze:Ale po takim przek?adaniu nie b?dzie zbyt "brudna", ?eby j? za?o?y? na oko?
    jak umyjesz rece - co powinno sie zrobic - to od czego ma sie zabrudzic? Jedyne co to mozesz zauwazyc odciski palcow na soczewce :D
    Nie przejmuj sie az tak naddto.
  • 4424
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 36
    Rejestracja: 16 sierpnia 2008, 18:51
    Lokalizacja: PL

    autor: 4424 » 18 sierpnia 2008, 13:31

    I niestety nadal nie mog? jej za?o?y?.
    To jest nie normalne, ?eby tyle razy probowa? i nic...
    Soczewka g??rn? kraw?dzi? przyczepia si? oka lecz d??? czasami zostaje na palcu a czasami zostaje na dolnych ??sach.
    Nie wiem czy probowa? jeszcze i si? meczy? z tymi soczewkami czy da? sobie spok??j.
    A do okulisty najwcze?niej mog? i?? w czwartek i na pewno pojde sie podzielic z okulistka moimi problemami.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 18 sierpnia 2008, 13:36

    4424 pisze:To jest nie normalne, ?eby tyle razy probowa? i nic...
    Soczewka g??rn? kraw?dzi? przyczepia si? oka lecz d??? czasami zostaje na palcu a czasami zostaje na dolnych ??sach.
    zdarza sie... szerzej oczko Kolego! :)

    o zakladaniu masz obszerny watek - tutaj juz zaczyna sie offtopic robic.
    :ot:

    np w tych
    http://forum.optometria.info.pl/viewtopic.php?t=360
    http://forum.optometria.info.pl/viewtopic.php?t=572
  • 4424
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 36
    Rejestracja: 16 sierpnia 2008, 18:51
    Lokalizacja: PL

    autor: 4424 » 18 sierpnia 2008, 13:39

    Ale zak?adam dok?adnie tak jak za?o?y?em u okulisty.
    Jeszcze spr??buje p???niej.
    Oczu szerzej juz nie mog? otworzy? :)
    Ehh te soczewki... . My?la?em, ?e za?o?? i b?dzie wszystko ok, a p??ki co wi?cej problem??w ni? korzy?ci.

    [ Dodano: 18 Sie 2008 02:50 ]
    Na szcz??cie uda?o si? teraz za?o?y?.
ODPOWIEDZ Posty: 60

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości